HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 39; poniedziałek, 27 maj 2019 Imieniny Amandy, Jana, Juliana
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • kultura • 2018-05-30
Ania z Zielonego Wzgórza
72560.jpg

Źródło: Gorzów - Przystań 

2 czerwca o godz.17.00 w Teatrze J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. odbędzie się premiera "Ani z Zielonego Wzgórza" wg Lucy Maud Montgomery w reż. Adrzeja Ozgi.

Spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza” w Teatrze Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim będzie kolejną realizacją w oparciu o  adaptację  - książki Lucy Maud Montgomery - autorstwa Henryki Królikowskiej –Wojtyszko i  Macieja Wojtyszki z urokliwą muzyką Zbigniewa Karneckiego. Materiał ten zaowocował według moich obliczeń kilkunastoma premierami w polskich teatrach.
 
Można by spytać, skąd w Polsce przełomu wieków XX i XXI  taka popularność materiału sięgającego do czasów, kiedy kobiety nosiły obowiązkowo kapelusze i modne wówczas  bufiaste rękawy? Otóż  Autorka cyklu powieściowego o Ani  Shirley, paradoksalnie nie stworzyła  niczego szczególnie oryginalnego. Legendy, baśnie,  opowieści  o sierotach szukających swojego miejsca w grupie, plemieniu, społeczności... itd. są tak stare jak ludzkość. Ich ponadczasowość bierze się stąd, że kto z nas  od czasu do czasu nie czuje się jak porzucona sierota?
„Sometimes I feel  like a  motherless child” śpiewał bezimienny  bluesman, a po nim wielu mniej i bardziej znanych artystów. No cóż, samotności,  odrzuceniu i poszukiwaniu bliskości oraz odnajdowaniu się w grupie towarzyszą emocje, które  kształtują nasze postawy. Zaś  przyjęte w tej mierze strategie, ich sukcesy bądź porażki  determinują to, jakim będziemy społeczeństwem. Dlatego tytułowa Ania z Zielonego Wzgórza  warta jest tego, by jej historię poznawało  kolejne,  już piąte pokolenie  czytelników i widzów.
 
Materiał przygotowany przez twórców adaptacji jest – o czym należy tu wspomnieć – wyjątkowo udanym  na polskim rynku materiałem  musicalowym, z podgatunku zwanym: Musicalem Rodzinnym.  To gwarantuje, że  na spektaklu nie będą się nudzić ani dzieci, ani dorośli.
 
Rolą reżysera jest  zatem poprowadzenie pracy nad spektaklem tak, by nic nie zakłóciło przyszłym widzom przyjemności poznania i pokochania Ani...   Ani z Zielonego Wzgórza. /reżyser spektaklu: Andrzej Ozga/
 
Adaptacja: Henryka Królikowska – Wojtyszko,  Maciej Wojtyszko
Scenografia: Tatiana Kwiatkowska
Muzyka: Zbigniew Karnecki
2 czerwca godz. 17.00 premiera
3 czerwca godz. 17.00

Dzień otwarty MZK - 17 czerwca 2018 r.2018-05-30

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. zaprasza dnia 17 czerwca 2018 r. (niedziela) do odwiedzenia siedziby Spółki przy ulicy Kostrzyńskiej 46.
Zmiany w rozkładach jazdy od 1 czerwca 2018 r. 2018-05-30

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o. o. informuje, iż od dnia 01 czerwca 2018 r. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy na liniach autobusowych.
Badali kondycję kości i wzrok2018-05-30

28 i 29 maja Przychodnia Dworcowa zorganizowała ciekawą akcję dla mieszkańców północy województwa lubuskiego.
PROGRES MŁODZIK 2005 MISTRZEM OKRĘGU2018-05-30

Progres Gorzów zwycięża w LIDZE MISTRZOWSKIEJ MŁODZIKÓW na północy województwa Lubuskiego.
Mini Mistrzostwa Świata2018-05-30

Klub Piłkarski Progres jest organizatorem turniejów piłki nożnej pod nazwą "Mini Mistrzostwa Świata". Turnieje organizowane są  z okazji najważniejszej imprezy piłkarskiej na świecie jaką są  Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. 
Bulwar wolny od zakazu2018-05-30

Na gorzowskim bulwarze będzie można pić alkohol (do 8 proc.), ale tylko wieczorem i w nocy (od godziny 19 do czwartej rano) – zdecydowała we wtorek Rada Miasta.
Wsparcie dla innowacyjnych przedsiębiorców 2018-05-30

„Pakiet dla średnich miast” – jeden z projektów strategicznych realizowanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w roku 2018 w jeszcze większym niż dotychczas zakresie oferuje narzędzia rozwoju inwestycji prywatnych w miastach średnich.
Stawiamy na nauczycieli2018-05-30

Efekt negocjacji z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych w Gorzowie, które osobiście poprowadził prezydent Jacek Wójcicki, spotkał się z aprobatą miejskich radnych.
Budżet Gorzowa zrealizowany na 5!2018-05-30

Podczas majowej sesji prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podziękował swoim pracownikom za doskonałą realizację budżetu miasta w 2017 roku.
„Innowacyjna firma – wsparcie dla MŚP na rozwój działalności”2018-05-29

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, działająca w urzędzie marszałkowskim, zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące możliwości pozyskania wsparcia przez lubuskich przedsiębiorców na działania mające na celu podniesienie innowacyjności firmy.
Tydzień Promocji Karmienia Piersią 2018-05-29

W pełni zaspokaja potrzeby dziecka i dostarcza mu niezbędnych składników odżywczych. Jest zdrowe i tanie, zapewnia właściwy rozwój układu nerwowego i zmniejsza ryzyko otyłości i nadwagi w późniejszym wieku. Uodparnia i zapobiega wadom zgryzu. Zalet mleka matki, bo o nim mowa jest znacznie więcej.
Wydarzenia w ART CAFE2018-05-29

1 czerwca o godzinie 20:00 zapraszamy na koncert tp. Summertime. Będą to największe przeboje jazzu w stylu Old Fashion, a zaśpiewa Mili Morena z Kuby.
Nowi ambasadorowie GORZÓW #Stąd jestem2018-05-29

Mamy kolejnych ambasadorów miasta. W ramach kampanii GORZÓW #Stąd Jestem do grona 16 ambasadorów dołączają cztery osoby: Maria Szupiluk, Lech Piasecki, Sebastian Świderski i Dawid Kownacki.
Wszystko o cukrzycy w gorzowskim szpitalu2018-05-29

Jak rozpoznać i leczyć cukrzycę u dzieci? Gdzie powstaje choroba i jakie może powodować skutki. Na te i inne pytania w ramach Wszechnicy Zdrowia odpowiadała wczoraj dr n. med. Małgorzata Urbańska-Kosińska kierownik Oddziału Dziecięcego WSzW w Gorzowie Wlkp. specjalista pediatra i specjalista diabetologii dziecięcej oraz wojewódzki konsultant w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-22
Bilety online - czy warto wykupić miejscówkę na koncert z wyprzedzeniem?

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-21
Legalny bukmacher, czyli sposób na bezpieczne zakłady

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-21
Bukmacher BETFAN - dowiedz się więcej na jego temat!

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-20
Taktyk i motywator. Powrót imperium.

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-20
35. PAKA – skecz wspólny

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-20
Kabaret Chyba

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-16
Polisa zdrowotna - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-16
Przystanek Opole:

© 2018 Gorzow.com

^