HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 14; poniedziałek, 18 czerwiec 2018 Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2017-08-10
Wspólne działania Policji i Straży Leśnej
68884.jpg

Źródło: Policja Lubuska 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej prowadzą działania, mające na celu zapobieganie kradzieży drewna oraz zapewnianie bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie leśnym.


Komendę Powiatową Policji w Nowej Soli oraz nowosolskie Nadleśnictwo łączy wiele lat bardzo dobrej współpracy, służącej poprawie bezpieczeństwa, szczególnie na terenach leśnych. Policjanci i strażnicy leśni wielokrotnie organizują wspólne działania i akcje, ukierunkowane na zwalczanie różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń, egzekwując przy tym przepisy obowiązującego prawa. Podczas działań policjanci kontrolują parkingi leśne oraz drogi wjazdowe do lasu. Mundurowi sprawdzają również przestrzeganie zakazu wjazdu do lasu przez kierujących samochodami. Głównym celem działań ma być zapewnienie bezpieczeństwa, ładu i porządku na terenach leśnych. Funkcjonariusze za pośrednictwem monitoringu kontrolują, czy nie dochodzi do nielegalnego wywożenia śmieci do lasu, łamania leśnych zakazów, zaśmiecania, kłusownictwa czy kradzieży drewna. Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także poprawić bezpieczeństwo osób przemieszczających się po leśnych szlakach.

Policjanci wraz ze strażnikami leśnymi prowadzą cykliczne patrole, podczas których ujawniają sprawców przestępstw czy wykroczeń. Podczas jednej ze służb policjant rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli w czasie patrolu terenów leśnych zauważył pojazd, przewożący drewno. Przypuszczenia funkjconariusza, że drewno może pochodzić z nielegalnej wycinki z gruntu Lasów Państwowych, okazały się słuszne. 27-latek przewoził w bagażniku swojego samochodu pocięte drewno sosnowe. Nie był to pierwszy kurs mieszkańca Bytomia Odrzańskiego. Mężczyzna przyznał się do kradzieży drewna o wartości prawie 600 zł. Za popełnione przestępstwo odpowiedział przed Sądem. Również policjant Wydziału Prewencji pomógł w ustaleniu sprawcy kradzieży drewna. Tym razem 57-letni mieszkaniec Bytomia Odrzańskiego dopuścił się przestępstwa. Jego łupem padło drzewo dębowe z lasu państwowego w Tarnowie Byckim o wartości ponad 900 zł. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Kradzież drewna jest to najczęstszy proceder w lasach. Kara za nielegalne pozyskanie surowca jest bardzo wysoka. Na sprawcę nakładany jest mandat o wartości drewna, powiększony o nawiązkę i grzywnę, jaką nakłada sąd. Policja przypomina również, że zgodnie z art. 161 Kodeksu Wykroczeń, – „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, -podlega karze grzywny”.


st.sierż. Justyna Sęczkowska
KPP Nowa Sól

 


Wspólne działania Policji i Straży LeśnejWspólne działania Policji i Straży LeśnejWspólne działania Policji i Straży LeśnejWspólne działania Policji i Straży LeśnejWspólne działania Policji i Straży LeśnejWspólne działania Policji i Straży LeśnejWspólne działania Policji i Straży LeśnejWspólne działania Policji i Straży LeśnejWspólne działania Policji i Straży LeśnejWspólne działania Policji i Straży LeśnejWspólne działania Policji i Straży Leśnej

Środki na usuwanie azbestu2017-08-10

Miasto Gorzów Wielkopolski uzyskało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze dodatkowe środki na realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest na terenie miasta Gorzowa Wlkp. w roku 2017”.
Akt oskarżenia i areszt za liczne oszustwa internetowe2017-08-10

Prokuratura i policjanci z żagańskiego zespołu do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli sprawę dotyczącą oszustw internetowych.
Cash Broker Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław2017-08-09

Cash Broker Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem2017-08-09

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (08.08.2017r.)
Samorząd zaoszczędził - będzie inwestował2017-08-09

Samorząd województwa zaoszczędził, może więc zrealizować kolejne, ważne dla regionu inwestycje.
Z roboczą wizytą w szpitalu w Ciborzu2017-08-09

Marszałek Elżbieta Anna Polak odwiedziła w środę, 9 sierpnia, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu.
O rozwoju gmin powiatu strzelecko-drezdeneckiego2017-08-09

10 sierpnia marszałek Elżbieta Anna Polak przebywać będzie z wizytą w Dobiegniewie, gdzie spotka się z burmistrzem Leszkiem Walochem oraz pozostałymi włodarzami gmin powiatu strzelecko-drezdeneckiego.
Masz pamiątki związane z 70-letnią historią Stali? Podziel się nimi!2017-08-09

Stal Gorzów we współpracy z Archiwum Państwowym rozpoczęła zbieranie pamiątek związanych z 70-letnią historią gorzowskiego klubu. Celem będzie nie tylko przechowywanie ich dla kolejnych pokoleń, ale także wystawa!
Przyjdź na Plac Sztuk posłuchać perkusji z recyklingu 2017-08-09

Filharmonia Gorzowska wspólnie z ENERIS Surowce zaprasza na koncert finałowy wieńczący wakacyjne warsztaty sztuki perkusyjnej.
PGE IMME – sportowe emocje i szansa na… uratowanie ludzkiego życia 2017-08-09

14 sierpnia z pewnością będzie wielkim sportowym świętem dla wszystkich miłośników żużla – na gdańskim Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego, w ramach PGE IMME spotkają się najlepsi zawodnicy z wiodących polskich klubów.
Łukasz Czarnecki multimedalistą Mistrzostwa Świata Juniorów, World Para Athletics w Nottwil2017-08-09

W dniach 3-6.08.2017r w Nottwil w Szwajcarii odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów World Para Athletics.
Samotny Bukiet2017-08-09

Zachęcamy do udziału w akcji "Samotny Bukiet".
INNEKO powraca do źródeł2017-08-09

Spółka INNEKO powraca do źródeł i porządkuje grupę kapitałową.
W sobotę pociąg retro 2017-08-09

W sobotę już po raz drugi w tym roku przez nasze miasto przejedzie pociąg retro – z odrestaurowanymi wagonami, prowadzony przez zabytkowy parowóz.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj informacje 2018-06-15
Samochody elektryczne dostępne w Polsce

gorzow.com kraj informacje 2018-06-13
Dzieci pożegnały reprezentację przed mundialem

gorzow.com kraj artykuly 2018-06-13
Na czym polega darmowa chwilówka i kiedy z niej skorzystać?

gorzow.com kraj informacje 2018-06-12
Dzieci zaskoczyły pytaniami reprezentację

gorzow.com kraj informacje 2018-06-08
Poradnik podróżnika – jak podróżować tanio i komfortowo?

gorzow.com kraj informacje 2018-06-07
Dzieci pożegnają reprezentantów przed mundialem

gorzow.com kraj artykuly 2018-06-06
Grupowe ubezpieczenia na życie - wady i zalety

gorzow.com kraj polityka 2018-05-30
HGW lekceważy wszystkie organy powołane przez państwo, a także swoje obowiązki

© 2018 Gorzow.com

^