HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 378; wtorek, 17 wrzesień 2019 Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Wszystkie Artykuły Wywiady Zdrowie i Uroda Kuchnia Rozrywka Muzyka Film Ciekawostki  Powrót
gorzow.com • artykuly • 2018-05-24
Ile kosztuje komunia?
Komunia jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Jest to przede wszystkim wielkie przeżycie duchowe dla wszystkich, ale również miłe spotkanie w gronie rodzinnym. Aby wydarzenie przebiegło bezstresowo i było przez wszystkich mile zapamiętane, warto, aby było wcześniej przemyślane i dobrze zaplanowane. Przede wszystkim musimy ustalić szczegóły, aby wiedzieć, jakie czekają nas koszty. Ile wiec kosztuje komunia i co musimy zaplanować?

Planowanie

Planowanie rozpoczynamy od ustalenia listy gości, których chcielibyśmy zaprosić na to wydarzenie.  Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie ile gości będzie potrzebować noclegu, aby zapewnić im komfort podczas pobytu. Następnie konieczne będzie ustalenie, gdzie odbędzie się wspólny posiłek po uroczystości w kościele.

W zależność o zasobności portfela mamy kilka możliwości na ugoszczenie naszych gości.

Możemy wynająć stoliki w restauracji czy domu weselnym. Jest to zdecydowanie najwygodniejsza, ale i najdroższa opcja. W tym przypadku nie będziemy musieli o nic się martwić, gdyż przebieg spotkania, menu oraz pory posiłków będą wcześniej ustalone z kierownikiem sali. Zyskamy nie tyło spokój, ale i czas na rozmowy z gościmy, pobycie z rodziną.

Drugą możliwością jest zamówienie cateringu do domu lub wynajętego lokalu. W tym przypadku zaoszczędzimy część gotówki, jednak konieczne będzie koordynowanie przebiegu całego wydarzenia oraz czeka nas na koniec sprzątanie. Nie ma również pewności, iż posiłki będą tak dobre jak w lokalu.

Kolejną opcją jest samodzielna organizacja komunii w domu. Jest to opcja zdecydowanie najtańsza, jednak najbardziej czasochłonna. W tym przypadku konieczne będzie szczegółowe zaplanowanie całego wydarzenia oraz dobra organizacja. Na pewno będziemy mieli sporo pracy przed spotkaniem, w trakcie uroczystości oraz po niej. Nie będziemy mieli też zbyt wiele czasu na pobycie z gośćmi.

Możemy też pokusić się na niestandardowy rodzaj spotkania, w formie wyjazdu rodzinnego - pikniku. Trzeba tylko odpowiednio wcześniej zarezerwować domek w niewielkiej odległości od kościoła, w którym odbywać się będzie komunia, na tyle duży, żeby przyjezdni goście mieli zapewniony nocleg. Będzie to na pewno ciekawa alternatywa dla uroczystych i bardziej oficjalnych spotkań w restauracji. Wspólne biesiadowanie i grillowanie na pewno będzie mile i długo wspominane prze uczestników komunii.

Jeśli mamy już zaplanowany pobyt i posiłki dla naszych gości, kolejnym krokiem będzie zakup i wysłanie do nich zaproszeń na uroczystość.

Następną sprawą, którą trzeba zaplanować odpowiednio wcześniej jest strój dla komunikanta oraz jego rodziny. Nie jest to sprawa łatwa, w dodatku dość kosztowana. W niektórych parafiach rodzice zamawiają wspólnie alby i wtedy koszty całego stroju są niższe, jednak i tak trzeba dokupić pozostałe części garderoby. Natomiast zakup strojów dla pozostałych członków rodziny jest sprawą indywidulaną, koszty zależą od zasobności portfela oraz ilości członków rodziny.

W ferworze przygotowań nie należy natomiast zapomnieć o zaplanowaniu wizyty u fryzjer, a w przypadku Pań w salonie kosmetycznym. 

Pożyczka pozabankowa pomocna w przygotowaniach

Komunia jest ważnym wydarzeniem rodzinnym, które na pewno będzie długo wspominanym prze nas oraz naszych gości. Jednak mimo dobrego zaplanowanie uroczystości, poważną przeszkoda mogą okazać się finanse. Na przygotowanie komunii składa się bowiem wiele kosztów, które mimo rozłożenia w czasie, są bardzo wysokie. Pomocna może się okazać pożyczka pozabankowa w proficredit.pl oferowana przez liczne instytucje finansowe. W niektóre firmach pożyczka pozabankowa jest nie tylko na atrakcyjnych warunkach, ale również z ratami dostosowanymi do indywidualnym potrzeb klienta. Pamiętajmy jednak, że przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy na pożyczkę pozabankową, powinniśmy dokonać analizy naszych możliwości finansowych, aby mieć pewność, co do późniejszej możliwości spłaty naszego zobowiązania.gorzow.com kraj artykuly 2019-09-17
Jak spędzić dobrze czas w domu po ciężkim dniu w biurze

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-12
Osobisty kredyt i osobista odpowiedzialność

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-05
Reklama zewnętrzna i jej oblicza

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-02
Dlaczego opłaca się wybierać prywatny parking przy lotnisku?

gorzow.com kraj artykuly 2019-08-19
Kredyt konsolidacyjny przez internet – lato 2019

gorzow.com kraj artykuly 2019-08-16
3 sposoby na to, jak obstawiać najlepsze typy bukmacherskie

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-28
Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Poznaniu – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić?

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-19
Czy ubrania to dobry prezent dla dzieci?

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-22
Bilety online - czy warto wykupić miejscówkę na koncert z wyprzedzeniem?

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-21
Legalny bukmacher, czyli sposób na bezpieczne zakłady

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-21
Bukmacher BETFAN - dowiedz się więcej na jego temat!

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-20
Taktyk i motywator. Powrót imperium.

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-16
Polisa zdrowotna - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-06
Szybka pożyczka w Gorzowie – gdzie ją otrzymać?

gorzow.com kraj artykuly 2019-04-24
Czym wyróżnia się telefon LG V30?

gorzow.com kraj artykuly 2019-04-23
Zegarek, a moda - czym kierować się przy wyborze idealnego modelu?

© 2018 Gorzow.com

^