HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 128; sobota, 23 marzec 2019 Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2018-05-15
Umowa na budowę szpitala dziecięcego podpisana! (wideo)

Źródło: Lubuskie.pl, Łukasz Chybiński Zdjęcia:Krzysztof Kubasiewicz

Umowa na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze podpisana.

Nowoczesny szpital wraz z wyposażeniem będzie kosztował 112 mln zł. Samorząd województwa na ten cel przeznaczył 32 mln zł. - Zdrowie i jakość życia mieszkanców naszego regionu to nasz priorytet. Dlatego konsekwentnie realizujemy nasz plan. Celem jest poprawa dostępności leczenia. Działamy systemowo i pomagamy dorosłym oraz dzieciom wygrać z chorobą - podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak.
 

 

- Zdrowie i jakość życia mieszkańców naszego regionu - to nasz priorytet. Dlatego konsekwentnie realizujemy nasz plan. Celem jest poprawa dostępności do leczenia. Dlatego działamy systemowo: oddłużyliśmy szpitale, utworzyliśmy pierwszy w regionie szpital kliniczny - uniwersytecki i kierunek lekarski. Budujemy Ośrodek Radioterapii i bazę pogotowia lotniczego w Gorzowie Wlkp. a w Zielonej Górze Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Kupujemy nowoczesny, wysokospecjalistyczny sprzęt, finansujemy badania profilaktyczne, tworzymy kompleksowe centra specjalistyczne tu, w naszym regionie, dla naszych najmłodszych pacjentów i dorosłych, którym pomagamy wygrać z chorobą - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas konferencji prasowej połączonej z podpisaniem umowy na budowę szpitala dziecięcego.
Budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka to jeden z priorytetów zarządu województwa lubuskiego i najważniejsza inwestycja w dziejach zielonogórskiego szpitala. Pierwsze wzmianki na temat budowy szpitala dziecięcego w województwie lubuskim pojawiły się ponad dekadę temu. Marszałek  Elżbieta Anna Polak, od samego początku jest zaangażowana w ten projekt i konsekwentnie dąży do jego realizacji. – Nie ma nic ważniejszego niż poprawa dostępności do leczenia matek i dzieci. Dzieci potrzebują wsparcia dorosłych, dlatego musieliśmy zadbać o dokładny finansowy montaż tej inwestycji. Utworzyliśmy kierunek lekarski, aby wykształcić m.in. pediatrów. Wreszcie budujemy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka – tłumaczyła Elżbieta Anna Polak.

Marszałek Elżbieta Anna Polak o budowie CZMiD

ściągnij MP3

O potrzebie budowy szpitala pediatrycznego w Zielonej Górze niejednokrotnie wypowiadali się też krajowi eksperci. - Traktuję tę inwestycję jako pierwszą na liście pilnych działań zmierzających do poprawy dostępności dzieci do świadczeń medycznych na terenie województwa lubuskiego – podkreślała prof. Anna Dobrzańska, Konsultant Krajowy w dziedzinie pediatrii.

Marszałek Elżbieta Anna Polak o budowie CZMiD

ściągnij MP3

Budynek Centrum Zdrowia Matki i Dziecka stanie na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w miejscu dawnego lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obiekt będzie połączony z obecnym gmachem szpitala, w którym mieści się m.in. oddział położniczo-ginekologiczny oraz onkologia. Szpital dziecięcy będzie liczył pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Całkowita powierzchnia nowoczesnego CZMiD to ponad 14,5 tys. m2. – Warto podkreślić znaczący wysiłek samorządu, który na budowę szpitala dziecięcego przeznaczył 88 mln złotych. Dzięki tej inwestycji wypełnimy pewną lukę, w dostępie do opieki medycznej matek z dziećmi. To będą specjalistyczne, kompleksowe oddziały, na których lekarze zajmą się dziećmi od narodzin do 18 roku życia – tłumaczył  dr Marek Działoszyński, prezes zarządu Szpitala Uniwersyteckiego.

dr Marek Działoszyński, prezes zarządu Szpitala Uniwersyteckiego o terminach realizacji inwestycji

ściągnij MP3

Wykonawcą została firma Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule zaprojektuj-wybuduj. Do końca maja br. wykonawca ma czas na przedstawienie koncepcji budynku oraz zagospodarowania terenów wokół niego. - Nasza firma ma ogromne tradycje, istnieje od 1946 roku. Budowaliśmy ważne i nowoczesne lecznice: onkologię w Gliwicach, pediatrię w Chorzowie, czy Szpital w Kędzierzynie. Dołożymy wszelkich starań, aby Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, spełniło oczekiwania pacjentów i personelu – zaznaczył  Marek Morawski – prezes zarządu Mostostalu Zabrze.

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka będzie dysponowało łącznie ponad 170 łóżkami na oddziałach: Pediatrii Ogólnej, Chirurgii i Urologii Dziecięcej, Onkologii Dziecięcej, Neonatologicznym, Położnictwa z traktem porodowym i salą cięć cesarskich. Jednym z najważniejszych elementów nowej lecznicy będzie dziecięcy OIOM, którego do tej pory nie było w województwie. Inwestycja wypełni olbrzymią lukę na zdrowotnej mapie regionu. - Obecnie często mali pacjenci z rodzicami po specjalistyczną opiekę medyczną wyjeżdżają poza region. Na tej migracji tracimy wszyscy, pacjenci ich rodzice oraz lubuskie szpitale - podkreślała Kazimiera Kucharska-Barczyk - ordynator Klinicznego Oddziału Pediatrii

Szpital dziecięcy oprócz leczenia małych pacjentów ma się także przyczynić do zmniejszenia deficytu lekarzy pediatrów w Lubuskiem. Wszystko za sprawą możliwości kształcenia w nim studentów kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. W Centrum Zdrowa Matki i Dziecka młodzi lekarze będą zdobywać specjalizacje.

Umowę na realizację zadania, które jest na liście priorytetów województwa lubuskiego podpisano w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UZ. W spotkaniu uczestniczyli: Elżbieta Anna Polak - marszałek województwa lubuskiego, prezes zarządu Szpitala Uniwersyteckiego dr Marek Działoszyński, Kazimiera Kucharska-Barczyk - ordynator Klinicznego Oddziału Pediatrii. Firmę Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, wykonawcę inwestycji reprezentowali  Marek Morawski – prezes zarządu i Dariusz Frankowski – wiceprezes zarządu. Uniwersytet Zielonogórski reprezentował prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski - prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020; z ujętych w nim funduszy unijnych będzie pochodzić prawie 56 mln zł. Środku publiczne mają zamknąć się kwocie ponad 56 mln; w tej kwocie 9,1 mln zł to pieniądze z budżetu państwa, 32 mln zł z budżetu woj. lubuskiego i prawie 15 mln zł wkładu własnego szpitala.

To nie jedyna dobra informacja tego dnia. Komisja Europejska przychyliła się do kolejnego wniosku zarządu województwa ws. przesunięć finansowch - Szpital Uniwersytecki zyska 40 mln złotych na termomodernizację budynku ginekologii i położnictwa, a dzięki temu utworzy spójny kompleks z nowym centrum - zaznaczył Elżbieta Anna Polak.

Zakończenie robót budowlanych przewidziano na koniec października 2020 r. Pierwszy pacjentów CZMiD przyjmie w 2021 roku.


Umowa na budowę szpitala dziecięcego podpisana! (wideo)

Lubuskie smakuje wyjątkowo2018-05-15

- Dziedzictwo kulinarne naszego regionu jest niezwykle bogate. Samorząd województwa we współpracy z lokalnymi producentami promuje regionalne produkty.
15 maja Międzynarodowym Dniem Rodzin2018-05-15

Szanowni Państwo,
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem2018-05-15

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (14.05.2018)
BUDŻET OBYWATELSKI – sukces gorzowian2018-05-15

Budżet Obywatelski w Gorzowie jest realizowany od 6 lat. Pierwszy, w niepełnej jeszcze formule, był poddany pod głosowanie w 2012 roku. W sumie na BO w Gorzowie przeznaczono 22.990.000 zł. Właśnie rusza maraton dyskusyjnych spotkań rejonowych w sprawie pomysłów zgłoszonych do budżetu na 2019 rok.
MOS - ŻUŻEL W SZTUCE2018-05-15

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza 25.05 o godzinie 18:00 na wernisaż wystawy - ŻUŻEL W SZTUCE.
Scary House Gorzów - pierwszy dom grozy w lubuskim2018-05-15

Kolejna alternatywa na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi pojawi się w naszym mieście już w czerwcu 2018 roku. Scary House Gorzów to miejsce dla ludzi o mocnych nerwach bądź też takich, którzy lubią adrenalinę.
Na Kwadracie rozdano książki2018-05-15

Pan Karol wziął coś o rybach. Pani Janina zabrała bajki dla wnuków. A nastoletnia Nikola sięgnęła po przepisy na mało znane potrawy.
Młodzi melomani wyruszą na Hawaje2018-05-15

Tam, gdzie hula taniec hula – to hasło przewodnie kolejnego spotkania w ramach Filharmonii Juniora. Zajęcia w Filharmonii Gorzowskiej już 21 i 22 maja.
„Nawie. Karczma na końcu świata”2018-05-15

Stowarzyszenie Art-Drama serdecznie zaprasza na spektakl „Nawie. Karczma na końcu świata” w reżyserii Artura Nełkowkiego.
Odkryj Amerykę z Filharmonią Gorzowską2018-05-15

25 maja na scenie Filharmonii Gorzowskiej wspaniały koncert symfoniczny poświęcony w całości muzyce zza Wielkiej Wody.
Biała Sobota dla lekarzy w ZUS2018-05-15

Lubuskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapraszają 19 maja na ogólnopolskie wydarzenie pod hasłem „Biała Sobota”.
Drugie Mistrzostwa Gorzowa w Carcassonne (eliminacje VIII MP)2018-05-15

Spotkania Przy Grach Planszowych, Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. oraz Wydawnictwo Bard mają zaszczyt zaprosić do udziału w II Mistrzostwach Gorzowa w Carcassonne, które jednocześnie będą rundą eliminacyjną VIII Mistrzostw Polski.
Współdziałanie i skuteczne zwalczanie przestępczości związanej z zabytkami2018-05-15

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., podinsp. Piotr Fabijański podpisał porozumienie z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, dr Barbarą Bielinis-Kopeć w sprawie współdziałania w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępczości skierowanej przeciwko zabytkom oraz innym dobrom kultury na terenie województwa lubuskiego.
Motokrew ponownie w Askanie 2018-05-15

19 maja w Galerii Askana po raz kolejny odbędzie się ogólnopolska akcja organizowana wspólnie z Klubem motocyklowym 96MC pod hasłem MOTOKREW.

Powrót do góry strony

Wcześniejsze informacje z kategorii:
Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-18
Zarządzaj efektywnie swoją firmą dzięki systemowi ERP!

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-13
Walki Fame MMA 3 w ofercie bukmachera

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-13
Czym sugerować się przy wyborze dietetycznego cateringu?

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-11
Ciekawe funkcje w bieżniach: trening na wyższym poziomie

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-08
Przygotowywanie ogrodu na wiosnę – o czym nie możemy zapomnieć?

gorzow.com kraj artykuly 2019-03-01
Jak korzystnie pożyczać w Gorzowie?

gorzow.com kraj artykuly 2019-02-13
Usługi transportowe do 3,5 tony z serwisem Furgonetka Giełda

gorzow.com kraj artykuly 2019-02-05
Kredyt bez zaświadczenia z pracy? Jest możliwy!

© 2018 Gorzow.com

^