HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 238; poniedziałek, 27 maj 2019 Imieniny Amandy, Jana, Juliana
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • kultura • 2018-05-30
Galeria BezBronna w sobotę
72578.jpg

Źródło: Gorzów - Przystań 

Dziesiąta edycja Galerii BezBronnej odbędzie się w wieżowcu dawnej Przemysłówki, przy ul. Wełniany Rynek 18 w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego, organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie.

Do dyspozycji w budynku przygotowanych będzie 7 kondygnacji, a w nich w sumie około 70 pomieszczeń wystawowych.

Czynna będzie od 2 czerwca 2018 r., do 10 czerwca 2018 r.
 
Montaż prac odbędzie się 2 czerwca - od godz. 9.00 i potrwa do godziny 19.30. O godz. 20.30 odbędzie się wernisaż, a wystawę będzie można oglądać do godz. 1.00 (3 czerwca).
 
Galeria BezBronna czynna będzie również podczas Dni Gorzowa 2018

7 czerwca – od 16.00 do godz. 20.00
8 czerwca – od 16.00 do godz. 20.00
9 czerwca – od 14.00 do godz. 20.00
10 czerwca – od 14.00 do godz. 20.00

Czym jest wystawa Galeria Bezbronna?
Celem Galerii Bezbronnej jest umożliwić każdemu prezentację swojej twórczości gdzie temat prac, dziedzina, technika i forma jest indywidualną decyzją każdego autora. Galeria musi pomieścić utwory: literatury, muzyki, fotografii, malarstwa, video, filmu, animacji, rzeźby, architektury, instalacji, teatru, happeningu oraz performensu i innych multimedialnych form, nawet tych jeszcze nieznanych.

Impreza ma charakter nieformalny. Wystawa ma służyć konfrontacji lokalnej sztuki profesjonalnej z twórczością amatorską. Jest doskonałym miejscem dla integracji środowiska. Służy swobodnej wymianie poglądów jak i wymianie spostrzeżeń na różne tematy społeczne i artystyczne. Twórcy o małym dorobku mają w ten sposób szanse szerszej prezentacji nie musząc czekać aż zauważą ich renomowani kuratorzy czy dyrektorzy instytucji kulturalnych. Profesjonalni artyści mogą skonfrontować swoją twórczość z innymi artystami z różnych dziedzin sztuki, czego nie mogą zrobić w galeriach ukierunkowanych na konkretne formy wypowiedzi artystycznej. Dla widzów jest to więc wspaniała okazja by poznać osobiście autorów i zapoznać się z poziomem warsztatowym i artystycznym lokalnych twórców i artystów.

Galeria Bezbronna jest częściową kontynuacją idei fotograficznej Galerii Bezdomnej Tomka Sikory i Andrzeja Świetlika. Różnicą jest prezentacja prac artystycznych z wszystkich dziedzin sztuki współczesnej, a częścią podobną jest budowanie spontanicznie wystawy przez chętnych twórców.

Idea Galerii Bezbronnej została stworzona przez fotografa Daniela Adamskiego, absolwenta katedry fotografii Poznańskiej ASP, mieszkańca Gorzowa Wlkp., który wypowiada się również w innych dziedzinach sztuki. Jego multimedialne prace prócz fotografii realizowane są w formie filmu, animacji, muzyki, happeningu i instalacji.

Zadaniem Galerii Bezbronnej jest pozwolić na wszystko
 
Dlatego nazywa się Bezbronna. To jest pierwsza galeria na świecie, która nie ma „sił” bronić się przed twórcami i artystami, nie posiada nadzoru kuratorskiego i nie może narzucić i zabronić nikomu wolnej twórczości. Galeria Bezbronna nie ma granic tematycznych i formalnych tak samo jak charakter sztuki współczesnej, której granic nikt jeszcze nie ustanowił. Galeria Bezbronna wolna jest od skonkretyzowanych idei. Spełnia tylko (lub aż) funkcję prezentacji swobodnej wypowiedzi artystycznej nie ingerując w selekcję autorów i charakter prac twórczych.​

Galeria BezBronna w sobotęGaleria BezBronna w sobotęGaleria BezBronna w sobotęGaleria BezBronna w sobotęGaleria BezBronna w sobotęGaleria BezBronna w sobotę

Wyniki konkursu „Pszczoły, to przyjaciele nasi i środowiska"2018-05-30

W kwietniu 2018 roku Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. ogłosił konkurs pn. „Pszczoły, to przyjaciele nasi i środowiska" skierowany do dzieci z gorzowskich przedszkoli.
Program Region Północ 2018-05-30

30 maja br., o godz. 19.00 w telewizji TELETOP będzie można obejrzeć kolejny odcinek programu Region Północ.
Lubuskie z nagrodą na targach w Opolu 2018-05-30

Lubuskie z nagrodą za najlepsze materiały promocyjne podczas 18. Międzynarodowych Targów Turystycznych w Opolu. Na opolskim Rynku w dniach 25 – 27 maja odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca”.
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2018-05-30

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które podjęły się tak trudnego zadania, jakim jest sprawowanie zastępczej opieki nad dziećmi, pozbawionymi możliwości wychowywania się we własnych domach.
Narada trenerów obsługi zgłoszeń alarmowych 1122018-05-30

Z inicjatywy Wojewody Lubuskiego 28-29 maja 2018 roku w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim gościli przedstawiciele Centrów Powiadamiania Ratunkowego z całej Polski, pełniący funkcję lokalnych trenerów obsługi zgłoszeń alarmowych kierowanych na numer alarmowych 112.
Wyjeżdżasz za granicę? Bądź czujny - nie stań się ofiarą handlu ludźmi2018-05-30

Wakacje to doskonała okazja do wyjazdów poza granice Polski. Cel może być różny: zwiedzanie, spotkania rodzinne, czy też sezonowa praca. Bez względu na to jaki jest powód wyjazdu, pamiętaj żeby zawsze zachować czujność.
Ułatwienia dla zagranicznych pracowników 2018-05-30

Zasadą jest, że jesteśmy ubezpieczeni w kraju, w którym pracujemy. Wyjątkiem są pracownicy delegowani, którzy czasowo pracują w innym państwie UE.
Unihokeiści I LO z medalami Mistrzostw Polski2018-05-30

W Elblągu po raz 25. odbył się Międzynarodowy Festiwal unihokeja, w ramach którego rozegrano finały szkolnych Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. W finale licealiady III miejsce wywalczyli reprezentanci gorzowskiego I LO.
V Gorzowska Nadwarciańska Dycha z GBS Gorzów Wielkopolski2018-05-30

Już 17 czerwca największe biegowe święto w Gorzowie Wielkopolskim!! Organizatorzy oraz sponsor główny serdecznie zapraszają na V Gorzowską Nadwarciańską Dychę z Gospodarczym Bankiem Spółdzielczym w Gorzowie Wielkopolskim.
Zgoda na Piaskach, teraz Wieprzyce 2018-05-30

Mieszkańcy Piasków jednomyślnie wybrali pięć projektów do realizacji w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Kolejne spotkanie rejonowe odbędzie się na Wieprzycach. 
Kolejny długi weekend. Lubuska Policja gotowa do działań2018-05-30

Policjanci z województwa lubskiego włączają się w ogólnopolskie działania związane z „Bożym Ciałem".
Lubuscy antyterroryści – mistrzowie w biegu, profesjonaliści w boju2018-05-30

W Gubinie (Polska) i Guben (Niemcy) miała miejsce międzynarodowa impreza sportowa – 23 Marsz Nadodrzański. W trudnym, ponad 15-kilometrowym biegu z przeszkodami wzięli udział przedstawiciele policji, wojska, a także szkół oficerskich z Polski i Niemiec.
Refleks uratował życie kierowcy. 85-latka jechała „pod prąd2018-05-30

O wielkim szczęściu może mówić kierowca mitsubishi, który dzięki swojemu refleksowi uchronił się przed czołowym zderzeniem na drodze ekspresowej S3. 85-letnia mieszkanka Zielonej Góry jechała seatem pod prąd i tylko dzięki umiejętnościom kierowcy z naprzeciwka nie doszło do wypadku.
Elita lubuskiej drogówki walczyła o miano najlepszego2018-05-30

Lubuscy Policjanci odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze rywalizowali o tytuł najlepszego. W Zielonej Górze w turnieju, który patronatem objął Wojewoda Lubuski, wzięło udział 14 funkcjonariuszy drogówki z komend miejskich i powiatowych.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-22
Bilety online - czy warto wykupić miejscówkę na koncert z wyprzedzeniem?

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-21
Legalny bukmacher, czyli sposób na bezpieczne zakłady

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-21
Bukmacher BETFAN - dowiedz się więcej na jego temat!

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-20
Taktyk i motywator. Powrót imperium.

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-20
35. PAKA – skecz wspólny

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-20
Kabaret Chyba

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-16
Polisa zdrowotna - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-16
Przystanek Opole:

© 2018 Gorzow.com

^