HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 310; sobota, 21 kwiecień 2018 Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2017-04-20
Policjanci kontrolowali prędkość
66282.jpg

Źródło: Lubuska Policja 

45 wykroczeń w postaci przekroczenia dozwolonej prędkości ujawnili policjanci ze świebodzińskiej „drogówki” podczas trwania akcji pod kryptonimem „prędkość”, która odbyła się 19 kwietnia.


Celem działań jest uświadomienie kierującym, że prędkość z jaką się poruszamy ma znaczenie dla bezpieczeństwa naszego oraz innych użytkowników drogi. Najczęstszą bowiem przyczyną zdarzeń drogowych nadal pozostaje właśnie poruszanie się z nadmierną prędkością. Pamiętajmy aby być świadomym kierowcą.

Pomimo coraz szerszej świadomości społeczeństwa, apele oraz akcje prowadzone zarówno przez policję jak i inne instytucje promujące „świadomość za kierownicą” przez wielu kierowców są po prostu ignorowane. Wydawać się może, że ograniczenie dozwolonej prędkości nie dotyczy wszystkich a znaki traktowane są raczej jak sugestie niż nakaz. Kierowcy, którzy zostali zatrzymani za powyższe wykroczenie często albo starają się tłumaczyć pilnymi prywatnymi sprawami albo usiłują podważyć sens czy też legalność dokonanego pomiaru. Przypomnieć należy, że ubiegając się o prawo jazdy zdaliśmy egzamin z przepisów, który jasno określa dozwolone prędkości na polskich drogach i jednocześnie zgodziliśmy się stosować do ograniczeń wynikających z ustawy prawo o ruchu drogowym.

W mediach często ukazują się informacje o tragicznych w skutkach zdarzeniach drogowych, które właśnie spowodowane są przekraczaniem prędkości. Wielu osób wtedy bardzo negatywnie ocenia zachowanie i sposób prowadzenia pojazdu przez sprawcę. Niestety, później „siadając za kółko” nie przekłada się to na ograniczanie prędkości jakby będąc przekonanym, że „mnie to nie spotka”. W trakcie działań został także zatrzymany przez policjantów kierujący, który za punkty utracił już uprawnienia do kierowania pojazdem. Pomimo tego nie przeszkadzało mu to poruszać się swoim pojazdem po głównej trasie. Jako osoba, która utraciła uprawnienia do kierowania pojazdami a dalej się nim porusza odpowiada nie z kodeksu wykroczeń ale z kodeksu karnego, jest to bowiem przestępstwo z art. 180a za które mężczyzna odpowie przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie.

 

źródło: st. sierż. Marcin Ruciński

KPP w Świebodzinie


Superliga w Gorzowie? „Chcemy podjąć wyzwanie”2017-04-20

W sobotę po przerwie w rozgrywkach do rywalizacji w I lidze wracają piłkarze ręczni Kancelarii Andrysiak Stali Gorzów.
Uroczystości upamiętniające Zbrodnię Katyńską2017-04-20

Pod honorowym patronatem wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka, dziś w Gorzowie odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 77. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.
Na gorzowskiej akademii dyskusja o bezpieczeństwie województwa2017-04-20

O bezpieczeństwie narodowym Polski, ale także tym dotyczącym naszego województwa rozmawiają uczestnicy konferencji naukowej, która odbywa się na gorzowskiej Akademii imienia Jakuba z Paradyża.
Raport drogowy firmy Taumer2017-04-20

Na ul. Warszawskiej w ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace bitumiczne, które będą kontynuowane w kolejnych dniach.
Gorzowskie dzieci i ''Przylądek Nadziei''2017-04-20

Świetlica Gorzowska mieszcząca się w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, w której dzieci gorzowskie i lubuskie są leczone i przygotowywane do przeszczepów otrzymała wsparcie od darczyńców i sponsorów oraz Urzędu Miasta Gorzowa i fundacji Czysta Woda.​
W sobotę wymienisz odpady na kulturalne wypady2017-04-20

Spółka Inneko zachęca do udziału w kolejnej edycji akcji Wymień Odpady na Kulturalne Wypady.
Spółka Inneko RCS ma się zająć utrzymaniem czystości i przejezdności gorzowskich ulic2017-04-20

Jutro powinno się okazać czy miasto będzie mogło powierzyć usługi związane z utrzymaniem czystości i przejezdności dróg w Gorzowie powołanej przez siebie w lutym spółce.
Na Warszawskiej leją asfalt…2017-04-20

269 dni -zamknięte są już dla ruchu ul. Walczaka i Warszawska - tak wyliczyli internauci, którzy założyli nawet na Facebooku grupę pod taką właśnie nazwą.
Obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej2017-04-20

Pod honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, dziś w Gorzowie odbędą się uroczyste obchody upamiętniające 77. rocznicę Zbrodni Katyńskiej.
Stacja ''Gorzów Wielkopolski Wschodni'' już funkcjonuje2017-04-20

Od dzisiaj nie zobaczymy już pociągów przejeżdżających przez Most Staromiejski, a wszystko przez rozpoczynający się remont estakady kolejowej.
Studio Teatralne ma 25 lat2017-04-20

Studio Teatralne dla Dzieci i Młodzieży działające przy Teatrze im. J. Osterwy  obchodzi  jubileusz 25-lecia.
Dziś część matematyczno-przyrodnicza2017-04-20

Trwa egzamin gimnazjalny.
Trening strzelecki Stilonu w pucharowym ćwierćfinale2017-04-20

Jednostronny przebieg miał ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Polski na szczeblu województwa pomiędzy Stilonem Gorzów a Meprozet Stare Kurowo.
Znane marki rywalami UKS Miś w turnieju mistrzostw Polski2017-04-20

UKS Miś Gorzów zorganizuje turniej 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce ręcznej.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj ciekawostki 2018-04-20
Łóżeczko w ogrodzie

gorzow.com kraj informacje 2018-04-20
Liga Ochrony Przyrody

gorzow.com kraj publicystyka 2018-04-20
Wypadek w pracy

gorzow.com kraj informacje 2018-04-20
Polacy polubili zakupy przez internet.

gorzow.com kraj artykuly 2018-04-20
W piłkę, i w dziada…

gorzow.com kraj artykuly 2018-04-20
Biskup Tadeusz Pieronek – Państwo a Kościół

gorzow.com kraj polityka 2018-04-17
Marek Jakubiak: jeżeli sądy nie orzekają po pomyśli PO, to są polityczne

gorzow.com kraj wywiady 2018-04-17
"Staramy się, by Duśka była cały czas obecna" - Fundacja im. Darii Trafankowskiej

© 2018 Gorzow.com

^