Osób online: 218; niedziela, 18 listopad 2018 Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • sport • 2018-10-30
INAUGURACJA DRAM BURGER Basket Ligi 2018/2019

Źródło: Gorzowska Liga Amatorskiej Koszykówki (GLAK) - MarekOnek

Pierwszy mecz i od razu wielkie emocje, po zaciętym pojedynku Home Street Home pokonuje Kozaryn Spedycja 54:51(13-5, 11-13, 9-13, 21-20).

HSH, czyli Home Street Home od początku rzucił się na rywali. Niezwykła waleczność w obronie sprawiła, że ich rywale przez prawie całą kwartę męczyli się by zdobyć jakiekolwiek punkty, czego efektem HSH prowadził w 7 minucie aż 12-0, kończąc pierwszą kwartę wynikiem 13-5. Przerwa przed 2 kwartą dobrze wpłynęła na zespół Kozaryn Spedycja, który od razu wziął się za odrabianie strat, Kozaryn notuje serie 7-0 i w 2 minucie dzięki trójce Piotra Przyborowskiego odrabia stratę do 1 punktu(13-12). Reszta kwarty to już wyrównana walka, która kończy się wynikiem 24-18 dla HSH. 3 kwarta to typowa gra punkt za punkt, lecz Kozaryn zdobywa ich o 2 więcej od rywala, co daje wynik przed 4 kwartą 33-31 dla HSH. W ostatniej odsłonie meczu mieliśmy okazję oglądać niezwykle pasjonujące chwile, aż do ostatniej akcji nie było wiadomo kto zwycięży w tym pojedynku. W 3 minucie, dzięki celnemu rzutowi z dystansu Piotra Szarkowskiego Kozaryn wychodzi na swoje pierwsze prowadzenie w spotkaniu(36-37), lecz nie trwało to długo, ponieważ HSH za sprawą celnego rzutu za 2 punkty Pawła Suwały szybko odpowiada (który po kilku latach wraca do Gorzowa). Taka walka trwała, aż do ostatniej minuty, a wtedy sprawy w swoje ręce postanowił wziąć świetnie dzisiaj dysponowany Bartosz Dreczkowski(double-double w dzisiejszym spotkaniu 17pkt/11 zbiórek) i efektownym wejściem pod kosz notuje akcję 2+1, co daje HSH prowadzenie 53-49 na 10 sekund przed końcem spotkania po straceniu kosza Kozaryn prosi o przerwę na żądanie, przerwa daje efekt i celnym rzutem Wojtka Wawrzyniaka, lecz to na nic, ponieważ za chwilę w efekcie faula niesportowego. Paweł Suwała wykorzystuje 1 z 2 rzutów wolnych i HSH zwycięża 54-51 i mamy pierwszą sensacje ?? ale napewno dużą niespodziankę co zapowiada wyrównany i ciekawy sezon 2018/2019.

Drugie spotkanie to zdecydowane zwycięstwo MK Zaune z BPU Sukurs 96:77(18-18, 24-19, 33-16, 21-24).

Pierwsze minuty meczu, to bardzo dobra gra BPU Sukurs, efektem tego było prowadzenie po 6 minutach 13-6, lecz jak na mistrza przystało, MK Zaune nie pozwoliło, by rywale zaczęli im uciekać i szybko wzięli się za odrabianie strat, kończąc kwartę remisem 18-18. Kolejne kwarty to budowanie solidnej przewagi MK Zaune, niezwykle skuteczni tego dnia: Paweł Doberschuetz(24 pkt.) i Wojciech Kowalik(32 pkt.) z łatwością rozbrajali obronę BPU Sukurs, dzięki czemu MK Zaune przed przystąpieniem do 4 części meczu, prowadził już aż 75-53(22 punkty przewagi). W 4 kwarcie za odrabianie strat wziął się Konrad Jelski(32 pkt.) zdobywając punkt za punktem, lecz brak solidnej obrony jego zespołu, nie pozwolił na dogonienie rywala i mecz zakończył się pewną wygraną MK Zaune.

Kolejne spotkania dopiero 18 listopada w związku dwoma długimi weekendami (Święto zmarłych oraz 100-lecie niepodległości)

• 18.11.2018

17.15 BPU SUKURS - HomeStreetHome

18.30 MK Zaune - Kozaryn Spedycja

SERDECZNIE ZAPRASZAMY jak zawsze do II LO przy ul. Przemysłowej 22

Wojsko rekrutuje2018-10-30

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gorzowie Wielkopolskim prowadzi nabór do służby przygotowawczej, która umożliwi pracę w wojsku. Szkolenia rozpoczną się w styczniu.
IV Gorzowskie Zaduszki2018-10-30

IV Gorzowskie Zaduszki, w 100-lecie odzyskania niepodległości, odbędą się 5. listopada o godzinie 17.00 w Teatrze im. Juliusza Osterwy – poinformowała w imieniu organizatorów prezes Fundacji Czysta Woda Grażyna Wojciechowska.
Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa 2018-10-30

W poniedziałek (29 października) prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki oraz szefowa lubuskich policjantów nadinspektor Helena Michalak podpisali porozumienie, dzięki któremu miejski system monitoringu wizyjnego zostanie rozbudowany o kolejne 15 kamer oraz sieć monitorów wysokiej rozdzielczości.
Mija termin składania wniosków stypendialnych2018-10-30

Prezydent Miasta zaprasza wszystkie osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami do składania wniosków o przyznanie stypendium.
ZNICZ: UWAGA! ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU W REJONIE GORZOWSKIEGO CMENTARZA2018-10-29

Od soboty (27 października) do następnego poniedziałku (5 listopada) na ulicach dojazdowych do cmentarza komunalnego W Gorzowie Wlkp. będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu drogowego, zorganizowana podobnie jak w latach ubiegłych.
Wyszedł z więzienia, złapał "stopa" i ... ukradł samochód – zatrzymali go policjanci2018-10-29

Policjanci z żarskiej komendy odzyskali samochód skradziony 30 minut wcześniej przez 25-letniego mieszkańca Zgorzelca, który wsiadł ,,na stopa", a następnie groził właścicielowi pojazdu. Jak się okazało mężczyzna cztery dni wcześniej wyszedł z więzienia.
Plantacja i znaczne ilości narkotyków w piwnicy2018-10-29

Policjanci z Gubina zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich oraz zabezpieczyli ponad 800 gramów narkotyków. Wśród zabezpieczonych środków jest amfetamina i marihuana.
Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa 2018-10-29

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, to ogólnopolska kampania edukacyjno- informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
O realizacji zadań oświatowych2018-10-29

29 października br. radni województwa wysłuchali informacji o stanie realizacji zadań oświatowych szkół i placówek prowadzonych przez Województwo Lubuskie w roku szkolnym 2017/2018.
Fraktale dla gorzowskich uczniów2018-10-29

„Fraktale” to nowy konkurs matematyczno-przyrodniczy dla gorzowskich przedszkolaków oraz uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnajzalych.
20 lat chóru Cantare2018-10-29

Wasza obecność na gorzowskiej scenie artystycznej jest niezwykle ważna i inspirująca - tak powitał członków chóru Cantare prezydent Jacek Wójcicki, który wziął udział w uroczystości z okazji 20-lecia istnienia zespołu.