HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 153; poniedziałek, 27 maj 2019 Imieniny Amandy, Jana, Juliana
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • kultura • 2018-06-05
Romane Dyvesa w czwartek
72630.jpg

Źródło: Gorzów - Przystań 

Przed nami 30. Międzynarodowy Festiwal Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa. Podobnie jak w roku ubiegłym, to muzyczne wydarzenie zainauguruje Dni Gorzowa 2018.

Do miasta nad Wartą przyjadą zespoły z Macedonii, Rumuni, Francji, Rosji, Serbii oraz Polski.

W czwartek 7 czerwca na scenie, która stanie na nadwarciańskich błoniach przy ul. Fabrycznej wystąpi Marika, Dżambo Agusevi Orchestra, Trupa Modern, The Gipsy Band, Iło, Dejan Ilić & Sovnakune Truby, Warsaw Balkan, Madness, Teatr TERNO, Taborowa Orkiestra Harfiarzy oraz NORBI.
 
Festiwal poprowadzi polski wokalista i prezenter telewizyjny Rafał Brzozowski oraz Manuel Dębicki. Gościem wydarzenia będzie też znana projektantka mody Ewa Minge.
 
- Muzyka romska podąża z duchem czasu, co sprawia, że jest różnorodna i przybiera też nowoczesne formy. 30. jubileuszowe Romane Dyvesa będzie żywiołowym romskim show pełnym muzyki i tańca, a to wszystko na przykładzie taborowych tradycji oraz korzennego folkloru oraz współczesnej muzyki cygańskiej. Na tegorocznym festiwalu dominować będzie radość i beztroska muzyki bałkańskiej - powiedział organizator festiwalu, Manuel Dębicki.
Od kilku dni można też zobaczyć wystawę plakatów, które przez ostatnie kilka lat zapowiadały to wydarzenie.

- Wystawa obrazuje 30. lat festiwalu. Z plakatów możemy dowiedzieć się m.in. jakie zespoły występowały podczas poprzednich edycji Romane Dyvesa oraz jakie imprezy towarzyszyły temu wydarzeniu - mówi Ewa Dębicka, organizatorka festiwalu.

Plenerową wystawę plakatu "30 lat Romane Dyvesa" można oglądać przed głównym wejściem do Centrum Handlowego Nova Park, w okolicach gorzowskiej Dominanty. Tam też stanął wóz cygański, który jest nieodzownym elementem festiwalu.

Wystawa będzie dostępna do piątku 8 czerwca. ​
 
 

Nie mogli pozostać obojętni – zareagowali jadąc na służbę2018-06-05

Choć spieszyli się na służbę, nie mogli obojętnie przejechać widząc, że motorowerzysta łamie przepisy i zagraża bezpieczeństwu pieszych jadąc chodnikiem.
Pijany kierowca miał problemy z zaparkowaniem... pod komendą2018-06-05

Kilkanaście minut po północy zastępca dyżurnego gorzowskiej Policji wraz z operatorem monitoringu zauważyli dziwnie zachowujące się auto.
Nasz motocykl w Dziwnowie2018-06-05

W ostatnią majową sobotę w Dziwnowie, na skrzyżowaniu ulic Henryka Sienkiewicza i Jana Kochanowskiego, otwarto Skwer Przyjaźni.
Oświadczenie ws. drzew pokoleń2018-06-05

Szanowni Państwo, jako organizatorom akcji „Sadzimy drzewa pokoleń” jest nam bardzo przykro poinformować, iż sadzonki, które wspólnie z mieszkańcami sadziliśmy w październiku ubiegłego roku, zostały ścięte podczas koszenia trawy.
Szybcy i skuteczni – zaginiona kobieta odnaleziona w godzinę przez kryminalnych2018-06-05

Informacja o zaginięciu kobiety, a zaraz błyskawiczne, a co najważniejsze skuteczne działania policjantów ze Strzelec Krajeńskich to sytuacja która miała miejsce w poniedziałek (4 czerwca).
NoVa Park świętuje Dni Gorzowa2018-06-05

Przed nami Dni Gorzowa, które odbędą się pod hasłem „Energia Miasta”! Z tej okazji, w sobotę 9 czerwca w godzinach 13.00-19.00 NoVa Park szykuje „Miasteczko nie z tej ziemi”, gdzie najmłodsi mieszkańcy Gorzowa i okolic będą mogli wziąć udział w atrakcjach teatralno-plastycznych, sprawdzić się na strażackim torze przeszkód czy spróbować pysznej waty cukrowej.
Lubuskie bez granic2018-06-05

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP województwa lubuskiego do wzięcia udziału w drugiej edycji działania "LUBUSKIE BEZ GRANIC" w ramach projektu "Targi i misje gospodarcze kluczem do rozwoju eksportu MŚP w województwie lubuskim”!
MPI w Sławie i Kolsku2018-06-05

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 21 czerwca na bezpłatne konsultacje. Porady dotyczyć będą możliwości pozyskiwania środków unijnych.
Strzelce Krajeńskie. Była moc!2018-06-05

Najlepsze pomysły rodzą się w małych miejscowościach - stwierdzili uczestnicy Lubuskiej Akademii Młodego Lidera w Strzelcach Krajeńskich.
Korytarz życia na drodze S3 – w lubuskim to działa2018-06-05

W niedzielne popołudnie (3 czerwca) na lubuskim odcinku drogi S3 doszło do pożaru samochodu osobowego. Na wyróżnienie zasługuje reakcja kierowców jadących tą drogą, którzy zjeżdżając na bok stworzyli tzw. „korytarz życia", dzięki czemu służby ratunkowe dojechały szybko na miejsce zdarzenia.
Nabory w ramach POWER2018-06-04

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza do składania wniosków o dofinansowania w ramach Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Żywa Biblioteka w Gorzowie2018-06-04

Zapraszamy mieszkańców naszego miasta do odwiedzenia tegorocznej Żywej Biblioteki, którą organizujemy 9 czerwca w godzinach 18.00 – 22.00 w siedzibie Fundacji „Ad Rem” przy ul. Łokietka 29.
„Lubuskie zachwyca” we Wrocławiu 2018-06-04

Od jutra (05.06) do końca sierpnia będzie można podziwiać we Wrocławiu wystawę „Lubuskie zachwyca”.
Ćwiczymy, by stawać się doskonałym w służbie społeczeństwu2018-06-04

Obywatele wymagają od Policji, aby ich działania były profesjonalne, a co najważniejsze skuteczne. Niezbędne w tym zakresie są ćwiczenia podejmowane przez policjantów, którzy doskonalą swoje umiejętności, współdziałając jednocześnie z służbami takimi jak straż pożarna czy pogotowie ratunkowe.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-22
Bilety online - czy warto wykupić miejscówkę na koncert z wyprzedzeniem?

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-21
Legalny bukmacher, czyli sposób na bezpieczne zakłady

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-21
Bukmacher BETFAN - dowiedz się więcej na jego temat!

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-20
Taktyk i motywator. Powrót imperium.

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-20
35. PAKA – skecz wspólny

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-20
Kabaret Chyba

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-16
Polisa zdrowotna - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-16
Przystanek Opole:

© 2018 Gorzow.com

^