HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 294; wtorek, 21 maj 2019 Imieniny Jana, Moniki, Wiktora
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-02-20
Briefing gorzowskiej Policji - Seniorze, nie daj się oszukać!!!
75045.jpg

Źródło: Lubuska Policja 


Gorzowska Policja każdego dnia pracuje nad bezpieczeństwem seniorów powiatu gorzowskiego.


Wszystko po to, aby ta grupa społeczna, której należy się szacunek społeczeństwa, czuła się bezpiecznie w domu, na ulicy, będąc na spacerze z najbliższymi czy znajomymi. Seniorzy wymagają wyjątkowej troski i zainteresowania nie tylko ze strony najbliższych. Biorąc pod uwagę co chwilę powtarzające się przypadki oszustw dokonywanych na szkodę starszych osób oraz liczne przypadki usiłowania wyrządzenia im krzywdy, warto stale edukować seniorów i przypominać im o koniecznych środkach ostrożności w kontaktach z osobami, których nie znają. Taki właśnie cel mają działania profilaktyczne „Seniorze, nie daj się oszukać!” prowadzone przez gorzowskich policjantów.

Dziś (20 lutego) w Urzędzie Pocztowym przy ul. Jagiellończyka odbyło się spotkanie wszystkich biorących udział w działaniach podmiotów z przedstawicielami mediów. Ulotki z cennymi poradami trafią głównie do osób starszych. Podobnie jak poprzednio, w policyjne działania włączyło się Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Gorzowa Wlkp., Gorzowska Rada Seniorów, a przede wszystkim gorzowski Region Sieci Poczty Polskiej. To właśnie pracownicy poczty – listonosze, którzy każdego dnia odwiedzają nasze babcie i dziadków z listami, będą teraz swoistym „łącznikiem” między policjantami, a seniorami. Listonosze będą rozdawać ulotki profilaktyczne, w których będą zawarte informacje o tym w jaki sposób działają oszuści, jak uchronić się przed przestępcami oraz jak dbać o siebie w różnych codziennych sytuacjach. Do seniorów trafi 3 tysiące ulotek, które będą także dostępne w placówkach Poczty Polskiej na terenie miasta i powiatu.

Przypominamy i przestrzegamy!

Należy uważać w kontaktach z obcymi osobami, dzwoniącymi pod numer naszego telefonu, wypytującymi o nasze sprawy osobiste czy finansowe. Policjanci nigdy nie wykonują takich telefonów ani nie odbierają osobiście żadnych pieniędzy! Po takiej rozmowie telefonicznej, której przebieg wyda nam się podejrzany, powinniśmy jak najszybciej poinformować o tym fakcie policję. Powinniśmy również być ostrożnym w kontaktach z osobami odwiedzającymi nasz dom, mieszkanie. Tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy. Przede wszystkim, w przypadku pojawienia się przed naszymi drzwiami osób podających się za hydraulików czy administratorów warto wiedzieć, czy rzeczywiście taka wizyta była zaplanowana. Sprawdźmy to, zadzwońmy do administratora budynku lub do firmy, która ma dokonać przeglądu czy naprawy usterki. Postarajmy się zapamiętać również, jak wyglądały takie osoby, w co były ubrane, jak się przedstawiały. Przyjechały samochodem czy przyszły pieszo? Te informacje pozwolą szybciej zidentyfikować i zatrzymać oszustów. Warto również, aby poprosić o pomoc osoby najbliższe – sąsiadów czy rodzinę. Ich obecność sprawi, że poczujemy się pewniej i bezpieczniej, a w razie ewentualnego niebezpieczeństwa nie będziemy sami.

Zawsze, w przypadku najmniejszych podejrzeń co do próby popełnienia oszustwa przez osoby odwiedzające nasze mieszkanie czy dom lub dzwoniące na numer naszego telefonu starajmy się jak najszybciej powiadomić policję o zaistniałej sytuacji i naszych przypuszczeniach. Dzięki szybkiej reakcji policjanci od razu będą mogli przystąpić do działania.

Briefing gorzowskiej Policji - Seniorze, nie daj się oszukać!!!Briefing gorzowskiej Policji - Seniorze, nie daj się oszukać!!!Briefing gorzowskiej Policji - Seniorze, nie daj się oszukać!!!Briefing gorzowskiej Policji - Seniorze, nie daj się oszukać!!!Briefing gorzowskiej Policji - Seniorze, nie daj się oszukać!!!

WIZYTA AKREDYTACYJNA2019-02-20

Dziś w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczęła się wizytacja akredytacyjna prowadzona przez wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.
Spotkania z mieszkańcami 2019-02-20

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, realizując politykę Urzędu otwartego dla Lubuszan, rozmawiał z mieszkańcami regionu.
Nadzwyczajne zgromadzenie wspólników szpitala w Gorzowie 2019-02-19

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w nadzwyczajnym posiedzeniu zgromadzenia wspólników gorzowskiego szpitala.
Gorzowianie przeciwko białaczce2019-02-19

Urząd Miasta włącza się w działania fundacji DKMS i zachęca gorzowian do zarejestrowania się w banku dawców szpiku.
Stowarzyszenie Wsparcia Osób z Chorobą Alzheimera2019-02-19

Gorzowskie Stowarzyszenie Wsparcia Opiekunów i Osób z Chorobą Alzheimera i Chorobami Pokrewnymi zaprasza zainteresowanych na spotkania.
ONA nie widziała dokąd jedzie, ON na zakazie… Spotkali (zderzyli) się na drodze2019-02-19

Dwoje kierujących, którzy nie powinni byli znaleźć się na drodze, zderzyło się ze sobą. 56-latka wiozła kilkuletnią wnuczkę bez wcześniejszego przygotowania pojazdu do jazdy.
Wspólnie zadbajmy o środowisko. Nie dopuśćmy do nielegalnego składowania i przewożenia niebezpiecznych odpadów2019-02-19

Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczającym przestępczość przeciwko środowisku udaremniono kilkanaście przypadków prób nielegalnego składowania odpadów na terenie m.in. nieczynnych żwirowisk, kopalni odkrywkowych a także składowania odpadów niebezpiecznych na terenie opuszczonych hal magazynowych i pustostanów.
8 medali KS Bulldog Gorzów na międzynarodowym turnieju Kickboxingu w Eberswalde2019-02-18

To był nasz pierwszy start i pierwsze medale zdobyte w roku 2019.
TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM2019-02-18

18 lutego 2019 r., rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.
W poniedziałek 18 lutego przypada Dzień Baterii2019-02-18

Z tej okazji firma ENERIS Recupyl przypomina o tym, w jaki sposób bezpiecznie pozbyć się baterii po zakończeniu ich życia.
I liga: Wynik falował, Stal pokonała lidera! - Stal Gorzów vs Nielba Wagrowiec (relacja)2019-02-18

Doskonały początek meczu dał Stalowcom na tyle przewagi i pewności siebie, że żółto-niebiescy nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa, choć wynik meczu falował niczym statek na wzburzonym oceanie.
Z ZUS do sanatorium2019-02-18

Jesteś ubezpieczony, aktywny zawodowo, niestety stan twojego zdrowia pogarsza się i grozi niezdolnością do pracy?
Silna mgła 2019-02-15

Lubuski Urząd Wojewódzki ostrzega.
I liga: Hit sezonu w Gorzowie! - Stal Gorzów vs Nielba Wągrowiec 2019-02-15

Gorzowianie w najbliższą sobotę podejmą na własnej hali drużynę z Wągrowca.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-21
Legalny bukmacher, czyli sposób na bezpieczne zakłady

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-21
Bukmacher BETFAN - dowiedz się więcej na jego temat!

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-20
Taktyk i motywator. Powrót imperium.

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-20
35. PAKA – skecz wspólny

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-20
Kabaret Chyba

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-16
Polisa zdrowotna - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-16
Przystanek Opole:

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-16
Imię dla dziecka Meghan i Harry'ego

© 2018 Gorzow.com

^