HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 201; wtorek, 26 marzec 2019 Imieniny Dory, Olgi, Teodora
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2018-04-16
W sezon wjeżdżamy bezpiecznie! Motocyklowa parada z policjantami na czele
71991.jpg

Źródło: Lubuska Policja 

Sezon motocyklowy w Lubuskiem został oficjalnie otwarty!


W sobotę o godz. 13:00 na placu Gorzowskiego Rynku Hurtowego rozległ się pomruk silników kilkuset maszyn. Chwilę później wyruszyli w paradę motocyklową ulicami miasta, pilotowaną przez funkcjonariuszy gorzowskiej drogówki. Policjanci w białych czapkach zadbali o bezpieczny przejazd motocyklistów, a także przygotowali wiele ciekawych atrakcji w specjalnie zorganizowanym miasteczku policyjnym.

Plusowe temperatury, sucha nawierzchnia i coraz dłuższy dzień to dla motocyklistów wyraźna oznaka, że zima już za nimi i czas na przesiadkę z samochodu na dwa kółka. Z garaży wyjechali już sympatycy jednośladów, dlatego też na drogach powiatu gorzowskiego pojawili się policjanci na motocyklach. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas jazdy. Warto pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza na początku sezonu. W niektórych miejscach może na drodze leżeć piach, a kierowcy samochodów jeszcze przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów. To wszystko w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Niewątpliwie jazda motocyklem sprawia wiele przyjemności wszystkich ich sympatykom. Motocyklistów można podzielić na dwie grupy. Jedni to pasjonaci, którzy z niecierpliwością czekają na sezon, drudzy to brawurowi zapaleńcy. W większości przypadków są to jednak ludzie odpowiedzialni, świadomi zagrożeń z jakimi mogą się spotkać na drodze, przestrzegający przepisów ruchu drogowego, dbający o bezpieczeństwo własne i swoich pasażerów oraz każdego innego użytkownika drogi. Niestety istnieje również liczba tych nagannych zachowań, w których dla motocyklistów użytkowanie pojazdu jest sposobem na ,,pokazanie’’ się na drodze, a dodanie gazu to możliwość dostarczenia sobie wrażeń oraz popisania się przed innymi. Drogi publiczne to niestety często dla nich tory wyścigowe, gdzie im większa prędkość, tym większa adrenalina. Prawda w tym przypadku jest zdecydowanie inna, im większa prędkość, tym większe obrażenia i coraz mniejsze szanse na przeżycie. Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem, bądź przeszkodą narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przed urazami chroni ich jedynie kask, odpowiedni ubiór ochronny, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Jeżeli dochodzi do tego prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, wciskanie się między inne pojazdy, wtedy moment utraty panowania nad motocyklem i zderzenie z innym uczestnikiem ruchu kończy się najczęściej tragicznie. W celu zwiększenia poziomu własnego bezpieczeństwa zachęcamy również do zakładania bez względu na porę dnia elementów odblaskowych. W ciągu dnia jaskrawy kolor znacznie poprawia widoczność użytkowników jednośladów i może uchronić od zdarzenia drogowego i uratować zdrowie, a nawet życie.

Gorzowscy stróże prawa cyklicznie organizują spotkania z motocyklistami promując bezpieczną jazdę na jednośladzie. Znakomitą okazją do takiego spotkania było rozpoczęcie sezonu motocyklowego, którego podobnie jak w latach ubiegłych współorganizatorami byli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Gorzowski Automobilklub. W sobotę (14 kwietnia) z placu Gorzowskiego Rynku Hurtowego wyruszyła parada motocyklistów, która oficjalnie otworzyła nowy sezon. Setki miłośników „dwóch kółek” w asyście policji, dumnie przejechali trasę ulicami miasta. Zakończenie przejazdu miało miejsce również na placu Gorzowskiego Rynku Hurtowego, gdzie na uczestników imprezy czekały przygotowane przez policjantów i współorganizatorów pokazy oraz konkurs związany z bezpieczeństwem w ruchu drogowym pn. „Mistrzowie dwóch kółek”. Zawodnicy konkursu zmagali się w pięciu konkurencjach tj. slalom szybki i równoległy, przejazd przez równoważnię, hamowanie awaryjne oraz test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa na drodze. Po kilkugodzinnej, zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców, dla których przygotowano atrakcyjne nagrody. Ponadto ratownik medyczny Robert Sołtys pokazał jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej rannemu motocykliście. Była to również okazja przeszkolenia uczestników z zakresu pierwszej pomocy udzielanej poszkodowanym
w zdarzeniach komunikacyjnych.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także o rozwagę i rozsądek na drodze, niech ten rozpoczęty sezon dla wszystkich zakończy się w miłej i radosnej atmosferze.

 

Źródło: st. post. Katarzyna Węgrzyn

Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gorzowie Wlkp.

Foto/video: st. sierż. Mateusz Sławek

Zespół Prasowy KWP w Gorowie Wlkp.


W sezon wjeżdżamy bezpiecznie! Motocyklowa parada z policjantami na czeleW sezon wjeżdżamy bezpiecznie! Motocyklowa parada z policjantami na czeleW sezon wjeżdżamy bezpiecznie! Motocyklowa parada z policjantami na czeleW sezon wjeżdżamy bezpiecznie! Motocyklowa parada z policjantami na czele

Pokaz współczesnej mody damskiej2018-04-19

22 kwietnia 2018, godz. 17.00 (niedziela), - „Pokaz  współczesnej mody damskiej z elementami tradycyjnej, ręcznie wykonywanej szydełkiem koronki koniakowskiej".
Policyjny pilotaż w trosce o zdrowie dziecka2018-04-16

Zielonogórscy policjanci szybko, profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem zadziałali w sprawie pomocy mieszkańcowi Krosna Odrzańskiego, który wiózł do szpitala chore dziecko.
Posiedzenie Rady ds. energetyki2018-04-13

13 kwietnia br. odbyło się XVIII posiedzenie Regionalnej Rady ds. Energetyki przy Marszałku Województwa Lubuskiego.
WSA: Prezes WFOŚ powołany bezprawnie2018-04-13

Województwo Lubuskie reprezentowane przez Zarząd Woj. Lubuskiego wygrało proces przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym z wojewodą lubuskim.
Wiemy, kto wybuduje Centrum Zdrowia Matki i Dziecka2018-04-13

12 kwietnia br. rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.
Lubuskie wykształci młodych liderów2018-04-13

Ruszyła Lubuska Akademia Młodego Lidera – kolejne działanie realizowane przez samorząd województwa w ramach programu Młodzi On-Life.
Milion dla młodych po raz drugi (wideo)2018-04-13

- Mamy dla młodych 1 mln zł na ich inicjatywy. Mogą po nie sięgnąć stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem2018-04-13

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (12.04.2018)
„W tandemie przeciwko przestępczości transgranicznej” - Wspólne kursy językowe polskiej i niemieckiej Policji2018-04-13

W Prezydium Policji we Frankfurcie nad Odrą odbyło się spotkanie w ramach kolejnej edycji kursów językowych, w których uczestniczą policjanci z Polski i Niemiec.
Tragedia była o krok... Zapobiegli jej policjanci i uratowali ludzkie życie2018-04-13

Do niecodziennej interwencji doszło w jednym z mieszkań w Nowej Soli.
Nowa Galeria 4 Piętro z wystawą „Pokaż siebie”2018-04-13

Uczniowie uzdolnieni artystycznie z gorzowskiego Elektryka od teraz mają przestrzeń do prezentowania swojej twórczości.
Uwaga, zagrzmi i sypnie gradem2018-04-13

Na najbliższą dobę (13 kwietnia) Biuro Prognoz Meteorologicznych, oddział w Poznaniu, zapowiada dla Gorzowa silny wiatr i burze z gradem.
Podwójne Mistrzostwo Gorzowa dla PUSZKINA2018-04-13

Reprezentanci I LO wygrali rywalizację Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w unihokeju zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.
78. rocznica Zbrodni Katyńskiej2018-04-13

78 lat temu w lesie pod Katyniem zamordowanych zostało ponad 20 tysięcy polskich obywateli, uznanych za  „wrogów władzy sowieckiej”.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-26
Jak dbać o drewno?

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-18
Zarządzaj efektywnie swoją firmą dzięki systemowi ERP!

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-13
Walki Fame MMA 3 w ofercie bukmachera

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-13
Czym sugerować się przy wyborze dietetycznego cateringu?

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-11
Ciekawe funkcje w bieżniach: trening na wyższym poziomie

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-08
Przygotowywanie ogrodu na wiosnę – o czym nie możemy zapomnieć?

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-01
Jak korzystnie pożyczać w Gorzowie?

gorzow.com kraj artykuly 2019-02-13
Usługi transportowe do 3,5 tony z serwisem Furgonetka Giełda

© 2018 Gorzow.com

^