HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 455; wtorek, 20 listopad 2018 Imieniny Anatola, Edyty, Rafała
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2017-11-14
Będzie nowa szkoła w Przyborowie (wideo)

Źródło: Lubuskie.pl, Tatiana Mikułko-Kozłowska Zdjęcia:Krzysztof Kubasiewicz

2 mln zł wynosi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego do rozbudowy szkół podstawowych w Przyborowie i Lubieszowie.

13 listopada wmurowano akt erekcyjny w mury placówki w Przyborowie. – To dowód na to, jak wiele dobrego mogą zrobić dla mieszkańców dobrzy samorządowcy – mówił obecny na uroczystości wicepremier Jarosław Gowin. Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreśliła, że wsparcie dla inwestycji w edukację jest jednym z priorytetów samorządu województwa lubuskiego.
 

 

W największej miejscowości w gminie Nowa Sól, w liczącym 1400 mieszkańców Przyborowie, wiele się ostatnio dzieje. – Pamiętam, jak dwa miesiące temu otwieraliśmy tu nowe przedszkole. Dziś jesteśmy na placu bodowy szkoły. My tu mamy, panie premierze, taką babską solidarność – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak zwracając się do wiceprezesa rady ministrów Jarosława Gowina podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego w mury Zespołu Szkół w Przyborowie. Inwestycja zyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. W sumie inwestycje oświatowe w gminie Nowa Sól (szkoła w Przyborowie i Lubieszowie) kosztują ponad 3 mln zł.
– Nie ukrywam, że mieliśmy w gminie problem oświatowy, ale dzięki tym inwestycjom zostanie rozwiązany raz na zawsze. Robimy to kompleksowo – od przedszkola po szkołę podstawową. Nie byłoby tego, gdyby nie wsparcie marszałek Elżbiety Anny Polak, za które bardzo dziękuję. To dzisiejsze wydarzenie i obecność tylu gości potwierdza, że droga, którą objęłam dwa lata temu, bo wtedy zapadła decyzja o rozbudowie szkoły, była jak najbardziej słuszna – mówiła wójt gminy Nowa Sól Izabela Bojko. 
Marszałek Polak zaznaczyła, że gmina złożyła bardzo dobry projekt, który uzyskał najwyższą ocenę – stąd więc dofinansowanie z RPO. – Pani wójt bardzo dobrze wybiera priorytety i zadania. Nie ma lepszego wyboru jak inwestycja w człowieka. Bardzo się cieszę, gdy gminy mają takie spojrzenie na zadania samorządu. Projekty edukacyjne wpływają na jeszcze lepszy rozwój regionu lubuskiego – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zaznaczył, że Przyborów jest wyjątkową gminą w Polsce, w której szkoły się buduje, a nie zamyka. – To jest unikalne w skali całego kraju. Gratuluję pani wójt i pani marszałek. To przykład dobrej współpracy samorządów. Oby cała Polska wyglądała tak jak Przyborów – mówił  przedstawiciel rządu. Następnie zreferował założenia polityki rządowej dotyczące rozwoju edukacji. Odpowiedział też na pytania dzieci, które były ciekawe, jakiemu klubowi sportowemu kibicuje, co sądzi o polityce, czy często bierze udział w takich uroczystościach, jak ta w Przyborowie.
Podczas konferencji prasowej minister Gowin opowiedział o idei uniwersytetów dla dzieci. – Program uniwersytetu młodego odkrywcy to jeden z elementów wsparcia edukacji. Uniwersytety powinny wyjść poza swoje mury, docierać do małych gmin i tu na miejscu wzbudzać wśród dzieci zainteresowanie nauką. Na razie w województwie lubuskim działa jeden taki uniwersytet, przy Akademii Gorzowskiej. Mam nadzieję, że będzie ich więcej, bo rusza druga edycja programu. Można zdobyć grant w wysokości pół mln zł. Do już istniejących uniwersytetów i nowych trafi 20 mln zł – podkreślał J. Gowin.
Marszałek Polak dodała, że bardzo podobają się jej projekty dotyczące edukacji. – Przeznaczamy na te cele duże środki. Mamy program Młodzi On Life, w ramach budżetu inicjatyw obywatelskich rozdysponowaliśmy 1 mln zł, wpłynęło 700 projektów i jestem przekonana, że takich inicjatyw powinno być więcej. Mamy 1500 stypendystów: przyznajemy stypendia artystyczne, socjalne, naukowe. Poprawiamy infrastrukturę w zakresie edukacji – wyliczała marszałek. 
Na koniec uroczystości dzieci miały nie lada gratkę - do ich szkoły przyjechało Centrum Nauki Kopernik z 15 interaktywnymi stoiskami do poznawania nauki poprzez zabawę.


Będzie nowa szkoła w Przyborowie (wideo)Będzie nowa szkoła w Przyborowie (wideo)Będzie nowa szkoła w Przyborowie (wideo)Będzie nowa szkoła w Przyborowie (wideo)Będzie nowa szkoła w Przyborowie (wideo)Będzie nowa szkoła w Przyborowie (wideo)

Samorząd pokryje koszty szkód po orkanie2017-11-14

W dniach 5-6 października przez województwo lubuskie przeszedł orkan Ksawery, który spowodował zniszczenia w jednostkach podległych samorządowi województwa.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem2017-11-14

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (13.11.2017r.)
Przygotowania do „Akcji Zima” 2017-11-14

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Laureaci I etapu Getting Out Festival no 52017-11-14

Laureatami I etapu konkursu Getting Out Festival No 5 zostali:
Gorzowski Klub Piłki Wodnej - Weekendowe zawody juniorów.2017-11-14

W Gorzowie odbędą się zawody piłki wodnej.
Włącz się do akcji pomocy osobom bezdomnym i potrzebującym2017-11-14

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp. zaprasza do włączenia się w akcję „PRZYJAZNA ZIMA”, skierowaną na pomoc najuboższym, samotnym, bezdomnym.
Kolejkomat w rejestracji2017-11-14

Pamiętacie kolejki do rejestracji głównej w gorzowskim szpitalu?
Oszukiwał "na wnuczka". Został zatrzymany przez policjantów2017-11-14

Zielonogórscy kryminalni ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę zamieszanego w co najmniej kilka oszustw metodą „na wnuczka”.
Oszukał swoją firmę na prawie pół miliona złotych2017-11-14

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który oszukał firmę w której pracował na prawie pół miliona złotych.
Warsztaty o psach2017-11-14

Czy człowiek jest przyjacielem psa?
Lubuska Policja pomaga kandydatom w rekrutacji2017-11-14

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. była inicjatorem kolejnego doskonalenia umiejętności sprawnościowych dla wszystkich tych, którzy wiążą swą przyszłość z Policją.
POŚCIG DO NIEMIEC, BROŃ BEZ ZEZWOLENIA I ODZYSKANY LAND ROVER2017-11-14

Trzech mieszkańców województwa dolnośląskiego podejrzanych o kradzieże i włamania do samochodów ciężarowych zatrzymali żarscy policjanci z Wydziału Kryminalnego w pościgu, który zakończył się już za Odrą.
Walczymy ze smogiem2017-11-14

Termomodernizacja budynków, czyszczenie ulic w celu ograniczania wtórnej emisji zanieczyszczeń, wymiana autobusów na niskoemisyjne, czy likwidacja zdekapitalizowanej zabudowy, co wpływa na lepsze przewietrzanie w mieście - to jedne z wielu działań, jakie podejmuje Miasto dla poprawy jakości powietrza.
Nowy sklep meblowy2017-11-14

Jedna z wiodących sieci salonów meblowych rozpoczęła nową inwestycję w Gorzowie.

Powrót do góry strony

Wcześniejsze informacje z kategorii:
Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-14
Jak kupić tanie OC młodego kierowcy?

gorzow.com kraj informacje 2018-11-07
Wszystko co powinieneś wiedzieć o maratonie

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-05
Pięć najlepszych atrakcji Zakopanego

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-19
Jak najtaniej kupić ubezpieczenie turystyczne?

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-15
Jak wygląda weryfikacja wniosku o pożyczkę ratalną?

gorzow.com kraj artykuly 2018-10-05
Internet, telefon, czy przez Agenta - jak znaleźć najtańsze OC?

gorzow.com kraj artykuly 2018-09-26
Zegarek męski na co dzień - jak go wybrać?

gorzow.com kraj artykuly 2018-09-21
Bolą cię plecy od pracy przy komputerze? Wybierz dobre krzesło biurowe!

© 2018 Gorzow.com

^