HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 95; sobota, 19 styczeń 2019 Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Wszystkie Artykuły Wywiady Zdrowie i Uroda Kuchnia Rozrywka Muzyka Film Ciekawostki  Powrót
gorzow.com • artykuly • 2018-02-13
Kto powinien nosić okulary?
Źródło: Brzozowscy Salon Optyczny (Artykuł sponsorowany) Q: Jak wygląda proces tworzenia szkieł okularowych?
A: Dzisiaj stosuje się szkła organiczne, tzw. plastikowe. Soczewka zaczyna swoje życie jako kawał plastiku, który jest wstępnie szlifowany do kształtu koła o odpowiedniej grubości. Następnie jest ona wypalana w specjalnym piecu, który utwardza nałożone wcześniej warstwy ochronne. W zależności od związku chemicznego nałożonego na powierzchnię soczewki otrzymujemy szkła o interesujących nas właściwościach: np. z antyrefleksem, z wartswą chroniącą oczy przed promieniowaniem UV czy taką, która powoduje, że nie oślepiają nas światła nadjeżdżających z naprzeciwka samochodów.

Q: Jakie możliwości ochrony oczu przed słońcem ma osoba nosząca na co dzień okulary korekcyjne?
A: Mamy dwa rozwiązania. Po pierwsze, to soczewkę okularową można zabarwić wedle naszych upodobań, np. na czarno lub niebiesko,. W takim przypadku będziemy mieć okulary które korygują wadę wzroku a jednocześnie działają jak okulary przeciwsłoneczne. Drugie rozwiązanie to szkła fotochromowe: w pomieszczeniach są przezroczyste, a na zewnątrz (pod wpływem promieniowania UV) stają się tym ciemniejsze, im jaśniejszy mamy dzień.

Q: Po co mi okulary z filtrem UV?
A: Promienie UV powodują szybsze starzenie się komórek. Dla oczu objawia się to zaćmą. W razie dużej koncentracji promieni może dojść do poparzenia wnętrza oka.  Sprawa ma się podobnie ze skórą i filtrami do opalania, które stosujemy w słoneczne dni. Aby chronić oko przed poparzeniem, to eliminujemy promieniowanie UV za pomocą warstwy ochronnej na okularach.

Q: Kto powinien nosić okulary?
A: Każdy kto ma nawet małą wadę wzroku. Czasem ktoś głosi stary pogląd mówiący o tym, że małe wady wzroku "trzeba ćwiczyć" i okularów nie nosić. Obecny przekaz wiedzy medycznej jest jasny - korekcja nawet najmniejszej wady wzroku powoduje, że oku jest łatwiej pełnić swoje funkcje (tj. widzieć ostro zarówno w dali jak i w bliży). Jeżeli nie używamy okularów, to nasz mózg jest bardziej obciążony przez to, że musi zinterpretować "rozmyty" obraz. Dla przykładu, często się zdarza, że osoby uskarżające się na bóle głowy mają wadę wzroku, której nie korygują okularami.

Q: W dzisiejszych czasach, jakie są ograniczenia jeżeli chodzi o wybór szkieł?
A: Absolutnie żadnych. Możemy zrobić okulary z dowolną warstwą (np. lustrzaną) o dowolnym zaciemnieniu, we właściwie dowolnym kolorze - nawet przysłowiowe różowe okulary. Dla osób które często wykonują czynności w niewielkiej odległości (np. majsterkowanie, czytanie gazety, praca przed komputerem) polecamy szkła relaksacyjne wspomagające akomodację, dwuogniskowe lub progresywne przeznaczone na odległość pracy klienta.

Q: Jak często powinniśmy badać wzrok?
A: Wzrok powinniśmy badać około raz na dwa lata, z czego osoby z postępującą wadą wzroku powinny to robić częściej, około raz do roku. Wskazaniem do badania jest też poczucie, że okulary są za słabe. Czynnikiem mającym wpływ na jakość widzenia jest również stopień zużycia okularów, gdyż szkła które są porysowane nie spełniają należycie swojej funkcji.

Q: Czym różnią się gotowe okulary korekcyjne dostępne w aptekach lub marketach od takich z salonu optycznego?
A: Każde okulary powinny być zmontowane z uwzględnieniem indywidualnych parametrów - ułożenia oprawy na twarzy czy rozstawu źrenic. Wykwalifikowany refrakcjonista w Brzozowscy Salon Optyczny zadba o to, żeby zebrać wszystkie niezbędne wymiary. "Gotowce" z marketów robione są pod uśrednione wartości, a okulary to wyrób, w którym nie ma miejsca na błędy. Użytkowanie okularów gdzie różnica rozstawu źrenic różni się choćby o 1 milimetr może spowodować poważne komplikacje zdrowotne, np. zeza. To tak jak byśmy wszyscy nosili buty w jednym rozmiarze.

Q: Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawy?
A: Tak jak z butami: przede wszystkim muszą być wygodne. Okulary nie mogą nam uciskać skroni, muszą dobrze leżeć na nosie a ich wygląd musi nam pasować. W dzisiejszych czasach przyjęło się, że okulary to praktyczna biżuteria: muszą być funkcjonalne i pasować do naszego stylu czy kreacji.

Q: Skąd przeciętny użytkownik okularów ma o tym wszystkim wiedzieć?
A: Nie musi - w Brzozowscy Salon Optyczny fachowa kadra udzieli wszystkich informacji. Naszą rolą jest odkrycie potrzeb klienta i doradzenie mu najlepszegp rozwiązania. Dotyczy to zarówno szkieł jak i opraw.


 

Niezmierniło miło jest nam Państwa zaprosić do nowego salonu optycznego w naszym mieście:

Brzozowscy Salon Optyczny

ul. Ogińskiego 14/3, Gorzów Wlkp.
tel. 533 856 780
facebook.com/BrzozowscySalonOptyczny


Jesteśmy rodzinną firmą zbudowaną na wartościach: Szczerość, Uczciwość i Zaufanie. Naszą misją jest wprowadzenie nowej jakości w obsłudze klienta. Posiadamy szeroki wybór opraw damskich, męskich, dziecięcych i słonecznych. Zrobią Państwo u nas badanie wzroku, a wykwalifikowany personel pomoże dobrać okulary do Państwa potrzeb.
 


1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 

gorzow.com kraj artykuly 2019-01-18
Rolety klasyczne czy rzymskie – które wybrać?

gorzow.com kraj artykuly 2018-12-28
Niezbędne wyposażenie każdego wędkarza

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-29
Dobry filtr do akwarium – jak go wybrać?

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-26
Najważniejsze jest Twoje wnętrze

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-21
Co to jest Botox? Lekarze z P&P Beauty Clinic wyjaśniają na czym polega zabieg.

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-14
Jak kupić tanie OC młodego kierowcy?

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-05
Pięć najlepszych atrakcji Zakopanego

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-19
Jak najtaniej kupić ubezpieczenie turystyczne?

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-15
Jak wygląda weryfikacja wniosku o pożyczkę ratalną?

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-05
Internet, telefon, czy przez Agenta - jak znaleźć najtańsze OC?

gorzow.com kraj artykuly 2018-09-26
Zegarek męski na co dzień - jak go wybrać?

gorzow.com kraj artykuly 2018-09-21
Bolą cię plecy od pracy przy komputerze? Wybierz dobre krzesło biurowe!

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-24
Na co patrzeć biorąc kredyt?

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-16
Gdzie na wakacje jesienią? Wypróbuj te 4 kierunki!

gorzow.com kraj artykuly 2018-07-17
Ubezpieczenie podróżne przez internet - jaki wybrać zakres ochrony

gorzow.com kraj artykuly 2018-06-13
Na czym polega darmowa chwilówka i kiedy z niej skorzystać?

© 2018 Gorzow.com

^