HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 87; piątek, 26 kwiecień 2019 Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2018-04-17
Naprawiaj — nie wyrzucaj!
72013.jpg

Źródło: Marta Czerwińska 

Już w najbliższą sobotę w czasie corocznej akcji „Wymień odpady na kulturalne wypady” dorośli mieszkańcy Gorzowa będą mogli bezpłatnie naprawić rower, sprzęt elektryczny, skorzystają z porad krawcowej czy specjalistów z Banków Żywności.

Wszystko to w ramach promocji idei „Naprawiaj — nie wyrzucaj”, do której zachęca partner wydarzenia, ENERIS Surowce. Na najmłodszych czekają ekologiczne gry i konkursy. Zapraszamy w sobotę, 21 kwietnia, od godziny 12 do 18, Rynek GRH przy galerii NoVa Park.

Skrzywione koło i zardzewiały łańcuch w rowerze? Zepsute radio? Ulubiona bluzka, która się skurczyła w praniu? Rzeczy, które z różnych względów przestały nam służyć, nie muszą znaleźć się w koszu. Dzięki odrobinie dobrej woli i pomocy „złotych rączek”, zamiast zwiększać ilości produkowanych przez nas odpadów, rzeczy mogą otrzymać drugie życie.

— W sobotę będziemy starali się przekonać mieszkańców, że naprawa sprzętu i ubrań jest łatwiejsza niż myślimy. To nie tylko działanie przyjazne środowisku, to również duża oszczędność czasu i pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na zakup kolejnych produktów. Chcemy zachęcić wszystkich gorzowian do idei „Naprawiaj - nie wyrzucaj”, a co za tym idzie do podejmowania świadomych wyborów związanych z surowcami — powiedział Tomasz Bielański, Dyrektor ds. operacyjnych gorzowskiego oddziału ENERIS Surowce.

Jak przekonuje Magdalena Sułek-Domanska, Dyrektor Komunikacji ENERIS — Segregacja odpadów i ich prawidłowa utylizacja jest ważna i zachęcamy do niej już od wielu miesięcy. Niemniej równie ważne, jeśli nie ważniejsze, jest ograniczenie ilości powstających odpadów. Warto wrócić do tego, co nasze babki dobrze znały i stosowały — przerabiania starych ubrań, naprawiania przepalonej lampki czy zepsutego radia, przetwarzania resztek jedzenia.
Niechlubnym przykładem naszego marnotrastwa jest żywność. Banki Żywności szacują, że nawet 30% kupowanych przez nas produktów spożywczych wyrzucamy do kosza. O tym, jak zmienić przyzwyczajenia na bardziej przyjazne środowisku, a przy okazji pomóc innym, będzie na pikniku opowiadać Krystyna Rogacewicz z gorzowskiego Banku Żywności.

— Większość produktów o krótkiej dacie przydatności można wykorzystać. Warto też lepiej planować zakupy, efektywniej zagospodarowywać resztki wędlin, owoców i warzyw. Na naszym stoisku w czasie pikniku będziemy zachęcać gorzowian do nie wyrzucania jedzenia, ale do jego przerabiania na pyszne posiłki dla całej rodziny — zachęca Krystyna Rogacewicz, Dyrektor gorzowskiego Banku Żywności.
 
 
Co poza naprawą sprzętu?
 
Podczas pikniku pod hasłem „Wymień odpady na kulturalne wypady” organizowanego corocznie przez firmę Inneko, prowadzona będzie zbiórka surowców wtórnych. W zamian za określone ilości makulatury, puszek aluminiowych, butelek plastikowych, sprzętu RTV, AGD mieszkańcy otrzymają bilety na lokalne wydarzenia sportowe, kulturalne oraz do lokali gastronomicznych.

ENERIS Surowce, poza stoiskami naprawczymi, przygotował szereg atrakcji dla najmłodszych. Od 12:00 czekać będą ogromna bramka pneumatyczna, Koło Zagadek, konkursy plastyczne z nagrodami. Będzie można zrobić własną przypinkę i wziąć udział w loterii zorganizowanej przez spółkę wywożącą odpady z Gorzowa. Największą atrakcją, także pod względem rozmiarów, będą śmieciarki. Każdy chętny będzie mógł do nich wsiąść i wczuć się w rolę kierowcy. A wszystko po to, aby promować racjonalne wykorzystywanie surowców i segregację odpadów. W Gorzowie jest z nią coraz lepiej – w marcu ENERIS Surowce zebrał 200 ton surowców (plastik i metale, szkło, papier), to jest 5 razy więcej niż w styczniu, w którym został wprowadzony w mieście system segregacji na 5 frakcji.
Organizatorem pikniku jest Inneko, wydarzenie patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Pokaz współczesnej mody damskiej2018-04-19

22 kwietnia 2018, godz. 17.00 (niedziela), - „Pokaz  współczesnej mody damskiej z elementami tradycyjnej, ręcznie wykonywanej szydełkiem koronki koniakowskiej".
Skuteczni w walce z przestępczością narkotykową. Ponad pół kilograma marihuany nie trafi na rynek2018-04-17

Sulęcińscy kryminalni zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który zajmował się wprowadzanie do obrotu narkotyków.
Z ponad 4 promilami za kierownicą ciągnika2018-04-17

Ponad 4 promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który prowadził ciągnik rolniczy w gminie Zbąszynek.
W zespole siła! Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z mostu2018-04-17

Zdesperowany mężczyzna stojąc na moście w Krośnie Odrzańskim, groził, że skoczy do rzeki.
Niebezpieczna prędkość może zabić2018-04-17

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na trzy miesiące obywatela Rosji, który w wyniku szaleńczej jazdy potrącił prawidłowo jadąca rowerzystkę.
Wandal zdemaskowany przez Policję2018-04-17

Zielonogórscy policjanci zdemaskowali „grafficiarza", który był autorem napisów na budynku w centrum miasta.
POLICJANT PRZERWAŁ TRENING ... BY UDZIELIĆ POMOCY2018-04-17

30-letni mężczyzna upadł na chodnik i leżał zakrwawiony.
Ulga na start i działalność nierejestrowana – co „Konstytucja dla biznesu” zmienia w ZUS?2018-04-17

Już 30 kwietnia wejdą w życie ustawy składające się na „Konstytucję biznesu”.
MISTRZ DREAM BURGER Basket Ligi 2017/20182018-04-17

Za nami 7 miesięczne zmagania koszykarzy amatorów o mistrzostw Gorzowa w DREAM BURGER Basket Lidze.
Wiosna piorunująca kolorami2018-04-16

Ponad 170 prac plastycznych z 16 gorzowskich placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „ Wiosenne tradycje”.
O transporcie wodnym2018-04-16

Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch towarzyszył Ministrowi Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Markowi Gróbarczykowi, który spotkał się w z mieszkańcami regionu w Nowej Soli.
Pijany kierowca uciekał autem, później pieszo. Zatrzymali go policjanci2018-04-16

Nietrzeźwy 22-latek z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych nie zatrzymał się do policyjnej kontroli.
Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć łapówkę2018-04-16

Nowosolscy policjanci z wydziału prewencji zatrzymali kierowcę, który prowadził pojazd mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.
MKK BASKET GORZÓW POZBAWIŁ SUDETY ĆWIERĆFINAŁÓW2018-04-16

Sensacyjnie zakończył się mecz 14 kolejki Dolnoślasko-Lubuskiej Ligi Młodzików pomiędzy SUDETAMI Jelenia Góra a MKK BASKET Gorzów (15.04.2018 r. godz.11.00).

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj sport 2019-04-24
Polkowiczanki wygrywają pierwszy mecz

gorzow.com kraj kabaret 2019-04-24
To ci tłumaczę - Spytaj matki

gorzow.com kraj kabaret 2019-04-24
Całe życie z wariatami

gorzow.com kraj artykuly 2019-04-24
Czym wyróżnia się telefon LG V30?

gorzow.com kraj artykuly 2019-04-23
Zegarek, a moda - czym kierować się przy wyborze idealnego modelu?

gorzow.com kraj ciekawostki 2019-04-23
Britain's Got Talent 2019 Magician X Full Audition S13E02

gorzow.com kraj kabaret 2019-04-23
Neo-Nówka - Kazik sam w Domu - Apteka

gorzow.com kraj kabaret 2019-04-23
Całe życie z wariatami - Kabaret Skeczów Męczących - Pielęgniarka środowiskowa

© 2018 Gorzow.com

^