HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 463; piątek, 21 wrzesień 2018 Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2017-10-12
Rewolucja w płatnościach do ZUS
69770.jpg

Źródło: Agata Muchowska - ZUS 


Od 1 stycznia 2018 r. będzie obowiązywała tzw. e-składka. Jakie korzyści wynikają z jej wprowadzenia?


Składki zamiast dotychczasowych trzech lub czterech przelewów będą opłacane jednym, zwykłym przelewem. A to oznacza niższe koszty bankowe. Składki będą przekazywane na indywidualny Numer Rachunku Składkowego - jeden dla jednego płatnika. Pozwoli to na zaksięgowanie wpłaty na właściwym koncie i jej niezwłoczne rozliczenie. Tym samym zniknie problem niezidentyfikowanych wpłat. Prostsze i szybsze będzie wypełnienie i wykonanie przelewu. Wpłaty będą rozliczane na najstarsze zadłużenie, co wiąże się z mniejszymi odsetkami. Jedyny warunek to poprawne podanie na przelewie numeru rachunku składkowego.

Skąd płatnicy dowiedzą się o numerze rachunku na jaki mają przelewać składki? 
1 października rozpoczniemy wysyłkę listów z informacją o numerze rachunku. W pomorskim listy takie otrzyma blisko 250 tys. płatników, którzy mają aktywne konta lub którzy zakończyli działalność i wyrejestrowali się, lecz pozostało im zadłużenie. Informacja wyślemy listem poleconym bez zwrotnego potwierdzenia odbioru. Dzięki temu niedoręczone przesyłki wrócą do nas, co umożliwi zweryfikowanie adresów i ponowne skierowanie informacji. Listy dotrą do płatników do końca  2017 r.  Płatnicy będą także mogli ustalić swój numer w każdej naszej placówce.

Co ma zrobić płatnik który nie otrzymał listu z numerem rachunku?
Jeśli do końca 2017 r. nie dostanie informacji lub ją zgubi powinien skontaktować się z naszą placówką lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem 22 560 16 00. Sprawdzenie, czy ma się numer najpóźniej przed terminem płatności składki za grudzień 2017 r. jest bardzo ważne. Dotychczasowe rachunki zostaną zamknięte 31 grudnia i bez nowego numeru nie będzie można opłacić składek.

Jak można zweryfikować poprawność  rachunku składkowego?
Numer będzie można sprawdzić w każdej naszej placówce lub w Centrum Obsługi Telefonicznej.  Będzie on zawierał nasz numer identyfikacyjny 60000002, a jego  ostatnie 10 cyfr  to NIP płatnika.

Czy zmieni się sposób opisu przelewu ?
Teraz przelew zawiera NIP/REGON/PESEL/Dowód osobisty/Paszport, numer deklaracji, miesiąca za który opłacane są składki, numeru decyzji/umowy/tytułu wykonawczego. Od stycznia będzie zawierał tylko kwotę składki, nadawcę i odbiorcę oraz numer rachunku składkowego. Będzie więc taki sam jak przelew za prąd, czy telefon.

Czy ktoś kto zalega ze składkami, po opłaceniu składki za bieżący miesiąc, będzie ubezpieczony?
Od 1 stycznia na wpłacie nie będzie  okresu, którego dotyczy. Dlatego w pierwszej kolejności rozliczymy ją na najstarsze zadłużenie i odsetki. Zatem nowe zasady mogą wpłynąć na podleganie dobrowolnym ubezpieczeniom.

Czy  zmienią się także zasady rozliczania wpłat?
Tak. Wpłaty będziemy rozdzielać na pokrycie należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, Fundusz Emerytur Pomostowych, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wg zasady proporcjonalnego procentowego podziału wpłaty zgodnie z kwotami składek przypadającymi do zapłaty na poszczególne fundusze w deklaracji złożonej za ostatni miesiąc.

Gdzie płatnicy mogę uzyskać więcej informacji o nowych zasadach opłacania składek?
Organizujemy bezpłatne szkolenia „e-Składka – nowy wymiar rozliczeń”, na których omawiamy zmiany. Przygotowaliśmy też broszurę i ulotkę, które udostępniliśmy na naszej stronie internetowej. Przygotowujemy także szkolenie elektroniczne, które również udostępnimy w internecie.


Goście z Ukrainy 2017-10-12

Przedstawiciele Urzędu Miasta Nowowołyńsk na Ukrainie odwiedzili Gorzów.
Dobre rady dla seniorów 2017-10-12

Już wkrótce do skrzynek pocztowych w Gorzowie i w powiecie gorzowskim trafi ulotka pod tytułem: Seniorze, nie daj się oszukać!
Utrudnienia ze względu na rowerzystów i motocyklistów 2017-10-12

W dniu 14 października 2017 r. (sobota) od godziny 12.00 do godz. 13.00 zorganizowany zostanie przejazd rowerzystów w ramach „Gorzowskiej Masy Rowerowej”.
„100 litrów krwi na 100 – lecie Niepodległej POLSKI”2017-10-12

„100 litrów krwi na 100 – lecie Niepodległej Polski to hasło przewodnie akcji wschowskiej Policji.
Randka na stole operacyjnym 2017-10-12

Chirurdzy z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jako pierwsi w województwie lubuskim wykonali operacje zwane przez specjalistów rendez-vous, polegające na połączeniu technik endoskopowych i przezskórnego radiologicznego leczenia dróg żółciowych.
Zmiana trasy linii zastępczej „T1”2017-10-12

Kolejne zmiany w organizacji komunikacji zastępczej. Od poniedziałku 16 października br. zmianie ulegnie trasa linii zastępczej „T1” w rejonie ul. Sikorskiego, Wybickiego i Estkowskiego.
Kto dostanie Motyle?2017-10-12

W czwartek w Filharmonii Gorzowskiej, podczas gali inaugurującej sezon, zostaną wręczone nagrody kulturalne prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego, czyli statuetki Motyli, a także nagroda honorowa dla największego mecenasa gorzowskiej kultury.
1 kolejka DBBL2017-10-12

Po 5 miesięcznej przerwie czas zacząć kolejna edycję GLAK - DREAM BURGER Basket Ligę.
12 października - Światowy Dzień Reumatyzmu2017-10-12

Z tej okazji na portalu społecznościowym Facebook ruszyła akcja pod hasłem #rzsporozmawiajmy.
XIX Lubuski Tydzień Seniora2017-10-11

W dniach od 16 do 21 października br. na terenie województwa lubuskiego obchodzony będzie XIX Lubuski Tydzień Seniora pod honorowym patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak.
Polsko-chorwacka wymiana doświadczeń2017-10-11

Już po raz czwarty w dniach 11-14 października spotkają się przedstawiciele regionów Polski i Chorwacji, aby dzielić się doświadczeniami i zacieśniać dobre relacje.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem2017-10-11

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (10.10.2017r.)
Występowanie o pomoc w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych2017-10-11

Przypominamy o możliwości występowania z wnioskami o środki finansowe na wypłatę zasiłków celowych dla poszkodowanych rodzin lub osób samotnie gospodarujących, które  poniosły straty w gospodarstwach domowych podczas odnotowanego w dniach 5-6 października br orkanu Ksawery.
Zebranie dotyczące programu „Niepodległa”2017-10-11

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przewodniczył spotkaniu z przedstawicielami administracji zespolonej.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2018-09-21
Bolą cię plecy od pracy przy komputerze? Wybierz dobre krzesło biurowe!

gorzow.com kraj informacje 2018-09-11
Arkadiusz Milik: Udział w tym turnieju to szansa na odkrycie talentu! Trwają zapisy do największych dziecięcych rozgrywek piłki nożnej w Europie

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-24
Na co patrzeć biorąc kredyt?

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-16
Gdzie na wakacje jesienią? Wypróbuj te 4 kierunki!

gorzow.com kraj informacje 2018-07-30
Uroki Polskich gór – najpiękniejsze szczyty w kraju

gorzow.com kraj artykuly 2018-07-17
Ubezpieczenie podróżne przez internet - jaki wybrać zakres ochrony

gorzow.com kraj informacje 2018-06-15
Samochody elektryczne dostępne w Polsce

gorzow.com kraj informacje 2018-06-13
Dzieci pożegnały reprezentację przed mundialem

© 2018 Gorzow.com

^