HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 355; środa, 19 grudzień 2018 Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2018-04-11
Gorzowska Karta Mieszkańca – kompleksowy pakiet ulg dla gorzowian
71951.jpg

Źródło: Gorzów - Przystań 

Wojewoda lubuski po dokonaniu analizy prawnej uchwały przygotowanej przez radnych Platformy Obywatelskiej, dotyczącej tzw. biletu junior wskazał, iż „została ona podjęta z istotnym naruszeniem prawa”.

Prezydent Jacek Wójcicki, wspólnie z klubami radnych Gorzów Plus oraz Prawa i Sprawiedliwości, zadeklarował w środę wypracowanie nowego rozwiązania, które będzie służyło mieszkańcom, ale przede wszystkim zostanie poparte wcześniejszą analizą prawną i finansową.

- Uchwała została unieważniona, ponieważ wprowadzono ją niezgodnie z przepisami i prawem. Prawa nie wolno stanowić w trybie wyborczym – tłumaczył w środę prezydent Jacek Wójcicki.
 
Jednym głosem mówili też radni Gorzów Plus oraz Prawa i Sprawiedliwości. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski przypomniał, że klub Gorzów Plus nie poparł tej propozycji podczas głosowania, wskazując na wady tożsamo opisane w rozstrzygnięciu wojewody.
 
- Rada przyznała wysoką ulgę nie ujmując sposobu finansowania, ani nie przeprowadzając analizy ewentualnych skutków dla funkcjonowania transportu zbiorowego – powiedział Kaczanowski.
 
– Nie zawsze Rada ma kompetencje do uchwalania pewnych spraw. Jeżeli chodzi o rodzaje biletów w mieście, to akurat jest to wyłączna kompetencja organu wykonawczego, jakim jest prezydent, co także sygnalizowaliśmy podczas sesji – dodał radny Marcin Kurczyna z Gorzów Plus.
 
- Staram się w tej wygenerowanej rzeczywistości znaleźć istotę, a jest nią bez wątpienia sprawienie, by mieszkańcy zyskali nową funkcjonalną usługę, bilet junior – na zasadach realnych dla komunikacji i budżetu – deklarował w środę prezydent Wójcicki.

Rozwiązaniem ma być złożony projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu „Gorzowska Karta Mieszkańca”.
 
– O tym pomyśle powiedziano już w Gorzowie wiele, jednak nikt nie przystąpił do realizacji. My zobowiązujemy się do faktycznego wdrożenia tego pomysłu – ogłosił przewodniczący Rady Miasta Sebastian Pieńkowski z Prawa i Sprawiedliwości.
 
Program ma być skierowany do mieszkańców Gorzowa, którzy rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Gorzowie - bez względu na to, czy osiągają dochód, albo rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzenia gospodarstwa. Będzie dotyczył również dzieci osób uprawnionych, które wspólnie z nimi zamieszkują – chodzi o dzieci powyżej 7 roku życia do ukończenia 26 lat, które są uczniami lub studentami.
 
- Liczymy, że wypracujemy korzystne ulgi dla naszych mieszkańców i będziemy mogli cieszyć się tym rozwiązaniem, podobnie jak karta seniora, która dobrze funkcjonuje w Gorzowie -  powiedział Paweł Ludniewski z Prawa i Sprawiedliwości.
 
Teraz prezydent wspólnie z pracownikami merytorycznymi wypracuje możliwe rozwiązania, które zostaną ujęte w nowym programie. Będą one dotyczyły zarówno lokalnego transportu zbiorowego, jak i innych form zwiększających dostępność m.in. do wydarzeń kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych.
 
Pierwsze propozycje poznamy w maju. Wprowadzenie Gorzowskiej Karty Mieszkańca planowane jest we wrześniu.

Projekt uchwały w tej sprawie w załączniku.
 

Ewa Sadowska
Wydział Promocji i Informacji
 
Fot. Łukasz Kulczyński

Gorzowska Karta Mieszkańca – kompleksowy pakiet ulg dla gorzowianGorzowska Karta Mieszkańca – kompleksowy pakiet ulg dla gorzowianGorzowska Karta Mieszkańca – kompleksowy pakiet ulg dla gorzowian

Rozstrzygnięcie konkursu ofert2018-04-11

Prezydent Miasta rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej,
Od maja remont Kostrzyńskiej2018-04-11

Budimex przebuduje ulicę Kostrzyńską. Firma wygrała przetarg, a po ostatecznej decyzji Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych Miasto może podpisać umowę na realizację tej inwestycji.
O Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu2018-04-11

11 kwietnia br. w urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie w sprawie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
200 tys. zł na promocję przez kulturę podzielone2018-04-11

Znamy już wyniki otwartego konkursu ofert na działania promocyjne województwa lubuskiego poprzez kulturę, sztukę oraz ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
Lubrza będzie miała dom kultury2018-04-11

Od jutra, tj. 12 kwietnia mieszkańcy gminy Lubrza będą mogli korzystać z nowego Domu Kultury oraz nowego budynku Urzędu Gminy.
O innowacjach i partnerstwie na polsko-niemieckim pograniczu2018-04-11

W Berlinie po raz 42. obradował Komitet ds. Współpracy Międzyregionalnej Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej, któremu współprzewodniczy marszałek Elżbieta Anna Polak.
Kierowco! - Szybciej nie znaczy bezpieczniej2018-04-11

Przekroczenie dozwolonej prędkości, to jedna z głównych przyczyn zdarzeń na drogach. Jest to także najczęstsze wykroczenie drogowe popełniane przez kierowców na terenie powiatu krośnieńskiego.
Szpital też pomaga Kajetanowi stanąć na nogi2018-04-11

Słyszeliście o dzielnym gorzowianinie Kajetanie Fikusie?
W Światowym Dniu Służby Zdrowia uczyliśmy pierwszej pomocy2018-04-11

Nie tylko z gorączką, kaszlem czy na zabieg operacyjny.
Zbiórka publiczna Hospicjum 20182018-04-11

W dniu 12 kwietnia (czwartek) na terenie Gorzowa Wielkopolskiego będzie miała miejsce 18 już zbiórka publiczna na rzecz Hospicjum Św. Kamila.
Złote medale zawodników judo AZS-AWF Gorzów2018-04-10

W sobotę w Toruniu odbył się coroczny Copernicus Judo Cup. W turnieju wystartowało ponad 600 zawodniczek i zawodników z 55 klubów.
Czwartki z Festiwalem AfryKamera2018-04-10

Miejski Ośrodek Sztuki i DKF Megaron zapraszają na czwartki z Festiwalem AfryKamera.
Nutka Zosia na finał Akademii Muzyki2018-04-10

Akademia Muzyki to projekt, w ramach którego odbywają się cykliczne spotkania szkół i przedszkoli z muzyką klasyczną.
Muzyka znad Sekwany zabrzmi w Filharmonii Gorzowskiej2018-04-10

Vive la musique  to wyjątkowy koncert kameralny przygotowany przez muzyków Filharmonii Gorzowskiej.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj informacje 2018-12-06
10 pomysłów na prezenty dla aktywnych

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-29
Dobry filtr do akwarium – jak go wybrać?

gorzow.com kraj informacje 2018-11-28
2 mln wygenerowanych biletów, 90% wzrost sprzedaży online, 400 000 pasażerów na dworcu - Podsumowanie sezonu 2018

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-26
Najważniejsze jest Twoje wnętrze

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-21
Co to jest Botox? Lekarze z P&P Beauty Clinic wyjaśniają na czym polega zabieg.

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-14
Jak kupić tanie OC młodego kierowcy?

gorzow.com kraj informacje 2018-11-07
Wszystko co powinieneś wiedzieć o maratonie

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-05
Pięć najlepszych atrakcji Zakopanego

© 2018 Gorzow.com

^