HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 479; czwartek, 27 luty 2020 Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-09-11
Nowe pracownie do nauki zawodu
Nowe pracownie do nauki zawodu

Źródło: Gorzow Przystan  Zdjęcia:Bartłomiej Nowosielski


Nowoczesne, innowacyjne i doskonale wyposażone – takie są pracownie oficjalnie otwarte w Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorzowie.

Pracownie zostały przygotowane i zrealizowane w ramach projektu Zawodowcy w Gorzowie 2.0. Korzystać będą z nich uczniowie gorzowskich szkól zawodowych i… przedszkolaki, bo również do ich potrzeb zostały przystosowane.
 
W uroczystości otwarcia pracowni, na zaproszenie prezydenta miasta Jacka Wójcickiego wzięli udział m. in. poseł Krystyna Sibińska, wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki, radni Rady Miasta Gorzowa: przewodniczący Jan Kaczanowski, Grażyna Wojciechowska, Halina Kunicka, Alicja Burdzińska, Paulina Szymotowicz, Piotr Paluch oraz przedstawiciele środowiska przedsiębiorców i pracodawców w Gorzowie, m.in. Stanisław Owczarek dyrektor Zachodniej Izby Przemysłowo Handlowej i Artur Aleksiejczuk, szef firmy Festo Didactic, środowisko akademickie reprezentowała prodziekan wydziału technicznego AJP Aleksandra Radomska-Zalas. Obecni byli również szefowie związków zawodowych oraz dyrektorzy gorzowskich szkół średnich, a także uczniowie.
 
- Otwarcie pracowni to dla Gorzowa ważne przedsięwzięcie, ono zbliża nas do finału, jakim jest otwarcie nowoczesnego Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, na które właśnie ogłosiliśmy trzeci przetarg i bardzo wierzę, że ostatni – podkreślił prezydent Jacek Wójciki. Podziękował przy okazji za wkład i wsparcie wszystkim partnerom, zaangażowanym w realizację zadań w ramach projektu „Zawodowcy w Gorzowie 2.0”. – Pomysł na poprawę jakości kształcenia zawodowego Gorzowie pojawił się już wiele lat temu, nam wspólnie udało się ten pomysł wdrożyć w życie za pośrednictwem wielu wspaniałych osób z różnych gorzowskich środowisk. To dowód na siłę współpracy i porozumienia – zaznaczył prezydent.
 
„Zawodowcy w Gorzowie 2.0” to program współfinasowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Osi priorytetowej 8. Nowoczesna edukacja, Działania 8.4.Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, Podziałanie 8.4.2. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, realizowane przez ZIT Gorzów Wielkopolski.
 
Całkowity koszt wyposażenia pracowni wyniósł 2 077 299,03 zł, w tym 1 858 635,98 zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych, a 218 663,05 zł z Budżetu Państwa.
 
Otwarte oficjalnie w gorzowskim Centrum Kształcenia Zawodowego pracownie hydrauliki, pneumatyki, automatyki i sterowników programowalnych będą służyć nie tylko do nabywania przez uczących się nowych umiejętności w ramach kształcenia zawodowego, ale także do wspierania nauczycieli szkół podstawowych i ogólnokształcących w realizacji wybranych elementów podstawy programowej z fizyki, informatyki i matematyki, a także rozwijania zainteresowań uczniów w tym zakresie w ramach zajęć dodatkowych i kół zainteresowań. Pracownie będą również otwarte dla przedszkoli, które mogą wykorzystać je do realizacji zadań wynikających z preorientacji zawodowej oraz kształtowania umiejętności technicznych opisanych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.
 
- Zadbaliśmy nie tylko o niezbędny sprzęt, ale również o przygotowanie merytoryczne i techniczne nauczycieli. Wspólnie ze specjalistami z rynku pracy opracowaliśmy programy kursów dedykowanych nauczycielom, podczas których uczestnicy poszerzą swoją wiedzę z zakresu matematyki, fizyki i informatyki oraz nauczą się jak pracować z uczniami, aby móc wykorzystać potencjał przygotowanych przez nas pracowni do atrakcyjnego i efektywnego kształtowania umiejętności matematyczno-przyrodniczych oraz technicznych uczniów i wychowanków - mówi Agnieszka Beszczyńska, koordynator programu „Zawodowcy w Gorzowie 2.0”.
 
Podczas uroczystości podpisany został aneks do umowy na dofinansowanie programu Zawodowcy w Gorzowie 2.0. Sygnatariuszami aneksu są prezydent miasta Jacek Wójcicki, wiceprezydent Małgorzata Domagała oraz, w imieniu marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Polak, wicemarszałek Łukasz Porycki.
 
Prezydent miasta Jacek Wójcicki podpisał również list intencyjny w sprawie współpracy z firmą FESTO DIDACTIC, dyrektorem Arturem Aleksiejczukiem, zwieszając tym samy liczbę przedsiębiorców w Gorzowie, zaangażowanych w projekt.

Nowe pracownie do nauki zawoduNowe pracownie do nauki zawoduNowe pracownie do nauki zawoduNowe pracownie do nauki zawoduNowe pracownie do nauki zawoduNowe pracownie do nauki zawoduNowe pracownie do nauki zawoduNowe pracownie do nauki zawoduNowe pracownie do nauki zawoduNowe pracownie do nauki zawodu

Warta na dwa kółka otwarta2019-09-11

Niemal gotowa jest już ścieżka pieszo-rowerowa nad Wartą. Wykonawca profiluje teren, aby już wkrótce było tu bardzo zielono. 
ROWERY WRÓCĄ DO WŁAŚCICIELI – POLICJANCI SKUTECZNI W ODZYSKIWANIU SKRADZIONEGO MIENIA2019-09-10

Policjanci z Rzepina ustalają właścicieli skradzionych rowerów, które odzyskali w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych.
Remont ścieżki za filharmonią2019-09-10

Trwają prace naprawcze ścieżki za gorzowską filharmonią. Nawierzchnia zostanie wykonana w nowej technologii, a zastosowane rozwiązania mają zahamować duże napływy wody.  
DOSTAŁEŚ SMS Z LINKIEM? UWAŻAJ, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!2019-09-10

Robisz zakupy przez internet? Uważaj na wiadomości sms z linkiem. 
Nastolatka po potrąceniu z poważnymi obrażeniami. Kierowca już wcześniej stracił prawo jazdy2019-09-10

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia nastolatki, do którego doszło w Gorzowie Wlkp. 
Więcej łóżek w gorzowskim szpitalu 2019-09-10

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w uroczystym podpisaniu aktu erekcyjnego rozbudowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.  
Siódme miejsce Stalowców w Lublinie, rewelacyjny Bartkowiak2019-09-10

9 września na obiekcie w Lublinie odbyła się zaległa runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.  
Trwa finał Miss Startu PGE Ekstraligi 2019. Zagłosuj na naszą Joannę!2019-09-10

Trwa finał konkursu na Miss Startu PGE Ekstraligi 2019. Znalazła się w nim jedna reprezentantka gorzowskiej Stali.  
Przewrócony autobus z dziećmi po zderzeniu z osobówką – policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego2019-09-10

We workowy poranek w powiecie żarskim osobowy vw golf zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w autobus, którym podróżowało do szkoło ponad 40 dzieci.
MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH - NAJLEPSI KOLARZE POCHODZĄ Z LUBUSKIEGO2019-09-10

Lubuscy policjanci nie dali szans konkurentom w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych i Amatorów. 
ZMASOWANE DZIAŁANIA CBŚP, SG I KAS WYMIERZONE W PRZESTĘPCZOŚĆ AKCYZOWĄ2019-09-10

Zlikwidowane 3 fabryki nielegalnych papierosów, na terenie 3 województw to efekt akcji przeprowadzonych przez CBŚP, SG i KAS.
GORZOWSKI POLICJANT MISTRZEM POLSKI W KAJAKARSTWIE2019-09-10

Sierżant sztabowy Dawid Markowski z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. zdobył 5 złotych i 1 srebrny medal podczas XXII Mistrzostw Polski Masters w kajakarstwie klasycznym, które odbyły się w Wałczu. 
Kręcimy kilometry dla Gorzowa!2019-09-10

To już dziewięć dni wspólnie kręcimy kilometry dla naszego miasta. Bardzo cieszy nas zaangażowanie mieszkańców, ale wciąż liczymy na więcej! 
Zapraszamy do rejestracji2019-09-10

Serdecznie zapraszamy

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

© 2018 Gorzow.com

^