HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 331; piątek, 18 styczeń 2019 Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2018-01-10
Ratujemy życie na wiele sposobów. Policjanci oddają szpik kostny
70930.jpg

Źródło: Lubuska Policja 

We wtorek (10 stycznia) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbył się, zorganizowany po raz pierwszy we współpracy z Fundacją DKMS Polska, Dzień Dawcy Szpiku.


Lubuscy policjanci chcąc ratować ludzkie życie w każdy możliwy sposób włączyli się w akcję, która w całym kraju cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

„Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach!” to hasło Fundacji DKMS, w którym zawiera się cała idea dawstwa komórek macierzystych krwi i szpiku – najcenniejszego daru, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Dzielenie się tym, co mamy w genach to szlachetny gest, który nic nie kosztuje i w żaden sposób nie zagraża naszemu życiu czy zdrowiu. Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku kostnego lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego – stąd potrzeba stworzenia jak największej bazy potencjalnych dawców. Policjanci, każdego dnia, w różny sposób ratują ludzkie życie. Mając na uwadze jego szczególną wartość, chętnie włączają się w liczne akcje krwiodawcze czy charytatywne. Dlatego też Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. i Fundacja DKMS Polska postanowiły połączyć siły. Wszystko po to, by zwiększyć szansę osób chorych na znalezienie genetycznego bliźniaka.

Wtorkowe spotkanie otworzył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz, który pokreślił, że jak szlachetna jest to akcja i zobligował się osobiście do wzięcia w niej udziału. O celach i zadaniach Fundacji, zasadach rejestracji, przeciwwskazaniach oraz procesie pobierania komórek macierzystych opowiedziała Ewa Romankiewicz z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Gorzowie Wlkp. – inicjatorka i koordynator akcji, której historia rodzinna splotła się z działalnością Fundacji. W 2012 roku Ewa wraz z mężem zarejestrowali się w bazie dawców DKMS. Po trzech miesiącach telefon zadzwonił do Pawła Romankiewicza, który – ofiarując swój szpik – uratował życie, chorej na białaczkę, Amerykance. Osobiste doświadczenia, którymi podzielił się ze wszystkimi zainteresowanymi oraz możliwość dyskusji i zadawania pytań, rozwiały wszelkie wątpliwości zebranych. Do rejestracji przystąpiła kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., funkcjonariusze, pracownicy Policji oraz osoby prywatne. Do włączenia się w przedsięwzięcie zostali również zaproszeni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp. Dzień Dawcy Szpiku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., już w pierwszej godzinie rejestracji, zgromadził ponad 40 potencjalnych dawców komórek macierzystych.

 

Źródło: Magdalena Dudlej

Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Gorzowie Wlkp.

Foto/video: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.


Ratujemy życie na wiele sposobów. Policjanci oddają szpik kostnyRatujemy życie na wiele sposobów. Policjanci oddają szpik kostnyRatujemy życie na wiele sposobów. Policjanci oddają szpik kostnyRatujemy życie na wiele sposobów. Policjanci oddają szpik kostny

Zawody unihokeja i futsalu2018-01-10

Młodzieżowy Klub Sportowy Puszkin w Gorzowie serdecznie zaprasza na zawody sportowe unihokeja i futsalu​.
Okrzei do remontu2018-01-10

Tylko podpis wykonawcy pod umową na przebudowę Okrzei dzieli nas od remontu tej ulicy.
Uroczysta sesja w Otyniu2018-01-10

Po 73 latach prawa miejskie ponownie uzyskał Otyń w powiecie nowosolskim.
O gminie Szlichtyngowa2018-01-10

Gazyfikacja, ochrona środowiska oraz turystyka były tematami poruszanymi podczas wizyty Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka w gminie Szlichtyngowa.
Kolejne narkotyki nie trafią na rynek. Gorzowscy policjanci zlikwidowali dwie plantacje marihuany2018-01-10

Gorzowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i uprawę narkotyków.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem2018-01-09

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (08.01.2018)
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił skład rządu2018-01-09

Jest dla nas sprawą najwyższej wagi, żebyśmy budowali Polskę silną i bezpieczną.
Lubuskie wspiera 26. Finał WOŚP2018-01-09

Chcesz zostać gościem specjalnym festiwalu Muzyka w Raju, poznać Przystanek Woodstock od kuchni lub zagrać w filmie kręconym przez znanych kabareciarzy?
Trwa wymiana pojemników na śmieci2018-01-09

Od 7 stycznia 2018 roku gorzowianie segregujący odpady rozdzielają je na pięć pojemników: niebieski, zielony, żółty, brązowy i czarny.
Lotnisko łączy europejski sport2018-01-09

Po raz kolejny na lotnisku w Babimoście wylądował samolot specjalny z wybitnymi sportowcami na pokładzie.
Będą kolejne siłownie pod chmurką 2018-01-09

9 stycznia br. zarząd województwa podjął uchwałę o realizacji Programu pn. „Lubuskie siłownie pod chmurką” na 2018 r.
Wystawa nt. niepełnosprawnych sportowców w Gorzowie Wlkp. 2018-01-09

Oddział Lubuski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że 15 stycznia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w holu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Sikorskiego 107 (wejście od ulicy Kosynierów Gdyńskich) odbędzie się uroczystość otwarcia wystawy PFRON pt. "Pragnę zwyciężać. Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Austria 2017".
Wspieraj WOŚP w internecie razem z PayU2018-01-09

Już za kilka dni ruszy kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz 26. inspirując Polaków do otwierania serc i pomagania innym.
e-składka bez wątpliwości2018-01-09

Do 10 stycznia po raz pierwszy na swój indywidulany numer rachunku składkowym rozliczą się z ZUS przedsiębiorcy opłacający składki „sami za siebie”, natomiast do 15 zatrudniający pracowników.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-01-18
Rolety klasyczne czy rzymskie – które wybrać?

gorzow.com kraj informacje 2019-01-10
Jak się ubrać do biegania zimą?

gorzow.com kraj artykuly 2018-12-28
Niezbędne wyposażenie każdego wędkarza

gorzow.com kraj informacje 2018-12-06
10 pomysłów na prezenty dla aktywnych

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-29
Dobry filtr do akwarium – jak go wybrać?

gorzow.com kraj informacje 2018-11-28
2 mln wygenerowanych biletów, 90% wzrost sprzedaży online, 400 000 pasażerów na dworcu - Podsumowanie sezonu 2018

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-26
Najważniejsze jest Twoje wnętrze

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-21
Co to jest Botox? Lekarze z P&P Beauty Clinic wyjaśniają na czym polega zabieg.

© 2018 Gorzow.com

^