HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 340; niedziela, 23 wrzesień 2018 Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2017-10-10
Wzruszenie i wdzięczność – policjant pomógł starszej kobiecie w czasie orkanu Ksawery
69716.jpg

Źródło: Policja Lubuska 


Policjanci z Nowej Soli przez kilka dni interweniowali w związku z wichurami, które przeszły nad regionem.


Żadnego zgłoszenia nie pozostawiono bez odpowiedzi. Na Policję zadzwoniła jedna z mieszkanek powiatu nowosolskiego, która ze wzruszeniem dziękowała za służbę sierż. Szymona Owczarka, który pomagał jej w usuwaniu skutków orkanu Ksawery.

Orkan Ksawery, który przeszedł przez powiat nowosolski wyrządził sporo szkód, powalając drzewa i gałęzie na samochody i dachy domów, które zostały uszkodzone. Dyżurni Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli na bieżąco odbierali zgłoszenia dotyczące zdarzeń spowodowanych przez silne podmuchy wiatru. W działaniach związanych z usuwaniem skutków tego niekorzystnego zjawiska atmosferycznego brało udział wielu policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsca, gdzie doszło do powalenia drzew, które spadały na jezdnie dróg, organizując w tych miejscach ruch drogowy. W ciągu krótkiego czasu policjanci i strażacy odbierali wiele telefonów z prośbą o interwencję i pomoc.

Funkcjonariusze nie zostawiali żadnego zgłoszenia bez odpowiedzi, chętnie udzielając pomocy poszkodowanym osobom. Nie odmówił jej również policjant Wydziału Ruchu Drogowego – sierż Szymon Owczarek, którego o pomoc poprosiła starsza kobieta. Roztrzęsiona podbiegła do radiowozu i wykrzyczała, że wiatr zerwał jej dach z pomieszczenia gospodarczego. Słysząc głośny huk, zaniepokojona kobieta wybiegła z domu zobaczyć co się dzieje. Silny podmuch wiatru przewrócił ją na ziemię. Próbowała wzywać pomoc, lecz działania były bezskutecznie, gdyż nikt jej nie słyszał, a odcięty dopływ prądu uniemożliwił jakikolwiek kontakt z rodziną. Bezsilna kobieta walcząc z podmuchami wiatru wyszła na ulicę, aby szukać pomocy. W ciemnościach towarzyszących wczesnemu porankowi zauważyła białą czapkę funkcjonariusza ruchu drogowego. Kobieta płacząc opowiedziała mu całe zdarzenie. Mówiła, że próbowała dzwonić po pomoc , lecz telefon się rozładował. Policjant udzielił kobiecie wsparcia oraz zadzwonił po strażaków, którzy uprzątnęli szkody wyrządzone przez orkan. W szpitalu natomiast opatrzono kobiecie zranioną dłoń. Po całym zdarzeniu kobieta zadzwoniła na Policję, aby podziękować policjantowi za okazaną pomoc. Była wzruszona tak wspaniałą współpracą i pomocą nowosolskich służb.

 

Źródło: st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli


NoVa Park docenia i stylowo nagradza2017-10-10

W jesienne dni obowiązkowym elementem garderoby są apaszki i szaliki.
Licealistka z woj. lubuskiego na światowym szczycie młodych wizjonerów rolnictwa 2017-10-10

Warszawa, 9 października 2017r. – Dziś w Brukseli rozpoczyna się Youth Agriculture Summit 2017: globalny szczyt, gromadzący ponad 100 młodych wizjonerów rolnictwa i zrównoważonego rozwoju.
Finał Tygodnia Bliskości2017-10-10

Jak prawidłowo pielęgnować noworodka?
Finał Ligi golfowej: DREAM BURGER GOLF LIGI 20172017-10-10

W minioną sobotę Gorzowscy golfiści zakończyli siedmio miesięczne zmagania w DREAM BURGER Golf Lidze (DBGL), zawodnicy od kwietnia raz w miesiącu rozgrywali turniej w ramach ligi i zdobywali punkty, aby na koniec sezonu podnieść puchar, zdobyć mistrzostwo DBGL oraz otrzymać nagrody.
Medale za pół wieku razem2017-10-09

W sobotę w samo południe w sali koncertowej Filharmonii Gorzowskiej odbyła się uroczystość „Jubilaci Jubilatom”; 41 par otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w imieniu Prezydenta RP wręczył prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
Pomoc dla poszkodowanych przez wichurę2017-10-09

Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie przyjmuje wnioski osób poszkodowanych po przejściu z czwartku na piątek przez nasze miasto orkanu Ksawery.
Radni za zmianami w projekcie modernizacji linii kolejowej Zbąszynek-Czerwieńsk2017-10-09

Jednym z punktów odbywającej się dziś (09.10) sesji sejmiku było przyjęcie stanowisko dotyczącego modernizacji linii kolejowej na odcinku Zbąszynek – Czerwieńsk.
Lubuskie uczestniczy w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast2017-10-09

Od 9 do 12 października w Brukseli odbywa się XV edycja „Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast”.
Wyróżnienia na sesji sejmiku2017-10-09

Prof. Dorota Gondek-Rosińska z Instytutu Astronomii im. prof. Janusza Gila Uniwersytetu Zielonogórskiego była w zespole, który za udowodnienie teorii Einsteina dot. fal grawitacyjnych otrzymał nagrodę Nobla.
Odznaki honorowe dla zasłużonych Lubuszan2017-10-09

Marszałek Elżbieta Anna Polak oraz przewodniczący sejmiku Czesław Fiedorowicz podczas październikowej sesji sejmiku wręczyli „Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”.
Sytuacja w Lubuskiem wraca do normy2017-10-09

Zarząd województwa zebrał się na posiedzeniu 9 października i oszacował koszty strat powstałych w wyniku orkanu Ksawery, który w czwartek, 5 października, przeszedł przez województwo lubuskie.
Październikowa sesja2017-10-09

Realizacja Strategii Rozwoju Polski Zachodniej, dotacje na prace konserwatorskie oraz modernizacja linii kolejowej nr 358 na odcinku Zbąszynek - Czerwieńsk
Dwujezdniowa obwodnica Gorzowa2017-10-09

W poniedziałek oddano do użytku drugą jezdnię zachodniej obwodnicy Gorzowa, która jest elementem drogi ekspresowej S3.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem2017-10-09

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (08.10.2017r.)

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2018-09-21
Bolą cię plecy od pracy przy komputerze? Wybierz dobre krzesło biurowe!

gorzow.com kraj informacje 2018-09-11
Arkadiusz Milik: Udział w tym turnieju to szansa na odkrycie talentu! Trwają zapisy do największych dziecięcych rozgrywek piłki nożnej w Europie

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-24
Na co patrzeć biorąc kredyt?

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-16
Gdzie na wakacje jesienią? Wypróbuj te 4 kierunki!

gorzow.com kraj informacje 2018-07-30
Uroki Polskich gór – najpiękniejsze szczyty w kraju

gorzow.com kraj artykuly 2018-07-17
Ubezpieczenie podróżne przez internet - jaki wybrać zakres ochrony

gorzow.com kraj informacje 2018-06-15
Samochody elektryczne dostępne w Polsce

gorzow.com kraj informacje 2018-06-13
Dzieci pożegnały reprezentację przed mundialem

© 2018 Gorzow.com

^