HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 114; wtorek, 23 październik 2018 Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2017-11-14
Oszukiwał "na wnuczka". Został zatrzymany przez policjantów
70262.jpg

Źródło: Policja Lubuska 


Zielonogórscy kryminalni ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę zamieszanego w co najmniej kilka oszustw metodą „na wnuczka”.


Mężczyzna został zatrzymany na terenie Poznania. Przyznał się także do innych oszustw na terenie kraju. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował go na 3 miesiące.

Policjanci z Zielonej Góry mają na swoim koncie kilkanaście osób zatrzymanych, a kilka także aresztowanych w związku z oszustwami na wnuczka. Zatrzymaniem i aresztowaniem na 3 miesiące kolejnego oszusta zakończyła się sprawa prowadzona w ciągu ostatnich dni przez zielonogórskich kryminalnych.

Pomimo tego, że policjanci od wielu już lat zajmują się działaniami profilaktycznymi i edukują seniorów jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”, dalej znajdują się osoby, które ulegają manipulacji stosowanej przez przestępców i są skłonne przekazać im swoje pieniądze, stanowiące często oszczędności całego życia. Przestępcy więc dalej próbują i zdarza się niestety, że osiągają swój cel – wyłudzają znaczne sumy pieniędzy od osób starszych. Podobne zdarzenia miały miejsce w ciągu ostatnich kilku tygodni na terenie powiatu zielonogórskiego.

17 października w Zielonej Górze, 26 października w Czerwieńsku i dzień później w Sulechowie, oszuści wyłudzili od kilku do kilkunastu tysięcy złotych od osób starszych, pod pretekstem pomocy członkom rodziny. Zielonogórscy kryminalni podjęli bardzo szybko działania operacyjne, żeby namierzyć i zatrzymać sprawców. Dokładna analiza zdarzeń, a także zastosowane środki techniczne i doświadczenie policjantów w rozpracowywaniu tego typu spraw doprowadziło do zatrzymania 26-letniego mężczyzny, który przebywał w jednym z hoteli na terenie Poznania. 26-latek był zaskoczony zatrzymaniem. W rozmowie z policjantami przyznał się do oszustw na terenie Zielonej Góry, a w trakcie prowadzonych czynności procesowych okazało się, że jest także podejrzanym w podobnych zdarzeniach na terenie Poznania (6 listopada br.) i Szczecina (8 listopada br.).

Zatrzymanego mężczyznę policjanci przewieźli do komendy miejskiej w Zielonej Górze, gdzie został przesłuchany. W sumie usłyszał siedem zarzutów oszustw, których dokonał na terenie powiatu zielonogórskiego i nowosolskiego oraz w Poznaniu i Szczecinie. Mężczyzna wyłudził łącznie od seniorów ok. 126 tys. zł. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że brał udział także w próbie oszustwa z dnia 30 października, które dzięki czujności pracownika banku zostało udaremnione przez policjantów kryminalnych, za co funkcjonariusze otrzymali podziękowania od niedoszłej ofiary.

26-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie, a Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylając się do wniosku zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla oszusta. Policjanci będą sprawdzać czy mężczyzna nie ma na swoim koncie także innych podobnych przestępstw.

 

podinsp. Małgorzata Stanisławska

KMP w Zielonej Górze


Oszukał swoją firmę na prawie pół miliona złotych2017-11-14

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który oszukał firmę w której pracował na prawie pół miliona złotych.
Warsztaty o psach2017-11-14

Czy człowiek jest przyjacielem psa?
Lubuska Policja pomaga kandydatom w rekrutacji2017-11-14

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. była inicjatorem kolejnego doskonalenia umiejętności sprawnościowych dla wszystkich tych, którzy wiążą swą przyszłość z Policją.
POŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVER2017-11-14

Trzech mieszkańców województwa dolnośląskiego podejrzanych o kradzieże i włamania do samochodów ciężarowych zatrzymali żarscy policjanci z Wydziału Kryminalnego w pościgu, który zakończył się już za Odrą.
Walczymy ze smogiem2017-11-14

Termomodernizacja budynków, czyszczenie ulic w celu ograniczania wtórnej emisji zanieczyszczeń, wymiana autobusów na niskoemisyjne, czy likwidacja zdekapitalizowanej zabudowy, co wpływa na lepsze przewietrzanie w mieście - to jedne z wielu działań, jakie podejmuje Miasto dla poprawy jakości powietrza.
Nowy sklep meblowy2017-11-14

Jedna z wiodących sieci salonów meblowych rozpoczęła nową inwestycję w Gorzowie.
14 listopada - Światowy Dzień Cukrzycy2017-11-14

W listopadzie w wielu miastach na całym świecie rozbłyśnie błękitne światło – symbol chorych na cukrzycę.
Przedbiegi konkursów recytatorskich OKR i LKR2017-11-14

Zapraszamy młodzież z siódmych klas szkoły podstawowej, szkół gimnazjalnych i średnich, a także osoby dorosłe do udziału w Przedbiegach konkursów recytatorskich OKR i LKR o nagrodę dyrektora Miejskiego Centrum Kultury.
Do kadry gorzowskiej Stali na sezon 2018 dołączył kolejny zawodnik - Peter Ljung!2017-11-14

Szwed jest szóstym seniorem, który ma ważny kontrakt ze Stalą Gorzów.
HIT kolejki DBBL dla KOZARYN Spedycja.2017-11-14

  W 5 kolejce DBBL mecz Kozaryn Spedycja z BPU Sukurs zapowiadany był jako najciekwasze spotkanie kolejki i tak było.
Jeszcze mniej bezrobotnych2017-11-13

Pod koniec października liczba bezrobotnych jeszcze się zmniejszyła; w Gorzowie Wielkopolskim stopa bezrobocia wynosiła 3,1 % (miesiąc wcześniej 3,3 %), a w powiecie gorzowskim 5,2 % (miesiąc wcześniej 5,6 %) – wynika z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Będą kolejne murale2017-11-13

Miasto wkrótce ozdobią dwa murale; przy ulicy Zielonej Bożydara Bibrowicza, gorzowskiego społecznika, prezesa Nowego Towarzystwa Upiększania Miasta, a przy ulicy Kolejowej Egometa Bratza, inicjatora powstania Parku Słowiańskiego.
ZUE przebuduje tory na Walczaka2017-11-13

Przebudową torowiska na ulicy Walczaka zajmie się krakowska firma ZUE, która za swoje usługi zaproponowała kwotę ponad 18,4 mln zł.
Kolejna szansa dla Gorzowa2017-11-13

Po raz kolejny Gorzów staje do internetowego konkursu; tym razem walczymy o miano Miasta Roku 2017.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-19
Jak najtaniej kupić ubezpieczenie turystyczne?

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-15
Jak wygląda weryfikacja wniosku o pożyczkę ratalną?

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-05
Internet, telefon, czy przez Agenta - jak znaleźć najtańsze OC?

gorzow.com kraj artykuly 2018-09-26
Zegarek męski na co dzień - jak go wybrać?

gorzow.com kraj artykuly 2018-09-21
Bolą cię plecy od pracy przy komputerze? Wybierz dobre krzesło biurowe!

gorzow.com kraj informacje 2018-09-11
Arkadiusz Milik: Udział w tym turnieju to szansa na odkrycie talentu! Trwają zapisy do największych dziecięcych rozgrywek piłki nożnej w Europie

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-24
Na co patrzeć biorąc kredyt?

gorzow.com kraj artykuly 2018-08-16
Gdzie na wakacje jesienią? Wypróbuj te 4 kierunki!

© 2018 Gorzow.com

^