HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 389; wtorek, 19 luty 2019 Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2018-07-06
Wakacje w mieście lub nad wodą? Bezpieczeństwo zapewniają tam policjanci
73072.jpg

Źródło: Lubuska Policja 

Na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i całego powiatu policjanci z Komendy Miejskiej Policji W Gorzowie Wlkp. realizują zadania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje" oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą".

Od kilku tygodni policjanci z Komendy Miejskiej Policji Gorzowie Wlkp. dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w mieście i jego okolicach. To nie tylko kontrole zorganizowanych form wypoczynku na koloniach, półkoloniach czy obozach, ale także systematyczne patrole w miejscach gdzie zwykle gromadzą się dzieci i młodzież czyli m.in. w parkach, na osiedlach i oczywiście nad wodą. Szczególnym nadzorem funkcjonariusze objęli właśnie tzw. „dzikie kąpieliska" oraz te akweny, na których obowiązuje zakaz kąpieli. Zadania gorzowskich funkcjonariuszy w okresie wakacji to także te związane z systematycznymi kontrolami sklepów w zakresie przeciwdziałania sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych osobom przed 18 rokiem życia oraz osobom nietrzeźwym. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji gorzowskiej komendy przekazują sprzedawcom w sklepach monopolowych ulotki z informacjami na temat przepisów prawa, które regulują kwestie sprzedaży napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych. Przypominają również, że w przypadku wątpliwości co do pełnoletniości nabywcy sprzedający uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek kupującego. Policja przez cały okres wakacji zwraca także uwagę na małoletnich bez opieki, bądź bez właściwie sprawowanego nadzoru oraz na osoby, które po spożyciu alkoholu wchodzą do wody czy podejmują inne ryzykowne zachowania zagrażające im samym bądź innym.


A oto kilka zasad jakich należy przestrzegać nad wodą, aby uniknąć niebezpieczeństwa:
1.        Nie wolno wchodzić do wody po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Najczęściej toną osoby znajdujące się pod działaniem tych środków;
2.        Nie wolno wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu – może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności;
3.        Po wejściu do wody najpierw należy schłodzić okolicę serca, karku oraz twarz;
4.        Do wody wchodzimy tylko w miejscach oznakowanych i do tego przeznaczonych, gdy nad kąpiącymi się czuwa ratownik. Na wejście do wody zezwala biała flaga, czerwona natomiast oznacza całkowity zakaz kąpieli;
5.        Nie skaczmy do wody na "główkę", tym bardziej jeśli nie znamy głębokości wody, a także w miejscach, gdzie obowiązuje taki zakaz. Taki skok może doprowadzić do urazów kręgosłupa i kalectwa. Warto rozeznać miejsce kąpieli;
6.        Rodzice powinni zawsze czuwać nad kąpiącym się dzieckiem, otaczajmy je szczególną opieką. Zaopatrzmy dzieci w sprzęt umożliwiający bezpieczne korzystanie z wody. Stale obserwujmy osoby małoletnie, aby nie doszło do oddalenia się ich od brzegu lub wypłynięcia na zbyt dużą głębokość;
7.        Nie należy przepływać czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji;
8.        Nie zaleca się kąpać zaraz po jedzeniu – powinno się odczekać przynajmniej pół godziny;
9.        Do wody najlepiej wchodzić w grupie, albo przynajmniej z drugą osobą;
10.        Korzystając ze sprzętu wodnego upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające osoby są we właściwy sposób zabezpieczone - mają na sobie specjalne kamizelki;
11.        Pamiętajmy, że odpoczywając nad wodą nie jesteśmy sami. Niedopuszczalne jest popychanie, wrzucanie osób stojących na kładkach lub pomostach do wody. Nie wolno także podtapiać pływających.


Wakacje w mieście lub nad wodą? Bezpieczeństwo zapewniają tam policjanciWakacje w mieście lub nad wodą? Bezpieczeństwo zapewniają tam policjanciWakacje w mieście lub nad wodą? Bezpieczeństwo zapewniają tam policjanciWakacje w mieście lub nad wodą? Bezpieczeństwo zapewniają tam policjanciWakacje w mieście lub nad wodą? Bezpieczeństwo zapewniają tam policjanciWakacje w mieście lub nad wodą? Bezpieczeństwo zapewniają tam policjanciWakacje w mieście lub nad wodą? Bezpieczeństwo zapewniają tam policjanci

Mniej przestępstw, wysokie poczucie bezpieczeństwa Polaków - podsumowanie I półrocza 2018 roku2018-07-06

Mniej przestępstw kryminalnych, w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzenia mienia. Wysokie poczucie bezpieczeństwa - 86% Polaków uważa, że w Polsce czuje się bezpiecznie, a aż 93% deklaruje, że w okolicy, gdzie zamieszkuje jest bezpiecznie.
Trwa drogowa ofensywa2018-07-06

Pełną parą idą prace na drogach wojewódzkich. Obecnie na różnych etapach realizacji jest ok. 20 inwestycji, a wśród nich m.in. most w Milsku, który zastąpi obecną przeprawę promową.
Lubuskie winnice zapraszają2018-07-06

Jak powstaje, a przede wszystkim jak smakuje lubuskie wino? Tradycje winiarskie oraz sekrety związane z produkcją trunku odkrywają lubuscy winiarze.
Bezpiecznie nie tylko na lądzie. Policyjni wodniacy patrolują akweny2018-07-06

Sezon letni w pełni. To szczególnie pracowity czas dla Policji. Powód? Bezpiecznie ma być nie tylko na lądzie ale i nad wodą.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 05.07.2018r.2018-07-06

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (05.07.2018).
Zmiany w ruchu na Kostrzyńskiej2018-07-06

We wtorek (10 lipca) rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Kostrzyńskiej. Wykonawca planuje zamknąć północną jezdnię Al. 11 Listopada - na odcinku od przystanku autobusowego „Os. Słoneczne” do cerkwi.
Remont gorzowskiej katedry 2018-07-05

Wojewoda Władysław Dajczak zapoznał się z przebiegiem prac remontowych przy odbudowie gorzowskiej katedry.
Inwestycje w drogi lokalne 2018-07-05

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego podpisał umowy na  realizację zadań w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.
Dofinansowanie dla Sulęcińskiej i Gwiaździstej2018-07-05

Gorzów otrzymał z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej dofinansowanie (60 % wartości inwestycji) na przebudowę ulic Sulęcińskiej i Gwiaździstej.
Sentymentalna podróż „ogórkiem”2018-07-05

Autobus Jelcz 043, tzw. „ogórek” choć przyjechał nieco spóźniony, ale nie zniechęciło to czekających na przystanku Arsenał gorzowian. Około 50 osób wsiadło do autobusu i ruszyło w sentymentalna podróż – na Piaski.
Odkryj "Lubuskie Mazury"! (wideo)2018-07-05

Lato w pełni! Żar leje się z nieba. Potrzeba więc trochę wody dla ochłody. W Lubuskiem mamy aż 500 jezior!
O bezpieczeństwie przypominamy zawsze i wszędzie2018-07-05

Kontrole kolonii, obozów, czy też półkolonii już na stałe wpisały się w harmonogram zadań realizowanych przez policjantów podczas wakacji.
Dla policjantów to szczególna chwila... „ŚLUBUJĘ2018-07-05

Szeregi Lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa. W czwartek (5 lipca) dwudziestu funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
Oceniamy Lubuskich Misterów Budowy2018-07-05

Kilkudziesięciu kandydatów – kilku zwycięzców. Lubuski Mister Budowy wchodzi w decydującą fazę.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-02-13
Usługi transportowe do 3,5 tony z serwisem Furgonetka Giełda

gorzow.com kraj artykuly 2019-02-05
Kredyt bez zaświadczenia z pracy? Jest możliwy!

gorzow.com kraj artykuly 2019-01-31
Rolety klasyczne czy rzymskie – które wybrać?

gorzow.com kraj informacje 2019-01-10
Jak się ubrać do biegania zimą?

gorzow.com kraj artykuly 2018-12-28
Niezbędne wyposażenie każdego wędkarza

gorzow.com kraj informacje 2018-12-06
10 pomysłów na prezenty dla aktywnych

gorzow.com kraj artykuly 2018-11-29
Dobry filtr do akwarium – jak go wybrać?

gorzow.com kraj informacje 2018-11-28
2 mln wygenerowanych biletów, 90% wzrost sprzedaży online, 400 000 pasażerów na dworcu - Podsumowanie sezonu 2018

© 2018 Gorzow.com

^