HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 214; poniedziałek, 23 wrzesień 2019 Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-05-23
Rozbita zorganizowana grupa przestępcza, a jej członkowie aresztowani. Zabezpieczone prawie pół kilograma narkotyków i broń palna
Rozbita zorganizowana grupa przestępcza, a jej członkowie aresztowani. Zabezpieczone prawie pół kilograma narkotyków i broń palna

Źródło: Lubuska Policja 


W wyniku działań operacyjnych policjanci z wydziału d/w z przestępczością narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej przy udziale samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego w Gorzowie Wlkp. zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.


Wszyscy zatrzymani zostali aresztowani.

Działania policjantów zwalczających przestępczość narkotykową rozpoczęły się 20 maja w godzinach porannych. Wtedy to funkcjonariusze samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego lubuskiej Policji wraz z policjantami z wydziału d/w z przestępczością narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej weszli na teren posesji w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, gdzie zatrzymali 36-letniego mężczyznę. Był zupełnie zaskoczony i nie próbował nawet stawiać oporu. W związku z informacją, że mężczyzna może mieć broń, do zatrzymania zaangażowani zostali policjanci pododdziału kontrterrorystycznego.

Po zatrzymaniu mężczyzny policjanci przystąpili do przeszukania posesji i samochodu. Do działań zaangażowany był funkcjonariusz Straży Granicznej z psem przeszkolonym do wyszukiwania narkotyków. Pies w ciągu kilku minut odnalazł w jednym z pomieszczeń gospodarczych worek z marihuaną oraz ukryte w torbie woreczki strunowe z zawartością amfetaminy. Po zważeniu okazało się, że jest to ponad 222 gramy marihuany oraz ponad 56 gramów amfetaminy, ponadto znaleziono także 5 tabletek ecstasy.

Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli ukrytą w torbie podróżnej broń palną – rewolwer – oraz 50 szt. ostrej amunicji. Rewolwer był załadowany. Ponadto policjanci znaleźli także kilka kluczyków do samochodów różnych marek, pałkę typu tonfa oraz podrobioną legitymację policyjną ze zdjęciem zatrzymanego mężczyzny, wystawioną na dane fikcyjnej osoby.

Po zatrzymaniu mężczyzny, w jednym z bloków na terenie Zielonej Góry zatrzymana została kolejna osoba - 31-letnia kobieta, także podejrzana o przestępstwa narkotykowe. Została przewieziona na przesłuchanie do komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Zatrzymanie kobiety było efektem gromadzonego od dłuższego czasu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze materiału dowodowego. Tuż przed zatrzymaniem, gdy kobieta usłyszała, że do jej mieszkania wchodzą policjanci wyrzuciła przez okno narkotyki, które miała w domu. Narkotyki spadły wprost w ręce policjantów, którzy stali pod jej oknem podejrzewając, że kobieta może próbować pozbyć się ich w ten sposób. W torbie wyrzuconej przez okno znajdowało się ponad 25 gramów amfetaminy, a w mieszkaniu znaleziono jeszcze tzw. strunówkę z dwoma gramami tego narkotyku.

Kolejnego dnia zatrzymana została kolejna, trzecia osoba - 30-letni mieszkaniec Zielonej Góry, który także uczestniczył w przestępczym procederze i podobnie jak pozostali zatrzymani, usłyszał zarzuty za przestępstwa narkotykowe. Przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci zabezpieczyli prawie 40 gramów marihuany i prawie 44 gramy amfetaminy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających, wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i odurzających, a także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 36-latek usłyszał dodatkowo zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz posiadania bez zezwolenia broni palnej i amunicji. Za też przestępstwa według kodeksu karnego i Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze wystąpił z wnioskami o tymczasowe aresztowanie wszystkich zatrzymanych. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do złożonego wniosku i aresztował całą trójkę na 3 miesiące.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza, a jej członkowie aresztowani. Zabezpieczone prawie pół kilograma narkotyków i broń palnaRozbita zorganizowana grupa przestępcza, a jej członkowie aresztowani. Zabezpieczone prawie pół kilograma narkotyków i broń palnaRozbita zorganizowana grupa przestępcza, a jej członkowie aresztowani. Zabezpieczone prawie pół kilograma narkotyków i broń palnaRozbita zorganizowana grupa przestępcza, a jej członkowie aresztowani. Zabezpieczone prawie pół kilograma narkotyków i broń palna

Gorzów wita pierwszego „Twista” 2019-05-23

W zajezdni tramwajowej MZK odbyło się oficjalne przekazanie pierwszego tramwaju typu „Twist” wyprodukowanego przez bydgoską PESĘ. Kartę do pierwszego tramwaju odebrał Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki.
Rozpoczęcie budowy hali widowiskowo – sportowej stało się realne2019-05-23

Ministerstwo Sportu przyznało dodatkowe 7 milionów złotych na budowę hali widowiskowo – sportowej w Gorzowie.
35 Długodystansowe Mistrzostwa Polski 2019-05-23

W dniach od 17 do 19 maja 2019 roku w Wolsztynie odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym.
Porozmawiajmy o rehabilitacji2019-05-23

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu „Wszechnica zdrowia”.
W szpitalu trwa audyt ISO2019-05-23

W środę 22 maja 2019 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczęła się trzydniowa wizyta audytorów, którzy sprawdzają, czy lecznica się rozwija i czy utrzymuje standardy jakości określone w normach ISO 9001, 14001:20014, 14001:2015, 18001:2004 oraz OHSAS 18001:2007.
Lubuska Policja zatrzymała byłego komornika. Przywłaszczył niemal 3 mln zł2019-05-23

Ponad rok trwała wnikliwa praca policjantów zwalczających przestępczość korupcyjną, aby ustalić dokładne okoliczności przywłaszczenia przez byłego komornika blisko 3 mln zł.
Absolutorium dla Prezydenta2019-05-22

Prezydent Miasta Jacek Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok. Radni przegłosowali uchwałę w tej sprawie.
Zamoście z kompromisem, czas na Wieprzyce2019-05-22

Mieszkańcy Zamościa porozumieli się i wybrali do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 przebudowę ul. Akacjowej. W czwartek, tj. 23 maja br. decyzję podejmą mieszkańcy z Wieprzyc.  
Strażnicy dbają o estetykę miasta2019-05-22

W ubiegłym tygodniu w Gorzowie rejon śródmieścia został „zalany” ulotkami nielegalnie rozwieszonymi na słupach lamp ulicznych.
Fundusz Dróg Samorządowych – wręczenie czeków 2019-05-22

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się wręczenie czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
DMPJ: Solidny występ Stalowców nie wystarczył na pokonanie Falubazu (relacja)2019-05-22

We wtorek kibice zgromadzeni na Stadionie imienia Edwarda Jancarza byli świadkami czwartej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.  
PGE Ekstraliga: Po kolejne punkty na domowym torze - truly.work Stal Gorzów vs MrGarden GKM Grudziądz2019-05-22

Po krótkiej tygodniowej przerwie, gorzowianie wracają na domowy tor, by zaprezentować się przed miejscowymi kibicami. 
TRWAJĄ POSZUKIWANIA 16-LATKI2019-05-22

Policjanci z żarskiej komendy prowadzą poszukiwania 16-latki z Żar, która 20 maja 2019 r. wyszła z domu do szkoły, jednak tam nie dotarła. 
Zgwałcił 9-latkę. Więźniowie przez okna podają sobie numer celi, w której siedzi2019-05-22

We wtorek, 21 maja, pod zakładem karnym w Gorzowie mieli zebrać się mieszkańcy, pokazując Mateuszowi K., że nie będą tolerować gwałtów na dzieciach. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Kobiety

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Nowaki - Krystyna u lekarza

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
- Kabaret Młodych Panów - Agencja Towarzyska Olimp

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Myśli

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-17
Jak spędzić dobrze czas w domu po ciężkim dniu w biurze

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-12
Osobisty kredyt i osobista odpowiedzialność

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-05
Reklama zewnętrzna i jej oblicza

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-02
Dlaczego opłaca się wybierać prywatny parking przy lotnisku?

© 2018 Gorzow.com

^