HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 2; poniedziałek, 22 styczeń 2018 Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2017-11-14
POŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVER
70258.JPG

Źródło: Policja Lubuska 


Trzech mieszkańców województwa dolnośląskiego podejrzanych o kradzieże i włamania do samochodów ciężarowych zatrzymali żarscy policjanci z Wydziału Kryminalnego w pościgu, który zakończył się już za Odrą.


Odzyskano część mienia oraz samochód Land Rover. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował mężczyzn na trzy miesiące.

W nocy 7 listopada 2017 r. policjanci służby kryminalnej z żarskiej komendy prowadzili działania, w kierunku ustalenia osób związanych z włamaniami do naczep samochodów ciężarowych na parkingu przy terminalu w Olszynie. Tuż po północy z 7/8 listopada 2017 r. otrzymali informację, iż jeden ze sprawców może poruszać się srebrnym samochodem w kierunku przejścia granicznego. Funkcjonariusze po krótkiej  chwili zauważyli opisany pojazd poruszający się z dużą prędkością, natychmiast ruszyli za nim w pościg. Jego kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, natomiast pasażer uciekającego forda galaxy, aby utrudnić  policjantom zatrzymanie,  rzucał pod koła nieoznakowanego radiowozu kartony wypełnione kradzionym towarem. Doprowadził swym działaniem do uszkodzenia pojazdu służbowego, stwarzając jednocześnie realne zagrożenie dla życia i zdrowia policjantów.  Pomimo tego funkcjonariusze w dalszym ciągu prowadzili pościg za uciekającym fordem, który przekroczył granicę wjeżdżając do Niemiec. Tam po krótkim pościgu mężczyźni porzucili pojazd oddalając się w nieznanym kierunku. Już po kilku godzinach zostali zatrzymani na terenie Łęknicy. Byli to mieszkańcy woj. dolnośląskiego  w wieku 28 i 32 lat. Ponadto do sprawy kradzieży z włamaniem do naczepy zatrzymany został również 35-latek  kierujący samochodem marki  Land Rover. Jak się okazało mieszkaniec woj. dolnośląskiego poruszał się kradzionym  samochodem. W kieszeni kurtki miał broń krótką gazową oraz amunicję, na które nie posiadał zezwolenia. Miał przy sobie woreczek strunowy z zawartością kryształków. Po ich przebadaniu tester wskazał, że jest to metamfetamina. Policjanci prócz broni i narkotyków, zabezpieczyli także  m.in. klucze od innych pojazdów, siekiery, kastet i maczety. Mężczyźni trafili  do policyjnego aresztu, gdzie oczekiwali na przesłuchania. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił prokuratorowi przedstawić zatrzymanym  zarzuty.   32-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do naczepy i zaboru ładunku o wartości 24.tys. złotych, zmuszania funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowej oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. 35-latek zarzut kradzieży  land rovera, posiadania narkotyków,  kradzieży z włamaniem do naczepy oraz posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. 28-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do naczepy, uszkodzenia radiowozu- popełniając te przestępstwa w warunkach recydywy, zmuszania przemocą funkcjonariusza do odstąpienia od prawnej czynności służbowej. Dodatkowo okazał się być osobą poszukiwaną za kradzieże z włamaniem z wyrokiem 1,5 roku pozbawienia wolności.

W piątek (10 listopada ) Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował dla  wszystkich  trzymiesięczny areszt. Za same kradzieże z włamaniem mężczyznom może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: podkom. Aneta Berestecka

KPP w Żarach


POŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVERPOŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVERPOŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVERPOŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVERPOŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVERPOŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVERPOŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVERPOŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVERPOŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVERPOŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVERPOŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVERPOŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVERPOŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVER

Walczymy ze smogiem2017-11-14

Termomodernizacja budynków, czyszczenie ulic w celu ograniczania wtórnej emisji zanieczyszczeń, wymiana autobusów na niskoemisyjne, czy likwidacja zdekapitalizowanej zabudowy, co wpływa na lepsze przewietrzanie w mieście - to jedne z wielu działań, jakie podejmuje Miasto dla poprawy jakości powietrza.
Nowy sklep meblowy2017-11-14

Jedna z wiodących sieci salonów meblowych rozpoczęła nową inwestycję w Gorzowie.
14 listopada - Światowy Dzień Cukrzycy2017-11-14

W listopadzie w wielu miastach na całym świecie rozbłyśnie błękitne światło – symbol chorych na cukrzycę.
Przedbiegi konkursów recytatorskich OKR i LKR2017-11-14

Zapraszamy młodzież z siódmych klas szkoły podstawowej, szkół gimnazjalnych i średnich, a także osoby dorosłe do udziału w Przedbiegach konkursów recytatorskich OKR i LKR o nagrodę dyrektora Miejskiego Centrum Kultury.
Do kadry gorzowskiej Stali na sezon 2018 dołączył kolejny zawodnik - Peter Ljung!2017-11-14

Szwed jest szóstym seniorem, który ma ważny kontrakt ze Stalą Gorzów.
HIT kolejki DBBL dla KOZARYN Spedycja.2017-11-14

  W 5 kolejce DBBL mecz Kozaryn Spedycja z BPU Sukurs zapowiadany był jako najciekwasze spotkanie kolejki i tak było.
Jeszcze mniej bezrobotnych2017-11-13

Pod koniec października liczba bezrobotnych jeszcze się zmniejszyła; w Gorzowie Wielkopolskim stopa bezrobocia wynosiła 3,1 % (miesiąc wcześniej 3,3 %), a w powiecie gorzowskim 5,2 % (miesiąc wcześniej 5,6 %) – wynika z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Będą kolejne murale2017-11-13

Miasto wkrótce ozdobią dwa murale; przy ulicy Zielonej Bożydara Bibrowicza, gorzowskiego społecznika, prezesa Nowego Towarzystwa Upiększania Miasta, a przy ulicy Kolejowej Egometa Bratza, inicjatora powstania Parku Słowiańskiego.
ZUE przebuduje tory na Walczaka2017-11-13

Przebudową torowiska na ulicy Walczaka zajmie się krakowska firma ZUE, która za swoje usługi zaproponowała kwotę ponad 18,4 mln zł.
Kolejna szansa dla Gorzowa2017-11-13

Po raz kolejny Gorzów staje do internetowego konkursu; tym razem walczymy o miano Miasta Roku 2017.
Żyję zdrowo – Trzymam Formę!2017-11-13

13 listopada odbył się finał tegorocznej edycji programu „Trzymaj Formę”, w ramach której uczniowie przygotowywali projekty dotyczące profilaktyki nadwagi i otyłości.
Urząd Marszałkowski w barwach narodowych2017-11-13

Z okazji Święta Niepodległości, z inicjatywy marszałek Elżbiety Anny Polak budynek Urzędu Marszałkowskiego rozbłysł w barwach narodowych.
Kongres Towarzystw Polsko-Niemieckich2017-11-13

Członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak reprezentował Województwo Lubuskie podczas XXVI Federalnego Kongresu Towarzystw Polsko-Niemieckich.
O przyszłości szkolnictwa wyższego2017-11-13

O szansach i zagrożeniach mniejszych i średnich uczelni akademickich w świetle proponowanej przez rząd ustawy rozmawiają na Uniwersytecie Zielonogórskim włodarze 24 uczelni.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2018-01-20
Telewizja pokazała (407)

gorzow.com kraj artykuly 2018-01-20
Genialny Prezydent. Czy to fantazje psychiatrów i psychologów?

gorzow.com kraj informacje 2018-01-20
Twórca "Fallouta" o finansowaniu społecznościowym gier

gorzow.com kraj wywiady 2018-01-20
Rzuciłem się jak wariat. Speed Ski to ekstremum!

gorzow.com kraj zdrowie 2018-01-20
O co walczymy ? - Hubert Czerniak

gorzow.com kraj publicystyka 2018-01-20
Za bardzo rozwinął skrzydła

gorzow.com kraj polityka 2018-01-18
Tyszka o KRS: sędzia Zawistowski to dobry sędzia

gorzow.com kraj informacje 2018-01-18
Motoorkiestra w Płocku. Drift Masters GP grało razem z WOŚP

© 2018 Gorzow.com

^