HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 415; niedziela, 20 październik 2019 Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-06-19
Niezwykłe osiągnięcia uczniów klas policyjnych z Katolickiego Liceum w Gorzowie Wlkp.
Niezwykłe osiągnięcia uczniów klas policyjnych z Katolickiego Liceum w Gorzowie Wlkp.

Źródło: Policja Lubuska  


Kolejny rok szkolny dla uczniów z klas o profilu policyjnym Katolickiego Liceum im. Św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wlkp. dobiega końca. 

Ten rok był naprawdę szczególny. Przekazywana przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. wiedza na temat funkcjonowania i zadań Policji oraz jej historia zaowocowała wieloma sukcesami uczniów nie tylko na poziomie województwa lubuskiego, ale również w kraju. Uczniowie klas policyjnych mogą pochwalić się zwycięstwem w "Turnieju Strzeleckim o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp." zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Kolejny sukces to zwycięstwo w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu Instytutu Pamięci Narodowej i Komendy Głównej Policji pn. "Policjanci w służbie historii". Za nami także wiele godzin ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej czy zajęć dotyczących użycia środków przymusu bezpośredniego i samoobrony, oczywiście z uwzględnieniem godności i praw każdego człowieka.
 
Przez cały rok szkolny w ramach obchodzonej 100 rocznicy powołania Policji Państwowej uczniowie poznawali historię XX wieku przez pryzmat historycznych i przełomowych wydarzeń II wojny światowej z udziałem Policji i wybitnych policjantów, w tym policyjny wymiar zbrodni katyńskiej. Udział w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu Instytutu Pamięci Narodowej oraz Komendy Głównej Policji pn. "Policjanci w służbie historii" i wybór jako wybitnego policjanta mjr Bronisława Marchlewicza sprawił, że uczniowie poznali historię heroicznych postaw ludzkich w okresie okupacji. Wyjazd do Ambasady Izraela w Warszawie, potem do Otwocka i wyjątkowe spotkanie z synem pana Marchlewicza, Zbigniewem, następnie prezentacja zdobytych informacji i zbiorów historycznych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. to tylko element "żywej lekcji historii", którą mogli przeżyć uczniowie klasy policyjnej. Zaangażowanie i trud zaowocował zwycięstwem, troje laureatów już we wrześniu weźmie udział w wyjeździe edukacyjnym, na którego trasie znajdą się m.in. Mińsk, Katyń, Miednoje (gdzie 2 września będą uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach), Wilno.
 
Jednym z głównych celów dydaktycznych edukacji policyjnej jest również rozwój ukierunkowany na zdobycie wiedzy o organizacji i funkcjonowaniu Policji. Dzięki możliwości zwiedzenia w ciągu roku szkolnego Komendy Miejskiej Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. uczniowie liceum mieli możliwość poznania pracy policyjnej zarówno pionu prewencji, jak i kryminalnego. Do tego rozmowy z funkcjonariuszami Policji na temat wykonywanych przez nich codziennych obowiązków służbowych oraz okazja zobaczenia specjalistycznego sprzętu policyjnego, broni czy walizki z pełnym wyposażeniem techników kryminalistyki sprawiły, że uczniowie dwóch klas policyjnych otrzymali gruntowne informacje na temat służby w Policji. To tylko wycinek trzech trymestrów kończącego się roku szkolnego. Co tygodniowe lekcje z funkcjonariuszem Policji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. z zakresu edukacji policyjnej zakończyły się testem wiedzy, którzy wszyscy zdali z wynikiem pozytywnym. To pokazuje, że praca z młodymi ludźmi, a przede wszystkim odpowiednie ich motywowanie i wspieranie przekłada się na właściwe postawy patriotyczne i obywatelskie.
 
Wszystkim uczniom klas policyjnych Katolickiego Liceum im. Św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wlkp. życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji i takiej samej aktywności oraz sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Niezwykłe osiągnięcia uczniów klas policyjnych z Katolickiego Liceum w Gorzowie Wlkp.Niezwykłe osiągnięcia uczniów klas policyjnych z Katolickiego Liceum w Gorzowie Wlkp.Niezwykłe osiągnięcia uczniów klas policyjnych z Katolickiego Liceum w Gorzowie Wlkp.Niezwykłe osiągnięcia uczniów klas policyjnych z Katolickiego Liceum w Gorzowie Wlkp.Niezwykłe osiągnięcia uczniów klas policyjnych z Katolickiego Liceum w Gorzowie Wlkp.

Gratulacje dla przedszkolaków 2019-06-19

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 9 „Na Zielonym Wzgórzu”  w Gorzowie Wlkp. zwyciężyło w Konkursie "Urzędnik w oczach dziecka". Wojewoda Lubuski pogratulował laureatom oraz życzył wspaniałych wakacji.  
Oddział Cudzoziemców i Oddział Paszportów i Migracji nieczynne w dniach 27-28 czerwca br. 2019-06-19

Informujemy, że w związku z przeniesieniem Oddziału Paszportów i Migracji oraz Oddziału Cudzoziemców z budynku przy ulicy Jagiellończyka 13 do budynku przy ulicy Jagiellończyka 8, oba oddziały w dniach 27 i 28 czerwca br. będą nieczynne, niemożliwy będzie także kontakt telefoniczny z pracownikami oddziałów.
Elitserien: Show Bartosza Zmarzlika! Dobre występy reszty Stalowców2019-06-19

We wtorek odbyła się kolejka ligi szwedzkiej, w ramach której pojechało aż pięciu gorzowian.   
DMPJ: Drugie miejsce Stalowców w Pile2019-06-19

Młodzieżowcy truly.work Stali Gorzów nadal znajdują się w kapitalnej formie.  
GKPW wicemistrzem Polski młodzików2019-06-19

15-16 czerwca w Szczecinie odbył się finał Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodsi) w piłkę wodną, w którym rywalizowało osiem drużyn z całej Polski.  
Stypendia dla uzdolnionych uczniów2019-06-19

We wtorek, w przeddzień zakończenia roku szkolnego 2018/2019, prezydent Jacek Wójcicki w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża wręczył 89. szczególnie uzdolnionym gorzowskim uczniom stypendia naukowe i artystyczne.  
Swoje ofiary zaatakowali nożami. Trójka Bułgarów usłyszała już zarzut zabójstwa 2019-06-19

Skuteczna praca śledczych z Lubuskiej Policji i Prokuratury Okręgowej w Gorzowie skutkowała ustaleniem, zatrzymaniem i przedstawieniem zarzutów związanych z zabójstwem trzem Bułgarom. 
Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w czasie wakacji 2019-06-19

Za kilka dni rozpoczynają się długo wyczekiwane wakacje. 
Wakacje na lubuskich drogach. Ruszają działania Policji- briefing 2019-06-18

Lubuska Policja jest już przygotowana do działań zapewniających bezpieczeństwo na drogach regionu. Wszystko to za sprawą rozpoczynających się wakacji i zwiększonym ruchem drogowym. 
Wszechnica Zdrowia tym razem o rehabilitacji2019-06-18

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu „Wszechnica Zdrowia".
Uratował, dał dom i lepsze życie - policjant z Żar przygarnął porzuconego psa 2019-06-18

Policjanci w Żarach otrzymali zgłoszenie, że ktoś przywiązał do drzewa psa. 
Ważny list z ZUS niedługo w Twojej skrzynce2019-06-18

Każdy kto odłożył choćby przysłowiowy 1 grosz na koncie emerytalnym w ZUS otrzyma wkrótce Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego (IOSKU).
Podziękowania za bohaterską postawę 2019-06-18

W imieniu Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka z Andriejem Sirovatskyi, który uratował pasażerów z płonącego samochodów po wypadku na A6 pod Szczecinem, spotkał się wicewojewoda Wojciech Perczak.  
II Charytatywny Mecz Gwiazd dla drużyny Joanny Jędrzejczyk (relacja)2019-06-18

W niedzielę na Stadionie im. Edwarda Jancarza odbył się mecz, tym razem nie żużlowy, lecz piłkarski.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2019-10-17
Mariusz Kałamaga - Stand-up

gorzow.com kraj artykuly 2019-10-07
Bilety z pewnego źródła, czyli skąd?

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-30
Ubezpieczenie na narty - jak i na ile się ubezpieczyć?

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Kobiety

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Nowaki - Krystyna u lekarza

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
- Kabaret Młodych Panów - Agencja Towarzyska Olimp

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Myśli

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-17
Jak spędzić dobrze czas w domu po ciężkim dniu w biurze

© 2018 Gorzow.com

^