HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 553; środa, 16 styczeń 2019 Imieniny Marcelego, Walerii, Włodzimierza
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2018-02-10
Zielonogórzanie nie dali się oszukać „NA POLICJANTA
71291.jpg

Źródło: Lubuska Policja 

W powiecie zielonogórskim znów grasowali oszuści próbujący wyłudzić pieniądze przez telefon.

W czwartek (8 lutego) próbowali okraść trzy kobiety wmawiając im, że policjanci prowadzą tajną akcję przeciwko oszustwom metodą „na wnuczka". Na szczęście nikt nie dał się nabrać, a zielonogórzanki powiadomiły Policję.
 
Po raz kolejny ostrzegamy osoby starsze przed oszustami, którzy usiłują wyłudzać pieniądze dzwoniąc przez telefon i podając się za członka rodziny w kłopotach lub ostatnio za policjanta, który prowadzi „tajną akcję" przeciwko oszustwom metodą na wnuczka. Dzwoniący oszust poleca wypłacić pieniądze i oddać je na przechowanie „policjantowi", który się po nie zgłosi. Perfidni przestępcy wybierają na swoje ofiary osoby starsze, które tracą w ten sposób oszczędności całego życia. Pierwsze połączenie jest zawsze przez telefon stacjonarny. Kilkoro zielonogórzan odebrało w czwartek (8 lutego) przed południem telefony stacjonarne w swoich domach. Dzwoniący podawał się za policjanta z CBŚ, który prowadzi tajną akcję przeciwko oszustwom metodą „na wnuczka". Oczywiście zasugerował „sprawdzenie" tej informacji pod numerem 997 – wybierając go w trakcie prowadzonej rozmowy. Jest to oczywista bzdura, bo wtedy nie wykonuje się nowego połączenia tylko oszuści zmieniając głos przedstawiają się jako „dyżurny Policji". Na szczęście publikowane w mediach informacje oraz komunikaty Policji pomogły ustrzec się przed oszustwem osobom, które odebrały wczoraj podejrzane telefony. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze został powiadomiony przez dziewięcioro mieszkańców miasta o podejrzanych telefonach.
 

UWAGA!

- Policjanci nie angażują do swoich akcji osób cywilnych.

- Policjanci nie odbierają NIGDY ŻADNYCH PIENIĘDZY od nikogo.

- Policjanci nie przyjmują pieniędzy na przechowanie i nie zabezpieczają ich na specjalnych kontach.

Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często żerują na uczuciach starszych wrażliwych osób. Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy ani nie przelewać pieniędzy na podane konta. Jeśli ktoś informuje nas o jakimś wydarzeniu w rodzinie prosimy zadzwonić i potwierdzić taką informację. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować Policję.

Jak nie paść ofiarą oszustwa telefonicznego? Pamiętaj:

- Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.

- Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół.

- Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc", kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.

- Nie działaj w pośpiechu i ewentualnie odłóż termin udzielenia pożyczki (najlepiej o kilka dni).

- Wszelkie telefoniczne prośby o pomoc (także z zagranicy), grożą utratą pieniędzy. Nie przekazuj pieniędzy obcym osobom, ani nie przelewaj pieniędzy na wskazane konto bankowe.

- Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję - nr tel. 997.

Więcej informacji na stronie: http://www.oszustwanawnuczka.pl/


Źródło: podinsp. Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze


Polsko-Niemieckie Forum Ginekologiczne oficjalnie zainaugurowane2018-02-10

Gwarancja bezpieczeństwa pacjentek na obszarze polsko-niemieckiego pogranicza oraz opieka medyczna na porównywalnym poziomie (niezależnie od szpitala, do którego trafią) to główne cele zainaugurowanego dziś w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Polsko-Niemieckiego Forum Ginekologicznego.
Czas na kulturę2018-02-09

Samorząd województwa przyśpiesza realizację inwestycji w kulturę. Aktualizujemy Program w zakresie rozwoju kultury, ale on wymaga jeszcze konsultacji.
Mocny start lotniska w Babimoście2018-02-09

Jak informuje portal rynek-lotniczy.pl Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost obsłużył w styczniu 1734 pasażerów, czyli o 176% więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku (627 pasażerów).
W 2018 stawiamy na Odrę2018-02-09

Odra to potencjał gospodarczy, turystyczny i społeczny pięciu polskich województw: śląskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz lubuskiego.
Lubuskie na TOUR SALON2018-02-09

Ruszyła pierwsza z 7 imprez targowych, w których pod marką lubuskie  prezentują się przedsiębiorcy  z branży turystycznej z całego regionu.
11 lutego - Światowy Dzień Chorego 2018-02-09

Już po raz dwudziesty szósty obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II, aby skupić uwagę na osobach chorych, cierpiących i ich potrzebach.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem2018-02-09

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (08.02.2018)
Kontrole autokarów priorytetowym zadaniem gorzowskiej drogówki2018-02-09

Gorzowska drogówka rozpoczęła kontrole busów i autokarów, którymi dzieci i młodzież będą przemieszczać się w miejsca zimowego wypoczynku.
Kolejne działania DBI 2018 w gorzowskim kinie2018-02-09

273 osoby, które zawitały do gorzowskiego kina studiowały z Lubuską Policją zjawisko „Paniki w Sieci”.
O bezpieczeństwie w I LO w Gorzowie2018-02-09

Bezpieczeństwo na portalach społecznościowych oraz na „prywatkach” – to główne tematy spotkania profilaktycznego zrealizowanego przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji.
Pies był głodny i wychłodzony, miał zaszronioną sierść – z pomocą przyszli policjanci2018-02-09

Nie tylko bezdomni mogą liczyć na policyjną pomoc w czasie zimy.
Wójcicki: Gorzów musi się rozwijać2018-02-09

Powstanie nowej strefy przemysłowej to szansa na dalszy rozwój Gorzowa - stwierdził w piątek podczas spotkania z dziennikarzami prezydent miasta Jacek Wójcicki.
Udany obywatelski maraton2018-02-09

Podczas Maratonu pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2019 mieszkańcy - przy wsparciu urzędników - nie tylko wypełniali formularze, ale także prowadzili sąsiedzkie rozmowy, które stały się inspiracją do złożenia kolejnych, wspólnych wniosków.
Czasowa organizacja ruchu na Sikorskiego2018-02-09

W najbliższy czwartek (15 lutego) wykonawca modernizacji ulicy Sikorskiego wprowadza czasową organizację ruchu na odcinku od ulicy Dworcowej w kierunku ulicy Młyńskiej.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj informacje 2019-01-10
Jak się ubrać do biegania zimą?

gorzow.com kraj artykuly 2018-12-28
Niezbędne wyposażenie każdego wędkarza

gorzow.com kraj informacje 2018-12-06
10 pomysłów na prezenty dla aktywnych

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-29
Dobry filtr do akwarium – jak go wybrać?

gorzow.com kraj informacje 2018-11-28
2 mln wygenerowanych biletów, 90% wzrost sprzedaży online, 400 000 pasażerów na dworcu - Podsumowanie sezonu 2018

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-26
Najważniejsze jest Twoje wnętrze

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-21
Co to jest Botox? Lekarze z P&P Beauty Clinic wyjaśniają na czym polega zabieg.

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-14
Jak kupić tanie OC młodego kierowcy?

© 2018 Gorzow.com

^