HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 232; środa, 20 czerwiec 2018 Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2017-08-10
Wakacje pod okiem policjantów
68886.jpg

Źródło: Policja Lubuska 

Wakacje to upragniony czas dla wszystkich.


Każdy, potrzebując chwili odpoczynku od czynności dnia codziennego, wybiera się nad wodę czy w podróż. Dzieci i młodzież korzystają z zorganizowanych form wypoczynku. Nie zapominajmy jednak, że wakacje nie zwalniają nikogo od myślenia. Chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią. Dlatego też policjanci powiatu krośnieńskiego dbając o swoich mieszkańców, a także o osoby odpoczywające na naszym terenie przypominają o zasadach bezpieczeństwa i kontrolują miejsca, w których nieostrożność może doprowadzić do nieszczęścia.

Droga, woda, czy też zorganizowane formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży, to miejsca w których najczęściej możemy spotkać policjantów czuwających nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu krośnieńskiego, a także osób odpoczywających na naszym terenie. Mundurowi patrolując ulice miast i i mniejszych miejscowości obserwują nie tylko zachowanie kierowców, ale także pieszych i rowerzystów, którzy korzystając z letnich dni wybierają się na wycieczki piesze bądź rowerowe. W szczególności podczas wakacji pamiętać należy o własnym bezpieczeństwie, gdyż chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia. Pamiętaj zatem o zabraniu elementów odblaskowych, które zwiększą Twoją widoczność po zmierzchu oraz o przestrzeganiu przepisów dotyczących ruchu pieszego i rowerowego. Przechodź przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych, nigdy nie wchodź pod nadjeżdżający pojazd, nie wymuszaj gwałtownego hamowania u kierującego pojazdem. Natomiast kierujących prosimy o parkowanie pojazdów w sposób umożliwiający swobodne przejście pieszemu, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz pamiętanie iż rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Wzajemny szacunek i akceptacja na drodze sprawią, że dla wszystkich wycieczka czy wyjazd będzie bezpieczny i przyjemny. Nikogo też już nie dziwią policyjne kontrole na wodach, podczas których mundurowi sprawdzają miedzy innymi stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętów wodnych, bacznie przyglądają się czy dzieci przebywające nad jeziorem mają opiekę oraz czy nie dochodzi do zachowań zagrażających zdrowiu i życiu odpoczywających. Ponadto kontroli poddawani są wędkarze, przede wszystkim czy posiadają dokumenty uprawniające ich do wędkowania, a także czy robią to zgodnie z przepisami. Wakacje to także zorganizowane formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Sprawdzanie czy organizator dopełnił wszelkich formalności zapewniających bezpieczny pobyt na kolonii, obozie czy też półkolonii, to także jedno z zadań realizowanych przez policjantów powiatu krośnieńskiego. Ponadto mundurowi korzystając z okazji spotkania się z najmłodszymi przypominają im o zasadach bezpiecznych zachowań na wodzie, drodze, podwórku, czy też w domu. Ostatnie takie spotkanie odbyło się 10 sierpnia w Krośnie Odrzańskim. Asp.szt. Mariusz Matuszewski poza przeprowadzeniem kontroli półkolonii organizowanej przez Studio Tańca i Animacji „A-kwadrat”, przypomniał dzieciom o bezpiecznych zachowaniach, a także wręczył im z tej okazji opaski odblaskowe i ulotki mówiące o bezpieczeństwie. Uczestnicy półkolonii mieli także okazję przymierzyć sprzęt wykorzystywany przez policjantów podczas zabezpieczeń imprez masowych oraz mogli zrobić sobie zdjęcie na fotorolapie z wizerunkiem policjanta.


asp. szt. Justyna Kulka

KPP w Krośnie Odrzańskim


 Wakacje pod okiem policjantów Wakacje pod okiem policjantów Wakacje pod okiem policjantów Wakacje pod okiem policjantów Wakacje pod okiem policjantów Wakacje pod okiem policjantów Wakacje pod okiem policjantów Wakacje pod okiem policjantów Wakacje pod okiem policjantów Wakacje pod okiem policjantów Wakacje pod okiem policjantów

Dyżur telefoniczny ZUS2017-08-10

11 sierpnia (piątek) Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dyżur telefoniczny, dotyczący zmian związanych obniżeniem wieku emerytalnego.
Wspólne działania Policji i Straży Leśnej2017-08-10

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej prowadzą działania, mające na celu zapobieganie kradzieży drewna oraz zapewnianie bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie leśnym.
Środki na usuwanie azbestu2017-08-10

Miasto Gorzów Wielkopolski uzyskało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze dodatkowe środki na realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest na terenie miasta Gorzowa Wlkp. w roku 2017”.
Akt oskarżenia i areszt za liczne oszustwa internetowe2017-08-10

Prokuratura i policjanci z żagańskiego zespołu do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli sprawę dotyczącą oszustw internetowych.
Cash Broker Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław2017-08-09

Cash Broker Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem2017-08-09

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (08.08.2017r.)
Samorząd zaoszczędził - będzie inwestował2017-08-09

Samorząd województwa zaoszczędził, może więc zrealizować kolejne, ważne dla regionu inwestycje.
Z roboczą wizytą w szpitalu w Ciborzu2017-08-09

Marszałek Elżbieta Anna Polak odwiedziła w środę, 9 sierpnia, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu.
O rozwoju gmin powiatu strzelecko-drezdeneckiego2017-08-09

10 sierpnia marszałek Elżbieta Anna Polak przebywać będzie z wizytą w Dobiegniewie, gdzie spotka się z burmistrzem Leszkiem Walochem oraz pozostałymi włodarzami gmin powiatu strzelecko-drezdeneckiego.
Masz pamiątki związane z 70-letnią historią Stali? Podziel się nimi!2017-08-09

Stal Gorzów we współpracy z Archiwum Państwowym rozpoczęła zbieranie pamiątek związanych z 70-letnią historią gorzowskiego klubu. Celem będzie nie tylko przechowywanie ich dla kolejnych pokoleń, ale także wystawa!
Przyjdź na Plac Sztuk posłuchać perkusji z recyklingu 2017-08-09

Filharmonia Gorzowska wspólnie z ENERIS Surowce zaprasza na koncert finałowy wieńczący wakacyjne warsztaty sztuki perkusyjnej.
PGE IMME – sportowe emocje i szansa na… uratowanie ludzkiego życia 2017-08-09

14 sierpnia z pewnością będzie wielkim sportowym świętem dla wszystkich miłośników żużla – na gdańskim Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego, w ramach PGE IMME spotkają się najlepsi zawodnicy z wiodących polskich klubów.
Łukasz Czarnecki multimedalistą Mistrzostwa Świata Juniorów, World Para Athletics w Nottwil2017-08-09

W dniach 3-6.08.2017r w Nottwil w Szwajcarii odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów World Para Athletics.
Samotny Bukiet2017-08-09

Zachęcamy do udziału w akcji "Samotny Bukiet".

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj informacje 2018-06-15
Samochody elektryczne dostępne w Polsce

gorzow.com kraj informacje 2018-06-13
Dzieci pożegnały reprezentację przed mundialem

gorzow.com kraj artykuly 2018-06-13
Na czym polega darmowa chwilówka i kiedy z niej skorzystać?

gorzow.com kraj informacje 2018-06-12
Dzieci zaskoczyły pytaniami reprezentację

gorzow.com kraj informacje 2018-06-08
Poradnik podróżnika – jak podróżować tanio i komfortowo?

gorzow.com kraj informacje 2018-06-07
Dzieci pożegnają reprezentantów przed mundialem

gorzow.com kraj artykuly 2018-06-06
Grupowe ubezpieczenia na życie - wady i zalety

gorzow.com kraj polityka 2018-05-30
HGW lekceważy wszystkie organy powołane przez państwo, a także swoje obowiązki

© 2018 Gorzow.com

^