HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 487; poniedziałek, 1 czerwiec 2020 Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-06-25
Bezpieczna droga nad morze - policjanci sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierowców ciężarówek
Bezpieczna droga nad morze - policjanci sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierowców ciężarówek

Źródło: Policja Lubuska  


Policjanci gorzowskiej drogówki wzięli pod lupę ciężarówki i autokary zmierzające w kierunku pomorza droga ekspresową S3. 

Przez ponad sześć godzin intensywnych działań skontrolowano trzeźwość blisko tysiąca kierowców. Poza trzeźwością sprawdzano także czas pracy, stan techniczny pojazdów oraz załadunek. Policjantów wspomagali funkcjonariusze ITD, Straży Granicznej i Służby Celnej.
 
Na dobre rozpoczęły się wakacyjne wyjazdy. Lubuskie drogi – autostrada A2 i droga ekspresowa S3 – „łączą” zachodnią granicę z pozostałą częścią Polski oraz północ z południem. Każdego dnia, tylko przez te główne arterie komunikacyjne przejeżdżają tysiące pojazdów – pojazdy osobowe, ciężarówki i autokary. W poniedziałek (24 czerwca) policjanci gorzowskiej drogówki na drodze ekspresowej S3, w miejscu obsługi podróżnych Marwice prowadzili intensywne działania, którymi głównym adresatem byli kierowcy ciężarówek i autokarów. Ich zachowanie za kierownicą, styl jazdy, właściwy stan techniczny kilkudziesięciotonowych pojazdów ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich podróżnych zmierzających w kierunku morza. Od godzin porannych do południa na MOP Marwice zjeżdżały wszystkie ciężarówki, busy i autokary. Gorzowskich policjantów w działaniach wspierali funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Służby Celnej. Mundurowi sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierowców – niestety trzech z nich jechało pod wpływem alkoholu. Ich uprawnienia do kierowania zostały zatrzymane, a sami kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Kontroli poddawany był również stan techniczny pojazdów, który ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa drogowego. Dokumenty, badania techniczne, oświetlenie, właściwy załadunek, odpowiednia masa pojazdu były poddawane kontroli przez mundurowych. Oprócz ciężarówek skontrolowano także osiem autokarów – na szczęście do żadnego z nich policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń i po kontroli spokojnie kontynuowały dalszą podróż.
 
Działania gorzowskiej drogówki będą prowadzone systematycznie, w kolejnych tygodniach wakacji. Wszystko po to, aby każdy kto zmierza na wakacyjny wypoczynek dojechał do celu spokojnie i pewnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Duża w tym rola Policji i pozostałych służb, ale największe zadanie stoi przed samymi kierowcami. Ważne, aby nasze zachowanie za kierownicą cechowało się wzajemnym szacunkiem, ale przede wszystkim przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Szerokiej, wakacyjnej drogi!

Bezpieczna droga nad morze - policjanci sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierowców ciężarówekBezpieczna droga nad morze - policjanci sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierowców ciężarówekBezpieczna droga nad morze - policjanci sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierowców ciężarówekBezpieczna droga nad morze - policjanci sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierowców ciężarówekBezpieczna droga nad morze - policjanci sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierowców ciężarówekBezpieczna droga nad morze - policjanci sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierowców ciężarówekBezpieczna droga nad morze - policjanci sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierowców ciężarówek

DZIAŁANIA POLICJI – BEZPIECZNIE NAD WODĄ2019-06-25

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz z podległych komisariatów w ramach rozpoczętego sezonu letniego i wakacji kontrolują rejony kąpielisk, akwenów wodnych oraz dzikich plaż. 
Oddział Cudzoziemców i Oddział Paszportów i Migracji nieczynne w dniach 27-28 czerwca br. 2019-06-25

Informujemy, że w związku z przeniesieniem Oddziału Paszportów i Migracji oraz Oddziału Cudzoziemców z budynku przy ulicy Jagiellończyka 13 do budynku przy ulicy Jagiellończyka 8, oba oddziały w dniach 27 i 28 czerwca br. będą nieczynne, niemożliwy będzie także kontakt telefoniczny z pracownikami oddziałów. 
LUW pierwszy z urzędów wojewódzkich i pierwszy w regionie2019-06-25

Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim  przystąpił do porozumienia na rzecz prostej komunikacji.
Co wiesz o swoim mieście?2019-06-25

Czy wiesz, że …. w latach 60. i 70. co czwarta musztarda w Polsce pochodziła z Gorzowa i że miasto jeszcze na początku XX wieku miało swojego dzwonnika, a kolejowa estakada jest najdłuższym w naszym kraju zabytkiem techniki?
Aktywnie o rehabilitacji2019-06-25

Jakie ćwiczenia można wykonywać po 70. roku życia? Kiedy zacząć ćwiczenia rehabilitacyjne po operacji stawu biodrowego? 
W czwartek próba syren2019-06-24

W czwartek (27 czerwca) między godziną 12.00 a 12.30 w całym mieście odbędzie się głośna próba syren alarmowych.   
Wojsko rekrutuje2019-06-24

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gorzowie Wielkopolskim prowadzi nabór do służby przygotowawczej, która umożliwi pracę w wojsku.
Szymon Światłowski: Słyszałem, że w Gorzowie jest fajny klub, trener i atmosfera2019-06-24

Gorzowianie stopniowo zbroją się na kolejny sezon. 
BEZPIECZNA DROGA NAD MORZE - POLICJANCI SPRAWDZILI TRZEŹWOŚĆ BLISKO TYSIĄCA KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEK2019-06-24

Policjanci gorzowskiej drogówki wzięli pod lupę ciężarówki i autokary zmierzające w kierunku pomorza droga ekspresową S3. 
Policjanci zdążyli na czas, by ocalić życie 2019-06-24

Doświadczenie i profesjonalizm Oficera Dyżurnego asp. szt. Dariusza Pietrusewicz sprawiły, że udało się zapobiec tragedii. Błyskawicznie skojarzył on numer telefonu z którego przyszła anonimowa wiadomość o zamiarze odebrania sobie życia ze zgłaszanymi w przeszłości z tego telefonu interwencjami. Dzięki temu policjanci dotarli na czas i uratowali mężczyznę.
Mistrzostwa Klubu golfowego ZAWARCIE2019-06-24

W miniony weekend 22-23.06.2019r Gorzowski Klub Golfowy ZAWARCIE zorganizował na gorzowskim polu kolejne Mistrzostwa Klubu. 
Nice1LŻ: Arged Malesa TŻ Ostrovia przegrywa na Łotwie, brak punktów Nowackiego2019-06-24

Żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów nie będą miło wspominać swojego wyjazdu do Daugavpils.  
Przebudowa ulicy Śląskiej2019-06-24

We wtorek (25 czerwca), od frezowania nawierzchni (na odcinku od Wału Poprzecznego do pętli autobusowej), rozpocznie się przebudowa ulicy Śląskiej.  
MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 20192019-06-21

Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Andrzej Mierzejewski - Kara dla dziecka

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Przystanek Radość - Ekologia

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Małżeńska Kwarantanna w Domu

© 2018 Gorzow.com

^