HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 609; środa, 16 styczeń 2019 Imieniny Marcelego, Walerii, Włodzimierza
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • kultura • 2018-02-08
Napiórkowski w Jazz Clubie
71270.jpg

Źródło: Gorzów - Przystań 

Po wydaniu nowej płyty „WAW-NYC” (2017) czołowy polski gitarzysta jazzowy rusza w kolejną trasę koncertową!

Marek Napiórkowski i jego warszawsko-nowojorski zespół zaprezentują premierowe kompozycje w kilkunastu miastach Polski. Do Jazz Clubu "Pod Filarami" przyjeżdża w sobotę, 10 lutego 2018 r. Zapraszamy na koncert​ , który rozpocznie się o godz. 19.30. Bilety są w cenie 70 zł z rezerwacją miejsca przy stoliku, 50 zł bez rezerwacji, 15 zł szkolny. Rezerwacji można dokonać wysyłając email.
 
Marek Napiórkowski WAW-NYC wystąpi w towarzystwie muzyków: Manuel Valera – piano, Sławomir Kurkiewicz – gitara basowa, kontrabas Clarence Penn – perkusja.
WAW-NYC to unikatowa fuzja różnorodnych osobowości, która łączy dwa odległe miasta siłą muzyki ich jazzowych reprezentantów. Kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję dają doświadczonym improwizatorom możliwość pełnego interakcji muzykowania, gdzie europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu z kolebki jazzu i kubańską żarliwością.

W ramach lutowej trasy zagrają znamienici przedstawiciele Warszawy i Nowego Jorku: nominowany za swój ostatni album do Nagrody GRAMMY – pianista Manuel Valera, wybitny basista Sławomir Kurkiewicz oraz nowojorski mistrz perkusji - Clarence Penn.

„WAW-NYC ma w sobie piękne brzmienia, klimat, różnorodność, poezję, jazzowy feeling, melodyjność – można by dalej wymieniać. To muzyka, która jest sumą oczekiwań i kontynuacją tego, czego czasem brak wielkim „wypalonym”. Dopracowane utwory, w których nie słychać przypadkowych dźwięków. Inteligentna, wyważona, a zarazem znakomita technicznie gra gitarzysty. Wszystko to sprawia, że płyty słucham godzinami i ciągle mi mało. Chciałoby się powiedzieć – magia dźwięku, antidotum na rzeczywistość za oknem.” - Marek Brzeski, Jazzpress.

Marek Napiórkowski to polski gitarzysta jazzowy i kompozytor. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - ośmiokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej Fryderyk. Grał i nagrywał m. in. z: Tomaszem Stańko, Anną Marią Jopek, Grégoire'm Maretem, Mino Cinelu, Adamem Holzmanem, Marcusem Millerem, Leszkiem Możdżerem, Hadrienem Feraud, Sugar Blue, Henrykiem Miśkiewiczem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, a także z Patem Metheny, Richardem Boną, Ivanem Linsem, Dhaferem Youssefem, Gonzalo Rubalcaba…

Manuel Valera to pianista i kompozytor kubańskiego pochodzenia od prawie 20 lat związany z Nowym Jorkiem. Doskonale łączy latynoską muzykę z jazzową improwizacją, na co dowodem jest nominacja do Nagrody GRAMMY za jego ostatni album New Cuban Express. Lider kilku roznych projektow. Grał m. in z: Arturo Sandoval, Paquito D’Rivera, Dafnis Prieto, Jeff “Tain” Watts, John Patitucci, Bill Stewart, Antonio Sanchez, Horacio "El Negro" Hernandez, Seamus Blake.

Sławomir Kurkiewicz - polski kontrabasista, od ponad 20 lat będący członkiem jednej z czołowych formacji europejskiego jazzu swojego pokolenia „Marcin Wasilewski Trio”, znanej z wieloletniej współpracy z Tomaszem Stańko. Od 2001 związany z monachijską wytwórnią fonograficzną ECM, dla której nagrywał między innymi z Manu Katche i Janem Garbarkiem. Ponadto występował obok takich artystów jak Charles Lloyd, Dino Saluzzi, John Surman, Joe Lovano i wielu innych.

Clarence Penn jest jednym z najbardziej zajętych perkusistów na świecie, lider wielu zespołów, kompozytor, producent. Ma na koncie współpracę z największymi nazwiskami, jak Dizzy Gillespie, Wynton Marsalis, Betty Carter, Stanley Clarke, Dave Douglas, Maria Schneider, Luciana Souza, Richard Galliano, Fourplay. Jego imponująca dyskografia zawiera kilkaset albumów studyjnych, w tym nagrodzone Grammy „34th and Lex” Randy Brecker'a oraz „Concert in the Garden and Sky Blue" Marii Schneider.​
 
 
Wg informacji ze strony jazzfilary.pl
Fot. jazzpress.pl

Historyczny spacer po Bogdańcu2018-02-08

Już w najbliższą sobotę, 10 lutego br., serdecznie zapraszamy mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego i okolic do Bogdańca, gdzie Zrzeszenie Rekonstruktorów Gorzowskich rozpocznie swój sezon rekonstruktorski i zabierze uczestników na historyczny spacer z prawdziwego zdarzenia!
Ferie w mieście2018-02-08

Najmłodsi mieszkańcy Gorzowa Wlkp. odliczają już godziny do ferii zimowych. Miejskie instytucje kulturalne i sportowe przygotowały ofertę dla dzieci i młodzieży spędzających ten czas w naszym mieście.
Wczuwamy się w klimat2018-02-08

W styczniu 2017 r. rozpoczęła się realizacja projektu Ministerstwa Środowiska „Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców”,
Konkurs „Na pawlaczu. Historie rodzinne. Na stulecie Niepodległości”2018-02-08

Zapraszamy uczniów z województwa lubuskiego do udziału w konkursie historycznym: „Na pawlaczu. Historie rodzinne. Na stulecie Niepodległości”.
Alarm dla jednostki i skuteczny finał poszukiwań nastolatka2018-02-08

Kilka godzin w mrozie trwały poszukiwania za zaginionym 15-latkiem. Chłopak uciekł z domu po kłótni z matką.
Turniej wiedzy = dobra zabawa2018-02-08

Turniej Bezpieczna Zerówka od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków.
Gorzowska Policja podsumowała rok 20172018-02-08

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. podsumowali swoją pracę w 2017 roku. Skuteczność gorzowskich stróżów prawa ocenił Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak.
32-latek zatrzymany i aresztowany za usiłowanie zabójstwa2018-02-08

Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem 23-latka. Napastnik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
Kryminalni odzyskali skradzionego Volkswagena2018-02-08

Wschowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w godzinach wieczornych, 23 stycznia dokonali zuchwałej kradzieży pojazdu z terenu jednej ze wschowskich plebanii.
Policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego podsumowali swoją pracę w 2017 roku2018-02-08

W obecności szefa lubuskich policjantów insp. Jarosława Janiaka odbyła się narada roczna podsumowująca pracę policjantów w 2017 roku ze Strzelec Krajeńskich, Drezdenka i Dobiegniewa.
Kolejna edycja "Zawodowców w Gorzowie" 2018-02-07

W środę w gorzowskim teatrze odbyła się gala inaugurująca drugą edycję projektu „Zawodowcy w Gorzowie 2.0”.
Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi2018-02-07

Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Roman Sondej wraz z Dyrektor Biura Organizacji i Kadr Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Sabiną Ren odebrał nagrodę w konkursie Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi przyznaną Lubuskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu.
73. rocznica zagłady Obozu w Sonnenburgu2018-02-07

W Słońsku odbyły się uroczystości upamiętniające 73. rocznicę zagłady więźniów hitlerowskiego Obozu Sonnenburg.
Komunikat Wojewody Lubuskiego ws. szczepionek2018-02-07

Informacja o aktualnych działaniach służb Wojewody Lubuskiego ws. przerwania łańcucha chłodniczego szczepionek w województwie lubuskim.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj informacje 2019-01-10
Jak się ubrać do biegania zimą?

gorzow.com kraj artykuly 2018-12-28
Niezbędne wyposażenie każdego wędkarza

gorzow.com kraj informacje 2018-12-06
10 pomysłów na prezenty dla aktywnych

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-29
Dobry filtr do akwarium – jak go wybrać?

gorzow.com kraj informacje 2018-11-28
2 mln wygenerowanych biletów, 90% wzrost sprzedaży online, 400 000 pasażerów na dworcu - Podsumowanie sezonu 2018

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-26
Najważniejsze jest Twoje wnętrze

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-21
Co to jest Botox? Lekarze z P&P Beauty Clinic wyjaśniają na czym polega zabieg.

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-14
Jak kupić tanie OC młodego kierowcy?

© 2018 Gorzow.com

^