HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 49; wtorek, 23 październik 2018 Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Wszystkie Artykuły Wywiady Zdrowie i Uroda Kuchnia Rozrywka Muzyka Film Ciekawostki  Powrót
gorzow.com • rozrywka • 2017-11-10
91. odcinek [100 pytań do kopyra]
Źródło: youtube, Tomasz Kopyra 

Tomasz Kopyra (http://blog.kopyra.com) w 91. odcinku z serii [100 pytań do kopyra].

Lista pytań:

Czy istnieje coś takiego jak odszkodowanie na wypadek błędów w procesie warzenia piwa popełnianych przez browary, które warzą dla browarów kontraktowych?

W opisach BJCP często pojawia się określenie, że piwo powinno być wytrawne, a tymczasem odfermentowanie jest w przedziale 2 – 4.6 blg. Tak jak mogę zrozumieć wytrawność przy odfermentowaniu do 2 blg to nie bardzo rozumiem jak może być przy prawie 5 blg?

Co robisz, mając po degustacji otwartą prawie pełną butelkę dobrego, ale bardzo mocnego piwa?

Zwłaszcza w przypadku większych objętości, jak ostatnio Melange No 3. Dopija Pan sam, odkłada na później czy może ma dzieli się Pan z kimś innym?

Dlaczego weizen z koncernu na premierze był znakomity, a później co raz gorszy?

Czy koncerny produkują pierwszą partię piwa dobrego, natomiast później już sobie odpuszczają temat i zwyczajnie liczą na efekt tego, że ktoś zachwycony pierwszą partią będzie kupował dalej to samo piwo?

Nuty biszkoptowe i gumy balonowej w piwie z browaru restauracyjnego, jak uzyskać?

Na Ukrainie można spotkać lekkie portery (4,5-6,5% alk.) Ciekaw jestem czemu tego u nas nie ma (tradycja portera bałtyckiego aż tak silna, że słabszy jest nie do pomyślenia?). I czy ma to nazwę?

W trakcie picia przyszło mi do głowy "session porter". Po 3 dniach od zabutelkowania pojawił się na powierzchni piwa w butelkach biofilm. Z czego może to wynikać? Jak wysładzałem moją ostatnią warkę to w końcówce leciało 2Blg więc przerwałem. Ale jak zlałem całą resztę co została w kadzi filtracyjnej z młótem to po zmierzeniu miało 6Blg! Skąd ta różnica i czy można to wlać do gotowania normalnie?

Często można usłyszeć lub przeczytać w recenzji, że piwo ma mało ciała, jest płaskie/puste, z czego to wynika?

Czy piwo było pite w Palestynie w czasach Jezusa? Jeśli tak to jakie? Czy Jezus mógł pić piwo?

Czy proponowano ci udział w jakimkolwiek spocie reklamowym jakiejkolwiek browaru? M

am problem z intensywnością aromatów chmielowych w moich warkach, otóż bez względu na to jakiego chmielu użyję na zimno- efekt jest ten sam-gdzieś w oddali lekki aromat cytrusowy. Gdzie może być błąd?

Czy można zrobić piwo ryżowe? Od kiedy możemy mniej więcej mówić o przemysłowej pasteryzacji piwa ?

Jak to jest z leżakowaniem piwa po nagazowaniu? Stara szkoła mówi, że ile stopni blg tyle tygodni piwo powinno leżakować, ale z tego co się dowiadywałem nawet kraftowe piwa leżakują ok. 3 tygodnie przed trafieniem na sklepową półkę?

Skoro typowe skwaśniałe piwo uznaje się za zepsute, a z kolei o Lambikach, Gueuze mówi się że są poprawne smakowo, to jak odróżnić czy te drugie nie są zepsute?

Czy lubisz piwo rezane?

Jakie style najlepiej łączyć ze sobą w piwach rżniętych?

Jak to jest z ilością drożdży (suchych). Czy drożdży zawsze dajemy po prostu saszetkę, czy też tu też się coś czasem dobiera, przelicza?

Czy chinina były kiedykolwiek dodawana do piwa?

Mam pytanie dotyczące aromatów. Otóż czy np. mokry karton to naprawdę mokry karton, skunks to faktycznie skunks, stajnia to stajnia czy też może są to po prostu jakieś nazwy kodowe ułatwiające rozpoznanie wady i pomocne w środowisku piwowarskim ?

Czy jest szansa na to aby przez jakiś czas np. 1-2 miesiące zaprzestał spożywania piwa?

 


© 2018 Gorzow.com

^