HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 530; sobota, 15 grudzień 2018 Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • kultura • 2018-01-08
Obraz Niepochlebiony w MOS
70903.jpg

Źródło: Gorzów - Przystań 

Miejski Ośrodek Sztuki i Galeria BWA zapraszają na otwarcie wystawy Beaty Ewy Białeckiej pt. Obraz Niepochlebiony.

Wernisaż odbędzie się 12 stycznia 2018 r., o godz. 18.00 przy ul. Pomorskiej 73​. Kuratorem wystawy jest Gustaw Nawrocki. Wystawa czynna będzie do 25 lutego 2018 r. Wstęp wolny.
 
Malarstwo Beaty Ewy Białeckiej to wielowarstwowy i nasycony głęboką refleksją traktat o kobiecie i jej kondycji we współczesnej rzeczywistości. Artystka w całym swoim dorobku kreuje wizerunek kobiety w nieustannym dialogu zarówno z tradycyjną ikonografią chrześcijańską, stereotypowo dekretującą biblijną Ewę jako symbol grzechu, jak i z ikonosferą kultury popularnej czy światem reklamy. Białecka wnikliwie bada role płciowe, by w efekcie, w sobie tylko właściwy sposób, poddać je de(kon)strukcji i pokazać z nowej, nieoczywistej już perspektywy. Dyskutuje kwestię kondycji współczesnego człowieka wobec tyranii możliwośc [1], pułapek konsumpcyjnego świata i presji bycia fashionable. (…)
Na nieokreślonej granicy między domeną Morfeusza a strefą władaną przez Tanatosa balansują też córki widoczne na obrazach z serii „Konterfekt – Filia”. Ich delikatne szare ciałka, w których nie płynie krew, przypominają lalki, które stroi się w piękne szaty. W kontekście płócien Białeckiej to strojenie w pióra, wstążki, misternie haftowane kwiaty i koronki konotuje jednak bardziej ubieranie do trumny niż ubieranie córeczki do wyjścia na spacer, by zaprezentować jej urodę światu. Filie-córki przypominają mi postacie z filmu „Inni”, w którym w podobny sposób na czarno-białych fotografiach prezentowali się zmarli. Są zanurzone jakby w innym świecie, bliskie i odległe zarazem. Piękne w nieprzystępny sposób, przystrojone w wyrafinowane tiule i kokardki. Zielonkawo-tęczowe pawie pióra delikatnie drżą i falują, gdy tylko przed konterfektem córki przechodzi odbiorca – to jednak jedyne symptomy życia. Spektakl i przepych pawich piór pojawiają się bowiem w służbie śmierci, a nie po stronie życia, mimo że w tradycji chrześcijańskiej pióra tego ptaka symbolizują nieśmiertelność.
 
Fragment tekstu Marty Smolińskiej Wyszywanie postfeminizmu. Malarstwo Beaty Ewy Białeckiej jako sztuka krytyczna.
 
Beata Ewa Białecka
Urodzona w 1966 r. w Mikołowie. Studia na Wydziale Malarstwa Sztalugowego ASP w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. Nagrodzona złotą odznaką Primus Inter Pares ASP w Krakowie. Otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Kulturalne Prezydenta Miasta Gdańska oraz czterokrotnie stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Laureatka wyróżnienia w Konkursie Malarstwa Współczesnego „Bielska Jesień ”, BWA, Bielsko-Biała; Grand Prix MKiDN  6. Triennale Sacrum, MGS, Częstochowa; Grand Prix MKiDN 21. Festiwalu Współczesnego Malarstwa Polskiego, Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin. Nominowana do „Paszportu Polityki” w kategorii Sztuki Wizualne, Sovereign European Art Prize oraz do Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Wyróżniona przez Redakcję kwartalnika ARTLUK. Sztuka na Spad. Laureatka „Nowych Tendencji w Malarstwie Polskim 2”, BWA Bydgoszcz. Wystawiała w kraju oraz w Szwecji, Niemczech, Wlk. Brytanii, Francji, Macedonii, Japonii, Ukrainie, Rosji, Estonii, USA, Chorwacji.
 
 
Miejski Ośrodek Sztuki
ul. Pomorska 73
www.mosart.pl
Facebook.com/MOS.Gorzow

Muzyczne ferie zimowe w filharmonii2018-01-08

Ponad 100 różnych instrumentów muzycznych z niemal każdego zakątka świata czeka na młodzież na niezwykłych warsztatach organizowanych przez Filharmonię Gorzowską podczas zbliżających się ferii zimowych.
Gorzów gra z WOŚP2018-01-08

Ponad 1,5 mln zł trafiło już do gorzowskiego szpitala i hospicjum z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Cztery wielkie inwestycje2018-01-08

Koncern TPV zdecydował się na wybudowanie w Gorzowie Centrum Dystrybucji, z którego będzie prowadzona obsługa klientów z całej Europy.
Szkoła z perspektywami2018-01-08

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim po raz kolejny wysoko uplasowało się w rankingu „Perspektyw”. W Lubuskiem jest pierwsze.
Miasto to ludzie!2018-01-08

Pan Jacek był pierwszym z lokatorów lokalu chronionego, które w sierpniu ubiegłego roku uruchomiono w Gorzowie.
Bramki rundy jesiennej sezonu 2017/20182018-01-08

Bramki rundy jesiennej sezonu 2017/2018
Orszak Trzech Króli2018-01-08

Kilka tysięcy gorzowian wzięło udział w Orszaku Trzech Króli, jaki przeszedł w sobotę ulicami miasta; sprzed katedry na plac Grunwaldzki, do „Gorzowskiego Betlejem”.
Życzenia bożonarodzeniowe dla prawosławnych i grekokatolików2018-01-08

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim grekokatolikom oraz prawosławnym życzę świąt spędzonych z wiarą i nadzieją. Niech nie opuszcza Państwa pogoda ducha.
Policjanci pomogli 14-latkowi z Japonii2018-01-08

Policjanci pomogli nieletniemu cudzoziemcowi narodowości japońskiej.
Sąsiedzi nie zawiedli, policjanci zadziałali, a strażacy wyważyli drzwi2018-01-08

Dzięki czujności sąsiadów, policjanci i strażacy uratowali starszą kobietę, która przewróciła się w swoim mieszkaniu i sama nie mogła wstać.
Prędkość pod okiem krośnieńskiej drogówki2018-01-08

W piątek (5 stycznia) policjanci krośnieńskiej drogówki w ramach działań „Prędkość”, ujawnili 42 przekroczenia prędkości oraz zatrzymali trzy dowody rejestracyjne.
Zgłaszali kolizje, których nie było – CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę2018-01-08

Policjanci CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o wyłudzanie odszkodowań od ubezpieczycieli.
Utrudnienia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym2018-01-08

W związku z modernizacją Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i trwającymi tam pracami remontowo-budowlanymi informujemy,
Lubuskie szpitale samorządowe bezpieczne2018-01-05

W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi wypowiadania przez lekarzy klauzuli opt-out oraz zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów, Zarząd Województwa Lubuskiego informuje, że w szpitalach podległych samorządowi województwa takiego zagrożenia nie ma.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj informacje 2018-12-06
10 pomysłów na prezenty dla aktywnych

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-29
Dobry filtr do akwarium – jak go wybrać?

gorzow.com kraj informacje 2018-11-28
2 mln wygenerowanych biletów, 90% wzrost sprzedaży online, 400 000 pasażerów na dworcu - Podsumowanie sezonu 2018

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-26
Najważniejsze jest Twoje wnętrze

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-21
Co to jest Botox? Lekarze z P&P Beauty Clinic wyjaśniają na czym polega zabieg.

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-14
Jak kupić tanie OC młodego kierowcy?

gorzow.com kraj informacje 2018-11-07
Wszystko co powinieneś wiedzieć o maratonie

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-05
Pięć najlepszych atrakcji Zakopanego

© 2018 Gorzow.com

^