HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 341; sobota, 24 sierpień 2019 Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-02-12
Portale społecznościowe i komunikatory. Uważaj, bo tam też działają oszuści
Portale społecznościowe i komunikatory. Uważaj, bo tam też działają oszuści

Źródło: Lubuska Policja 


Gorzowscy policjanci odnotowali kilka oszustw, dokonanych za pomocą portali społecznościowych i komunikatorów.

Taki sposób działania przestępców pojawił się niedawno. Przejęte konto na portalu społecznościowym służy do napisania wiadomości. Trafia ona do osób z listy kontaktów, z prośbą o pożyczkę. Kilka takich prób zakończyło się przelewem za pomocą aplikacji mobilnej. Pokrzywdzeni byli przekonani, że pieniądze trafiły do znajomych.

Lubuscy policjanci wciąż przypominają o bezpiecznym korzystaniu z sieci. Dokładnie przed tygodniem, 5 lutego, obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Była to okazja, by mówić o zasadach poruszania się po sieci. Szybki rozwój powoduje, że warto o tym przypominać codziennie. Dzisiejsza technologia jest potrzebna i ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez komputerów, telefonów czy internetu. Szybki rozwój powoduje, że policjanci spotykają się z nowymi metodami działania przestępców.

Dotychczas w przestępczości internetowej dominowały przypadki oszustw podczas sprzedaży na odległość. Zamawiany towar nie docierał do nabywcy, a sprzedawca znikał. Tego typu oszustwa nadal się powtarzają, więc policjanci przypominają, by dobrze zweryfikować osobę oferującą towar, aby nie stracić pieniędzy.

Gorzowscy policjanci w ostatnich kilku dniach odnotowali kilka przypadków oszustw, których dokonano na portalach społecznościowych. Przestępcy włamują się na nie, a następnie za pomocą komunikatora, piszą do osób z listy kontaktów prośbę o przelew za pomocą aplikacji mobilnej. Niestety kilka takich przypadków zakończyło się utratą pieniędzy. Pokrzywdzeni byli pewni, że pieniądze trafiły do znajomych.

Niezależnie od sytuacji, należy dobrze zweryfikować osobę, która prosi o przelew. Nawet jeśli w komunikatorze znajduje się na liście naszych kontaktów, nie zapominajmy, że ktoś mógł przejąć te konto. Prośby o przelew zweryfikujmy choćby podczas telefonicznej rozmowy. Tylko przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa może uchronić przed utratą pieniędzy.

 

Pościg ulicami Zielonej Góry. Czterech zatrzymanych. Poszukiwani i narkotyki w tle2019-02-12

Czterech zatrzymanych i narkotyki w tle to wynik profesjonalnie przeprowadzonego pościgu, który podjęli policjanci Oddziałów Prewencji w Zielonej Górze.
Kasa nr 2 przy ul. Marcinkowskiego w dniu 12.02.2019r. będzie czynna do godziny 16.002019-02-12

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. informuje, że Kasa nr 2 przy ul. Marcinkowskiego w dniu 12.02.2019r. (wtorek) będzie czynna do godziny 16.00.
Zaproszenie do udziału w warsztatach2019-02-12

Wszystkich zainteresowanych, w szczególności społeczność przedsiębiorców oraz społeczność Lubuskiego Klastra Metalowego i Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, zapraszamy na cykl spotkań pt. Przemysł - nauka - dobre połączenie.  
Zapraszamy na obywatelski maraton2019-02-12

Chciałbyś zgłosić pomysł do Budżetu Obywatelskiego 2020, ale masz jeszcze jakieś pytania, wątpliwości?
Prezydent pyta o sytuację w gorzowskim szpitalu2019-02-12

Prezydent Jacek Wójcicki wraz z przewodniczącym Rady Miasta Janem Kaczanowskim zwrócili się w poniedziałek do marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak o przedstawienie pełnej informacji o sytuacji w gorzowskim szpitalu wojewódzkim.  
UWAŻAJMY NA OSZUSTÓW I PODEJRZANE WIADOMOŚCI SMS2019-02-12

Mieszkańcy powiatu krośnieńskiego w ostatnim czasie zawiadomili Policję, że zostali oszukani przez sprawcę, który wysyłał im wiadomości SMS z informacją o nieuregulowanych drobnych opłatach.
Łapówka za brak mandatu. Kierowca z zarzutami2019-02-12

Gorzowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.
WŁAMALI SIĘ DO KIOSKU W CENTRUM MIASTA. NA GORĄCYM UCZYNKU ZATRZYMALI ICH POLICJANCI2019-02-12

Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem do kiosku w centrum Gorzowa Wlkp.
27 ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO2019-02-11

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”.
Sukcesy na Ogólnopolskich Turniejach JUDO i BRAZYLIJSKIEGO JIU-JITSU2019-02-11

9 lutego br. w Kaczorach koło Piły odbył się Ogólnopolski Turniej Judo kat. dzieci i młodzików gdzie klub Biegański Jamniuk Gorzów reprezentowała 8 osobowa reprezentacja plus trener Marcin Białowąs.
Kieruj się sercem, serce wskaże Ci drogę… 2019-02-08

Zapraszamy do udziału w walentynkowej zabawie z poezją.
Wnioski do sądu, a nawet utrata prawa jazdy za niebezpieczne manewry2019-02-08

Gorzowscy policjanci i eksperci z zakresu organizacji ruchu wraz z zarządcą drogi wypracowują zmiany, które przekładają się na poprawę bezpieczeństwa. Realizacja tych zadań to stały element współpracy.
Zawieszenie przystanku "Dowgielewiczowej" w kier. Silwana2019-02-08

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. informuje, iż na wniosek Miejskiego Inżyniera Ruchu oraz Policji przystanek „Dowgielewiczowej” w kier. Silwana zostanie zawieszony od godziny 13.30 dnia 8 lutego 2019 r. (piątek).  
Na zakazie i pod wpływem alkoholu przyjechał kłusować - zatrzymał go policjant po służbie2019-02-08

Dzielnicowy z gminy Lubrza w powiecie świebodzińskim - asp. szt. Tomasz Gleszczyński w dniu wolnym od służby pojechał powędkować. Podczas pobytu nad jeziorem zauważył, a następnie zatrzymał kierującego, który prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Jak się okazało ponownie wsiadł on za kierownicę wcześniej pijąc alkohol.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-08-19
Kredyt konsolidacyjny przez internet – lato 2019

gorzow.com kraj artykuly 2019-08-16
3 sposoby na to, jak obstawiać najlepsze typy bukmacherskie

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-28
Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Poznaniu – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić?

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-27
Zielona Góra - Stolica Polskiego Kabaretu

gorzow.com kraj ciekawostki 2019-06-25
Jedz jedno gotowane jajko dziennie

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-19
Czy ubrania to dobry prezent dla dzieci?

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-17
Pan Li - Magia

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-17
Kabaret Smile - Bożena ma relaks

© 2018 Gorzow.com

^