HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 470; piątek, 22 marzec 2019 Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny
Gorzów Wlkp. • policja • 2016-08-01
Wakacyjne działania strzeleckiej Policji
60300.jpg
Źródło: Lubuska Policja 

Strzeleccy policjanci od początku wakacji dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywających od nauki szkolnej, a także urlopowiczów spędzających czas w miejscach wypoczynku.


Rejon pracy mundurowych to nie tylko droga, ale także akweny wodne, parki, skwery oraz obozowiska.

Mimo tego, iż połowa wakacji już za nami, strzeleccy policjanci nie zwalniają tempa w działaniach na rzecz bezpieczeństwa dzieci i urlopowiczów. Liczne patrole piesze, zmotoryzowane, rowerowe, a także wodne dbają o spokój i porządek publiczny w miejscach, gdzie najwięcej osób spędza swój czas wolny.

Nie wszyscy urlopowicze decydują się na wypoczynek poza miastem. Cześć z nich woli wypoczywać w swoim codziennym środowisku, spotykając się ze znajomymi w miejskich parkach, na ogródkach działkowych, a także nad lokalnymi jeziorami. O ich bezpieczeństwo dbają patrole rowerowe, których głównym zadaniem jest monitorowanie strzeleckich miejsc wypoczynku. Policjanci na jednośladach zwracają szczególną uwagę na osoby naruszające przepisy porządkowe tj. zaśmiecanie, niszczenie mienia np. miejskich ławek. Dodatkowo patrole rowerowe reagują na wszelkie przejawy narkomanii oraz przemocy.

Trochę inne zadania ma strzelecka drogówka. W ich zainteresowaniu jest przede wszystkim bezpieczeństwo na drogach. Prowadząca przez powiat strzelecko-drezdenecki droga krajowa nr 22, a także drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne to obszar działań policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. W okresie letniego wypoczynku ich zadania polegają przede wszystkim na kontrolowaniu prędkości podróżujących kierowców, a także sprawdzaniu ich stanu trzeźwości. Liczne kontrole prowadzone przez mundurowych mają wymusić u kierowców przeświadczenie, iż mogą być oni kontrolowani w każdym miejscu, o każdej porze dnia i nocy. Dodatkowym zadaniem strzeleckiej drogówki jest upłynnianie ruchu w rejonach jezior oraz innych miejsc wypoczynku.

Powiat strzelecko-drezdenecki zwany ,,Lubuskimi Mazurami” to skupisko wielu jezior, nad którymi spędzają czas mieszkańcy naszego powiatu oraz osoby przyjezdne. O ich bezpieczeństwo nad wodą dbają tzw. policyjni wodniacy. Mundurowi z wykorzystaniem łodzi motorowych patrolują jeziora, rejony strzeżonych i dzikich plaż oraz rzeki. Zwracają szczególną uwagę na prawidłowe korzystanie z akwenów wodnych zarówno przez pływaków jak i osoby wykorzystujące wodne środki transportu. Policjanci kontrolują łodzie i motorówki, sprawdzając ich wymagane wyposażenie, a także uprawnienia oraz stan trzeźwości ich kierujących. Największym utrudnieniem wodniaków jest duża liczba osób korzystających z kąpielisk. Muszą oni zwracać uwagę na każde niepokojące zachowanie plażowiczów, które może okazać się zagrożeniem bezpieczeństwa.

Jednym ze szczególnych wakacyjnych działań strzeleckich policjantów jest kontrolowanie kolonii, obozowisk oraz innych miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Ich bezpieczeństwo podczas letniej przerwy od nauki to priorytet ,,stróżów prawa”. Kontrolowane są uprawnienia opiekunów, ich stan trzeźwości, warunki zakwaterowania oraz stan wykorzystywanego przez dzieci sprzętu np. kapoków. Od początku wakacji strzeleccy policjanci przeprowadzili kilkanaście takich kontroli stwierdzając jedynie kilka nieprawidłowości, które jednak zawsze musiały być usunięte.

Pierwsza połowa wakacji w powiecie strzelecko-drezdeneckim minęła spokojnie, bez poważniejszych zdarzeń. Policjanci są już przygotowani do dalszej pracy, licząc że druga połowa ,,letniej przerwy” będzie tak samo, a nawet bardziej bezpieczna.

 

Źródło: sierż. Mateusz Sławek

KPP Strzelce Kraj.


Wakacyjne działania strzeleckiej PolicjiWakacyjne działania strzeleckiej PolicjiWakacyjne działania strzeleckiej PolicjiWakacyjne działania strzeleckiej PolicjiWakacyjne działania strzeleckiej PolicjiWakacyjne działania strzeleckiej Policji

Areszt za kradzieże i pobicia2016-08-01

Żagańscy policjanci służby kryminalnej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych m.in. o wymuszenia rozbójnicze, pobicie, kradzież i groźby. Zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.
DZIECIAKI DO RAKIET - całodniowa darmowa impreza w Gorzowie Wielkopolskim - 06 sierpnia2016-08-01

Ruszyła inicjatywa Dzieciaki Do Rakiet - wspólny projekt Banku BGŻ BNP Paribas i Polskiego Związku Tenisowego oraz Ministerstwa Turystyki i Sportu.
Okno zamknięte. Kolejny transfer dopiero za 4 lata.2016-08-01

Tylko do końca lipca mogliśmy decydować o tym, czy całość składki emerytalnej pozostawić w ZUS czy część z niej przekazać do OFE.
Finał XVI Grand Prix Gorzowa w siatkówce plażowej o puchar Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.2016-08-01

Organizator : ZTKKF Stilon
Nowe zasady wynajmu mieszkań komunalnych już obowiązują2016-08-01

28 lipca w życie weszły nowe zasady wynajmu lokali wchodzących w skład zasobu miasta.
Budowa Systemu Informacji Przestrzennej w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp.2016-08-01

Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie Wlkp. podpisał umowę na realizację projektu z dofinansowaniem UE: „Budowa Systemu Informacji Przestrzennej (GIS) w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp”.
Rekolekcje w drodze2016-08-01

Z Rokitna wyruszyła 34. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę.
Tablica wróciła do Papuszy2016-08-01

zyskał z powrotem tablicę pamiątkową.
K. Sibińska o zmianach w gorzowskiej radzie: Nie liczą się funkcje, a praca2016-08-01

– Nie liczą się funkcje, liczy się praca na rzecz mieszkańców Gorzowa – tak komentuje ostatnie zmiany w gorzowskiej Radzie Miasta poseł Krystyna Sibińska.
Medale na wioślarskich mistrzostwach Polski2016-08-01

Młodzi gorzowscy wioślarze kontynuują najlepsze tradycje, jakie są związane z tą dyscypliną w naszym mieście.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-18
Zarządzaj efektywnie swoją firmą dzięki systemowi ERP!

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-13
Walki Fame MMA 3 w ofercie bukmachera

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-13
Czym sugerować się przy wyborze dietetycznego cateringu?

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-11
Ciekawe funkcje w bieżniach: trening na wyższym poziomie

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-08
Przygotowywanie ogrodu na wiosnę – o czym nie możemy zapomnieć?

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-01
Jak korzystnie pożyczać w Gorzowie?

© 2018 Gorzow.com

^