HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 126; czwartek, 17 październik 2019 Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-06-18
Wakacje na lubuskich drogach. Ruszają działania Policji- briefing
Wakacje na lubuskich drogach. Ruszają działania Policji- briefing

Źródło: Policja Lubuska  


Lubuska Policja jest już przygotowana do działań zapewniających bezpieczeństwo na drogach regionu. Wszystko to za sprawą rozpoczynających się wakacji i zwiększonym ruchem drogowym. 

Zróbmy wszystko, aby po ich zakończeniu słowo „bezpieczeństwo" odmieniane było przez wszystkie przypadki. Wszyscy mamy na to wpływ.
Już w środę uczniowie odbiorą świadectwa i rozpoczną wakacje. Dla jednych zatem to czas relaksu, zabaw i odpoczynku, dla innych z kolei- policjantów- to czas wzmożonej służby. Jednym z podstawowych zadań, które skupi uwagę mundurowych jest ruch drogowy. To zagadnienie szerokie i wymagające z pewnością sporo wysiłków, aby w rezultacie mówić o bezpieczeństwie. Dlatego podchodzimy do niego bardzo poważnie ale i będąc przygotowanym. Policjanci ruchu drogowego wspomagani funkcjonariuszami oddziałów prewencji i innych służb będą skrupulatnie doglądać zachowań zmotoryzowanych. Pamiętajmy, że wciąż najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, dlatego warto ściągnąć nogę z gazu. Z tyłu głowy musimy mieć także przekonanie, że ryzykowne manewry mogą przedwcześnie i z wieloma konsekwencjami kończyć naszą podróż. Warto wiedzieć, że nagłe wtargnięcie na jezdnię zza pojazdu czy innej przeszkody może powodować opóźnioną reakcję kierowcy i potrącenie pieszego, które w wielu przypadkach okazuje się śmiertelne. Bezwzględnie musimy stosować zasadę ograniczonego zaufania oraz pamiętać o ostrożności przy włączaniu się do ruchu. O trzeźwości i wypoczynku przypominamy jedynie dla formalności, bo specjalnie tego podnosić nie trzeba. Przy wyborze trasy, który najczęściej pada na drogi ekspresowe, warto także wziąć pod uwagę arterie alternatywne. Kilku kilometrowe korki i wielogodzinne oczekiwanie na udrożnienie drogi ekspresowej przy wysokich temperaturach, braku możliwości zmiany trasy może okazać się wymagające dla małych dzieci pozostających na pokładzie auta. Stąd istotne jest śledzenie drogi i słuchanie informacji radiowych o utrudnieniach. Wsiadanie do auta, aby przemierzyć kilkaset, a w niektórych przypadkach nawet i kilka tysięcy kilometrów nie może odbywać się bezpośrednio po zakończonej pracy. To musi być podróż odpowiedzialna, przygotowana i przemyślana.
Policjanci są zatem do dyspozycji wszystkich zmotoryzowanych. Gotowi do niesienia pomocy, cennej rady czy wskazówki będą wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Ale zapewniamy jednocześnie, że dla drogowego piractwa nie będzie żadnej akceptacji. Tacy kierowcy nie unikną konsekwencji bowiem przyczyniają się do drogowych tragedii.
 
Podczas minionych wakacji od 22 czerwca do 2 września 2018 roku na lubuskich drogach doszło do 163 wypadków, podczas których zginęło 17 osób, a 194 zostały ranne. Zróbmy wszystko, aby tragedii na lubuskich drogach podczas tegorocznych wakacji było jak najmniej. A najlepiej wcale.
 
Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji na specjalnej mapie, która jest nową aplikacją. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

Wakacje na lubuskich drogach. Ruszają działania Policji- briefing Wakacje na lubuskich drogach. Ruszają działania Policji- briefing

Wszechnica Zdrowia tym razem o rehabilitacji2019-06-18

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu „Wszechnica Zdrowia".
Uratował, dał dom i lepsze życie - policjant z Żar przygarnął porzuconego psa 2019-06-18

Policjanci w Żarach otrzymali zgłoszenie, że ktoś przywiązał do drzewa psa. 
Ważny list z ZUS niedługo w Twojej skrzynce2019-06-18

Każdy kto odłożył choćby przysłowiowy 1 grosz na koncie emerytalnym w ZUS otrzyma wkrótce Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego (IOSKU).
Podziękowania za bohaterską postawę 2019-06-18

W imieniu Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka z Andriejem Sirovatskyi, który uratował pasażerów z płonącego samochodów po wypadku na A6 pod Szczecinem, spotkał się wicewojewoda Wojciech Perczak.  
II Charytatywny Mecz Gwiazd dla drużyny Joanny Jędrzejczyk (relacja)2019-06-18

W niedzielę na Stadionie im. Edwarda Jancarza odbył się mecz, tym razem nie żużlowy, lecz piłkarski.  
DMPJ: Stal Gorzów triumfuje w Poznaniu2019-06-18

Młodzieżowcy truly.work Stali Gorzów nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki.  
Nie ma sezonu letniego, by nie doszło do utonięcia 2019-06-18

Słoneczna pogoda i wysoka temperatura oznaczają, że sezon letni już się rozpoczął.
Euroregion to duże wsparcie rozwoju i społecznej aktywności2019-06-17

12 czerwca br. w biurze Euroregionu Pro Europa Viadrina w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się wspólne posiedzenie niemieckiego i polskiego zarządu euroregionu.  
Na Placu Grunwaldzkim w Gorzowie Wlkp., wicewojewoda Wojciech Perczak otworzył cykliczny festyn edukacyjno-rekreacyjny „Z nami bezpieczniej”.2019-06-17

Wicewojewoda Wojciech Perczak spotkał się z dziećmi i młodzieżą szkół podstawowych i gimnazjalnych, którym przypomniał jak dbać o bezpieczeństwo w trakcie letniego wypoczynku. 
Kolejne sukcesy klubu Biegański Jamniuk Gorzów2019-06-17

15 czerwca br. w Bielawie odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w SUMO. W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski. 
UPAŁ MOŻE ZABIĆ. PAMIĘTAJ, ŻYCIE TWOJEGO DZIECKA ZALEŻY OD CIEBIE!2019-06-17

Nigdy nie zostawiajmy dziecka samego w samochodzie, szczególnie w czasie upałów. 
SPORTOWE EMOCJE W BEZPIECZNYM WYDANIU – LUBUSCY POLICJANCI ZABEZPIECZALI WYŚCIG KOLARSKI2019-06-17

Lubuscy policjanci zabezpieczali wyścig kolarski zorganizowany z okazji „Dni Województwa Lubuskiego”. 
Dziękujemy za Dni Gorzowa!2019-06-17

Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Futbolu Amerykańskiego Grizzlies Gorzów Wielkopolski .2019-06-17

Grizzlies tak jak w roku poprzednim wystąpią w tzw. "lidze rozwojowej" czyli LFA9. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-10-07
Bilety z pewnego źródła, czyli skąd?

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-30
Ubezpieczenie na narty - jak i na ile się ubezpieczyć?

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Kobiety

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Nowaki - Krystyna u lekarza

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
- Kabaret Młodych Panów - Agencja Towarzyska Olimp

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Myśli

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-17
Jak spędzić dobrze czas w domu po ciężkim dniu w biurze

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-12
Osobisty kredyt i osobista odpowiedzialność

© 2018 Gorzow.com

^