HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 79; poniedziałek, 21 styczeń 2019 Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Wszystkie Artykuły Wywiady Zdrowie i Uroda Kuchnia Rozrywka Muzyka Film Ciekawostki  Powrót
gorzow.com • artykuly • 2018-01-03
Jak otworzyć lokal gastronomiczny?
Źródło: sas24.pl (Artykuł sponsorowany) 


Wiele osób marzy o otwarciu własnej restauracji czy baru. Niektórzy porywają się na ten krok, by już wkrótce porzucić swe marzenia i powziąć decyzję o zamknięciu lokalu. Okazuje się bowiem, że jego prowadzenie wcale nie należy do najprostszych, a popełnione na starcie błędy skutecznie uniemożliwiają późniejszy rozwój własnego biznesu. Jak zatem otworzyć własny lokal gastronomiczny, by zapewnić sobie powodzenie? Poniżej cenne wskazówki.Myśl o pieniądzach

Planując otwarcie restauracji, myśl o pieniądzach. Sam pomysł na super knajpę to za mało – oprócz kreatywnych wizji wystroju wnętrz i bogatego jadłospisu, potrzebujesz pieniędzy. I to niemało, ponieważ do standardowych kosztów prowadzenia działalności, musisz doliczyć koszt czynszu (tym wyższego, im bliżej centrum miasta będzie znajdowała się Twoja restauracja) oraz zwykle wysoki koszt wyposażenia lokalu. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak go obniżyć. Jeśli nie dysponujesz oszczędnościami, z których mógłbyś sfinansować planowaną inwestycję, spróbuj zdobyć dotację z Unii Europejskiej lub Urzędu Pracy albo kredyt dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą.

Znajdź odpowiedni lokal

Wybierając lokal, w którym znajdzie się Twoja restauracja, pod uwagę bierz nie tylko jego metraż, ale także lokalizację i sąsiedztwo. Zastanów się, gdzie bywają Twoi klienci, jakie okolice odwiedzają najchętniej i… właśnie tam otwórz swój biznes. Dokładnie określ aktualne cele, ale myśl perspektywicznie – czy chciałbyś rozszerzyć w przyszłości działalność o kolejny obszar? Twoja docelowa restauracja powinna mieć specjalny kącik dla dzieci i letni ogródek? Upewnij się, że lokal, który wybrałeś, będzie w stanie Ci je zapewnić. Może się bowiem okazać, że o ogródku nie może być mowy, ze względu na prawne ograniczenia, a na kącik dla maluchów po prostu nie starczy Ci miejsca. Jeśli wynajmujesz lokal wymagający remontu, poproś o wycenę jego kosztu specjalistę – w ten sposób nie zrujnujesz swojego budżetu, zanim Twój biznes zdąży wystartować.

Czytaj dokładnie zapisy prawne

Podpisując umowę najmu lokalu, dokładnie zapoznaj się z jej treścią. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek w przyszłości i nie narazisz się na poważne kłopoty. Uważnie czytaj również umowy z dostawcami usług: energii elektrycznej, wody czy gazu oraz kontrakty z dostawcami produktów spożywczych: żywności i napojów. Choć ich lektura może wydawać Ci się nieciekawa, z pewnością nie pożałujesz poświęconego jej czasu.

Kup odpowiedni sprzęt

Lokal gastronomiczny wymaga odpowiedniego sprzętu. Możesz kupić go zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Zakupy bez wychodzenia z domu mają tę zaletę, że zwykle zajmują mniej czasu i pozwalają nieco zaoszczędzić. Większość niezbędnego wyposażenia znajdziesz m.in. w sklepie www.Sas24.pl. Jeśli zaś wolisz zakupy stacjonarne, możesz odwiedzić filię sklepu zlokalizowaną w Chorzowie. Kupując urządzenia do swojej restauracji, upewnij się, że otrzymasz dokładnie to, czego potrzebujesz. Jeśli wybór odpowiedniego modelu jest dla Ciebie zbyt trudny lub masz co do niego wątpliwości, skorzystaj z fachowego wsparcia dostępnych w sklepie doradców.

O czym jeszcze musisz pamiętać przed otwarciem swojego lokalu? Przede wszystkim o dopełnieniu wszelkich formalności i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Warto również przygotować się na zmiany, które zapewne już wkrótce okażą się konieczne – to Twoi klienci zweryfikują atrakcyjność menu i jakość obsługi i to oni nadadzą Twej restauracji wyjątkowy, unikalny charakter.

 


gorzow.com kraj artykuly 2019-01-18
Rolety klasyczne czy rzymskie – które wybrać?

gorzow.com kraj artykuly 2018-12-28
Niezbędne wyposażenie każdego wędkarza

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-29
Dobry filtr do akwarium – jak go wybrać?

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-26
Najważniejsze jest Twoje wnętrze

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-21
Co to jest Botox? Lekarze z P&P Beauty Clinic wyjaśniają na czym polega zabieg.

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-14
Jak kupić tanie OC młodego kierowcy?

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-05
Pięć najlepszych atrakcji Zakopanego

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-19
Jak najtaniej kupić ubezpieczenie turystyczne?

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-15
Jak wygląda weryfikacja wniosku o pożyczkę ratalną?

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-05
Internet, telefon, czy przez Agenta - jak znaleźć najtańsze OC?

gorzow.com kraj artykuly 2018-09-26
Zegarek męski na co dzień - jak go wybrać?

gorzow.com kraj artykuly 2018-09-21
Bolą cię plecy od pracy przy komputerze? Wybierz dobre krzesło biurowe!

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-24
Na co patrzeć biorąc kredyt?

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-16
Gdzie na wakacje jesienią? Wypróbuj te 4 kierunki!

gorzow.com kraj artykuly 2018-07-17
Ubezpieczenie podróżne przez internet - jaki wybrać zakres ochrony

gorzow.com kraj artykuly 2018-06-13
Na czym polega darmowa chwilówka i kiedy z niej skorzystać?

© 2018 Gorzow.com

^