HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 374; piątek, 21 wrzesień 2018 Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2017-10-12
Randka na stole operacyjnym
69765.JPG

Źródło: Agnieszka Wiśniewska 


Chirurdzy z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jako pierwsi w województwie lubuskim wykonali operacje zwane przez specjalistów rendez-vous, polegające na połączeniu technik endoskopowych i przezskórnego radiologicznego leczenia dróg żółciowych.


W pierwszych zabiegach gorzowskim chirurgom pomagał dr Kazimierz Janiszewski z warszawskiej Endoterapii. Kolejne robią już sami.
Zastosowana w gorzowskim szpitalu metoda świetnie sprawdza się u pacjentów, u których nie można wykonać tradycyjnego endoskopowego zabiegu ECPW czyli drenażu dróg żółciowych od strony dwunastnicy. Zabieg wykonywany jest jednocześnie przez dwa zespoły chirurgiczne. Ich narzędzia wprowadzane do ciała pacjenta niezależnie od siebie, spotykają się przy zmianie chorobowej. Ta metoda stosowana przy omijaniu  niektórych guzów przewodu pokarmowego wymaga dużej sprawności i umiejętności operatora.
- Wspólnie z dr Janiszewskim i dr Maciejem Kococikiem z naszego szpitala trzem pacjentom wykonaliśmy drenaże przezskórne. Zdecydowaliśmy się na zabieg hybrydowy, czyli połączenie klasycznej techniki chirurgicznej z nowoczesnymi technikami endoluminarnymi wywodzącymi się z radiologii interwencyjnej.  Jego zadaniem jest małoinwazyjne udrożnienie dróg żółciowych i umożliwienie swobodnego wypływania żółci – wyjaśnia Marek Buszkiewicz – chirurg i endoskopista z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
W tego typu zabiegach gros pacjentów to pacjenci onkologiczni. Niestety zmiany rakowe dróg żółciowych należą do nowotworów, których leczenie jest bardzo trudne. Tradycyjne leczenie chirurgiczne (ECPW) można zastosować tylko u chorych, u których guz umiejscowił się blisko ściany dwunastnicy. W innych przypadkach zazwyczaj leczy się tylko objawy tej choroby czyli zakłada się dren (po którym spływa żółć) oraz minimalizuje ból. Nowa metoda leczenia tego typu nowotworu (rendez-vouz) daje szansę terapii większej liczbie chorych.
- Dzięki rendez-vous w wykonaniu chirurga, endoskopisty i radiologa możemy sprawić, by nie powstał odwrócony pasaż żółci, tzn. umożliwić naturalne spływanie żółci do dwunastnicy. To bardzo ważne dla prawidłowego przebiegu procesu trawienia pokarmów szczególnie tych, które zawierają tłuszcze – tłumaczy Marek Buszkiewicz. - Jeśli u osoby zoperowanej tradycyjnym sposobem pokarm w drogach żółciowych natrafia na przeszkodę żółć wypływa do zewnętrznego worka i jest wylewana. Nie spełnia więc swojej roli – dodaje chirurg.
Pierwsi pacjenci, u których zastosowano metodę rendez-vous już w następnej dobie mogli zostać wypisani do domu,  gdyby robić taki zabieg tradycyjnie to spędziliby w szpitalu 2-3 tygodnie.
Nowa metoda może być stosowana także u pacjentów z przewlekłym zapaleniem trzustki, anomaliami anatomicznymi, po operacjach zmniejszenia żołądka i usunięcia guza głowy trzustki.


Zmiana trasy linii zastępczej „T1”2017-10-12

Kolejne zmiany w organizacji komunikacji zastępczej. Od poniedziałku 16 października br. zmianie ulegnie trasa linii zastępczej „T1” w rejonie ul. Sikorskiego, Wybickiego i Estkowskiego.
Kto dostanie Motyle?2017-10-12

W czwartek w Filharmonii Gorzowskiej, podczas gali inaugurującej sezon, zostaną wręczone nagrody kulturalne prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego, czyli statuetki Motyli, a także nagroda honorowa dla największego mecenasa gorzowskiej kultury.
1 kolejka DBBL2017-10-12

Po 5 miesięcznej przerwie czas zacząć kolejna edycję GLAK - DREAM BURGER Basket Ligę.
12 października - Światowy Dzień Reumatyzmu2017-10-12

Z tej okazji na portalu społecznościowym Facebook ruszyła akcja pod hasłem #rzsporozmawiajmy.
XIX Lubuski Tydzień Seniora2017-10-11

W dniach od 16 do 21 października br. na terenie województwa lubuskiego obchodzony będzie XIX Lubuski Tydzień Seniora pod honorowym patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak.
Polsko-chorwacka wymiana doświadczeń2017-10-11

Już po raz czwarty w dniach 11-14 października spotkają się przedstawiciele regionów Polski i Chorwacji, aby dzielić się doświadczeniami i zacieśniać dobre relacje.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem2017-10-11

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (10.10.2017r.)
Występowanie o pomoc w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych2017-10-11

Przypominamy o możliwości występowania z wnioskami o środki finansowe na wypłatę zasiłków celowych dla poszkodowanych rodzin lub osób samotnie gospodarujących, które  poniosły straty w gospodarstwach domowych podczas odnotowanego w dniach 5-6 października br orkanu Ksawery.
Zebranie dotyczące programu „Niepodległa”2017-10-11

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przewodniczył spotkaniu z przedstawicielami administracji zespolonej.
Społeczna akcja pomocy dla Tomasza Golloba 2017-10-11

Tomasz Gollob to ikona sportu żużlowego w kraju i na świecie.
Praca w ZUS dla lekarzy orzeczników 2017-10-11

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Gorzowie Wielkopolskim zatrudni lekarzy orzeczników.
Pomoc ZUS dla poszkodowanych przez Orkan Ksawery2017-10-11

Przedsiębiorcy poszkodowani w czasie nawałnic, ale także mający z tego powodu trudności z odzyskaniem swoich należności mogą ubiegać się o odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie ich na raty.
Podrabiana odzież za ponad 40 tys. zł. zabezpieczona przez policjantów2017-10-11

Policjanci z żarskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli bluzy, kurtki i koszulki na których bezprawnie umieszczone było logo znanych firm.
Bartosz Zmarzlik o tytule najlepszego polskiego zawodnika: To daje kopa do dalszej pracy2017-10-11

W poniedziałek podczas gali PGE Ekstraligi wyróżnieni zostali bohaterowie sezonu 2017. Tytuł najlepszego polskiego zawodnika powędrował do lidera gorzowskiej Stali, Bartosza Zmarzlika.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2018-09-21
Bolą cię plecy od pracy przy komputerze? Wybierz dobre krzesło biurowe!

gorzow.com kraj informacje 2018-09-11
Arkadiusz Milik: Udział w tym turnieju to szansa na odkrycie talentu! Trwają zapisy do największych dziecięcych rozgrywek piłki nożnej w Europie

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-24
Na co patrzeć biorąc kredyt?

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-16
Gdzie na wakacje jesienią? Wypróbuj te 4 kierunki!

gorzow.com kraj informacje 2018-07-30
Uroki Polskich gór – najpiękniejsze szczyty w kraju

gorzow.com kraj artykuly 2018-07-17
Ubezpieczenie podróżne przez internet - jaki wybrać zakres ochrony

gorzow.com kraj informacje 2018-06-15
Samochody elektryczne dostępne w Polsce

gorzow.com kraj informacje 2018-06-13
Dzieci pożegnały reprezentację przed mundialem

© 2018 Gorzow.com

^