HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 297; sobota, 24 sierpień 2019 Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-02-12
Pościg ulicami Zielonej Góry. Czterech zatrzymanych. Poszukiwani i narkotyki w tle
Pościg ulicami Zielonej Góry. Czterech zatrzymanych. Poszukiwani i narkotyki w tle

Źródło: Lubuska Policja 


Czterech zatrzymanych i narkotyki w tle to wynik profesjonalnie przeprowadzonego pościgu, który podjęli policjanci Oddziałów Prewencji w Zielonej Górze.
Wieczorna, trwająca kilkanaście minut szarża ulicami miasta mogła zakończyć się tragicznie dla osób postronnych. Dzięki policjantom uniknięto tragedii na drodze.

Policjanci Oddziałów Prewencji to gliniarze z krwi i kości. Tym razem udowodnili to w poniedziałkowy wieczór. To miała być z pozoru prosta kontrola, spowodowana tym, że przy ul. Pod Topolami w Zielonej Górze dwaj pasażerowie siedzący z tyłu nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci użyli sygnałow świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać auto. Jego kierujący początkowo stwarzał takie wrażenie. Zjechał nawet na zatoczkę autobusową pozorując zatrzymanie, a po chwili z impetem ruszył dalej. Dalsza jazda kierującego fordem to cała seria nie mających nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem zachowań. Jazda pod prąd, po chodniku, obok osób postronnych. Do pościgu szybko dołączyły inne zielonogórskie patrole OPI z miasta. W kulminacyjnym momencie w akcji brało udział ośmiu policjantów. Jeden z nich, który dawał sygnały do zatrzymania omal nie został potrącony. W rezultacie podczas pościgu ford focus dwukrotnie uderzył w oznakowanego mercedesa. Ale doświadczenie policjantów z Oddziałów Prewencji okazało się dużo większe niż kierowcy. Cała czwórka jadąca fordem focusem została zatrzymana przy ul. Wojska Polskiego, kilka kilometrów dalej. Po chwili znany był także powód tej ucieczki. 25 Kristian M. nie posiadał uprawnień do kierowania. Znajdował się ponadto pod działaniem narkotyków. Pozostali to 20-letni Robert D. który posiadał przy sobie 10 gramów białego proszku. Analiza jego składu trwa, ale to prawdopodobnie amfetamina. Dwaj pozostali pasażerowie 21-letni Alan B. oraz 36-letni Paweł P. poszukiwani byli przez organy ścigania.

Niebawem z ich udziałem zostaną przeprowadzone czynności procesowe. Kierowca odpowie z pewnością za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie auta pod wpływem narkotyków, a być może nawet za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Będzie wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Robert D. odpowie za posiadanie narkotyków, a pozostała dwójka trafi za kratki za przestępstwa, które popełnili wcześniej. Za nie byli poszukiwani.

To przykład ryzyka, jakie codziennie podejmują policjanci strzegąc ładu i porządku publicznego, bezpieczeństwa mieszkańców. Nie trzeba eksperta, żeby stwierdzić, że konsekwencje tej szarży mogły być tragiczne zarówno dla uciekinierów, jak i osób postronnych. Tyko dzięki doświadczeniu policjantów z Oddziałów Prewencji oraz zielonogórskiego OPI możemy mówić o happy endzie. Choć dwaj policjanci nie wyszli z tego bez szwanku. Zostali przewiezieni do szpitala na obserwacje. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Choć niemal codziennie kładą je na szali, aby każdy z nas mógł czuć się bezpiecznie. Warto to docenić.

 

Pościg ulicami Zielonej Góry. Czterech zatrzymanych. Poszukiwani i narkotyki w tlePościg ulicami Zielonej Góry. Czterech zatrzymanych. Poszukiwani i narkotyki w tle

Kasa nr 2 przy ul. Marcinkowskiego w dniu 12.02.2019r. będzie czynna do godziny 16.002019-02-12

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. informuje, że Kasa nr 2 przy ul. Marcinkowskiego w dniu 12.02.2019r. (wtorek) będzie czynna do godziny 16.00.
Zaproszenie do udziału w warsztatach2019-02-12

Wszystkich zainteresowanych, w szczególności społeczność przedsiębiorców oraz społeczność Lubuskiego Klastra Metalowego i Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, zapraszamy na cykl spotkań pt. Przemysł - nauka - dobre połączenie.  
Zapraszamy na obywatelski maraton2019-02-12

Chciałbyś zgłosić pomysł do Budżetu Obywatelskiego 2020, ale masz jeszcze jakieś pytania, wątpliwości?
Prezydent pyta o sytuację w gorzowskim szpitalu2019-02-12

Prezydent Jacek Wójcicki wraz z przewodniczącym Rady Miasta Janem Kaczanowskim zwrócili się w poniedziałek do marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak o przedstawienie pełnej informacji o sytuacji w gorzowskim szpitalu wojewódzkim.  
UWAŻAJMY NA OSZUSTÓW I PODEJRZANE WIADOMOŚCI SMS2019-02-12

Mieszkańcy powiatu krośnieńskiego w ostatnim czasie zawiadomili Policję, że zostali oszukani przez sprawcę, który wysyłał im wiadomości SMS z informacją o nieuregulowanych drobnych opłatach.
Łapówka za brak mandatu. Kierowca z zarzutami2019-02-12

Gorzowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.
WŁAMALI SIĘ DO KIOSKU W CENTRUM MIASTA. NA GORĄCYM UCZYNKU ZATRZYMALI ICH POLICJANCI2019-02-12

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem do kiosku w centrum Gorzowa Wlkp.
27 ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO2019-02-11

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”.
Sukcesy na Ogólnopolskich Turniejach JUDO i BRAZYLIJSKIEGO JIU-JITSU2019-02-11

9 lutego br. w Kaczorach koło Piły odbył się Ogólnopolski Turniej Judo kat. dzieci i młodzików gdzie klub Biegański Jamniuk Gorzów reprezentowała 8 osobowa reprezentacja plus trener Marcin Białowąs.
Kieruj się sercem, serce wskaże Ci drogę… 2019-02-08

Zapraszamy do udziału w walentynkowej zabawie z poezją.
Wnioski do sądu, a nawet utrata prawa jazdy za niebezpieczne manewry2019-02-08

Gorzowscy policjanci i eksperci z zakresu organizacji ruchu wraz z zarządcą drogi wypracowują zmiany, które przekładają się na poprawę bezpieczeństwa. Realizacja tych zadań to stały element współpracy.
Zawieszenie przystanku "Dowgielewiczowej" w kier. Silwana2019-02-08

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. informuje, iż na wniosek Miejskiego Inżyniera Ruchu oraz Policji przystanek „Dowgielewiczowej” w kier. Silwana zostanie zawieszony od godziny 13.30 dnia 8 lutego 2019 r. (piątek).  
Na zakazie i pod wpływem alkoholu przyjechał kłusować - zatrzymał go policjant po służbie2019-02-08

Dzielnicowy z gminy Lubrza w powiecie świebodzińskim - asp. szt. Tomasz Gleszczyński w dniu wolnym od służby pojechał powędkować. Podczas pobytu nad jeziorem zauważył, a następnie zatrzymał kierującego, który prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Jak się okazało ponownie wsiadł on za kierownicę wcześniej pijąc alkohol.
Bal Charytatywny Fundacji Ad Rem 2019-02-08

Fundacja Ad Rem z Gorzowa Wielkopolskiego 2 marca organizuje Bal Charytatywny z którego cały dochód zostanie przekazany na ich podopiecznych oraz na wyposażenie mieszkania chronionego dla osób bezdomnych którym fundacja dysponuje.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-08-19
Kredyt konsolidacyjny przez internet – lato 2019

gorzow.com kraj artykuly 2019-08-16
3 sposoby na to, jak obstawiać najlepsze typy bukmacherskie

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-28
Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Poznaniu – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić?

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-27
Zielona Góra - Stolica Polskiego Kabaretu

gorzow.com kraj ciekawostki 2019-06-25
Jedz jedno gotowane jajko dziennie

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-19
Czy ubrania to dobry prezent dla dzieci?

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-17
Pan Li - Magia

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-17
Kabaret Smile - Bożena ma relaks

© 2018 Gorzow.com

^