HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 6; czwartek, 24 październik 2019 Imieniny Arety, Marty, Marcina
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-10-04
Jak Gorzów uczynić miastem eko
Jak Gorzów uczynić miastem eko

Źródło: Gorzow Przystan  Zdjęcia:Łukasz Kulczyński


Czysty, ekologiczny Gorzów; bez plastikowych jednorazówek, za to z bardzo świadomymi swoich wyborów mieszkańcami, którzy w trosce o przyszłość pokoleń dbają o środowisko.
 

 
To plan na najbliższy czas dla miasta, o którym z radną Martą Bejnar – Bejnarowicz rozmawiali prezydent Jacek Wójcicki i wiceprezydent Jacek Szymankiewicz.
 
Podczas spotkania omówiono kierunki działań, możliwych do zrealizowania we współpracy z miejskimi instytucjami i partnerami miasta przy organizacji imprez masowych. Wśród nich o rezygnacji z plastikowych opakowań w UM oraz miejskich instytucjach oraz o ograniczeniu lub całkowitej rezygnacji z plastikowych jednorazowych opakowań podczas imprez plenerowych. Kolejne to edukacja gorzowian w zakresie konieczności ograniczenia ilości kupowanego plastiku oraz współpraca z PWiK w zakresie promocji zdrowej wody z miejskiego wodociągu.
 
Spisane wnioski posłużą do kolejnych rozmów prezydenta miasta z przedstawicielami klubów radnych i pracownikami Urzędu Miasta oraz do ustalenia treści uchwały, stanowiska lub apelu, który na listopadowej sesji mógłby zostać przyjęty przez Radę Miasta.
 
Czwartkowe spotkanie to pokłosie wrześniowej sesji, podczas której dzięki porozumieniu między radnymi a prezydentem miasta nie głosowano projektu uchwały radnych z klubu Kocham Gorzów. Uchwała dotyczyła planów „uwolnienia miasta od plastiku”, tj. przyjęcia takich rozwiązań systemowych, które ograniczyłyby zużycie jednorodzajowych opakowań, naczyń i innych plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku w Urzędzie Miasta, w miejskich instytucjach oraz w czasie masowych imprez na terenie Gorzowa, organizowanych przez Miasto.
 
Porozumienie, związane ze zdjęciem z obrad uchwały klubu Kocham Gorzów, zobowiązało obie strony do szczegółowego omówienia i przygotowania projektu uchwały, stanowiska lub apelu, o szerszym spektrum, które zakładałoby poza kwestią eliminacji plastikowych „jednorazówek” również sprawy edukacji i wychowania oraz uwrażliwienie mieszkańców na sprawy związane ekologią i środowiskiem.

Jak Gorzów uczynić miastem eko Jak Gorzów uczynić miastem eko

Otwarcie drogi w Wysokiej2019-10-03

Droga powiatowa łącząca Wysoką ze Ściechowem doczekała się remontu. 
W sobotę kolejny mecz piłkarzy ręcznych gorzowskiej Stali! Nowe ceny karnetów!2019-10-03

W najbliższą sobotę piłkarze ręczni gorzowskiej Stali zmierzą się z ekipą WKS Śląsk Forza Wrocław...  
„BONNIE I CLYDE” CHCIELI WYŁUDZIĆ 50 TYS. ZŁ. ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU PRZEZ POLICJANTÓW2019-10-03

Słubiccy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę i 29-letnią kobietę, którzy usiłowali wyłudzić kredyt w wysokości blisko 50 tys. złotych na szkodę jednej z placówek bankowych. 
Zmiana organizacji ruchu na ul. Jancarza2019-10-03

W poniedziałek (7 października) wykonawca modernizacji estakady kolejowej przystąpi do prac związanych z kanalizacją deszczową na ulicy Jancarza (w rejonie budynku dworca PKS).  
DZIELNICOWY PODCZAS WIZYTY URATOWAŁ CHŁOPCA, KTÓRY SIĘ DUSIŁ2019-10-03

Niespełna 5-letni chłopczyk krztusił się i nie mógł zaczerpnąć oddechu. Błyskawicznej i skutecznej pomocy udzielił mu odwiedzający rodzinę dzielnicowy.
UCIEKAŁ Z DZIEĆMI W AUCIE. KIEROWCA TRAFI DO WIĘZIENIA2019-10-03

Policjanci ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę volkswagena. 
Utrudnienia w ruchu w zw. z duatlonem2019-10-03

W niedzielę (6 października) od godziny 9. do 13. odbędzie się impreza sportowa III Gorzowski Duathlon.
Więcej zieleni w parku Wiosny Ludów2019-10-03

Domek dla kaczek wróci na wyspę stawu w parku Wiosny Ludów. 
"Smerfy" w Urzędzie Miasta2019-10-03

W środowe przedpołudnie grupa przedszkolnych "Smerfów" z Przedszkola Miejskiego nr 17 odwiedziła po raz pierwszy Urząd Miasta Gorzowa.   
Ocalić od Zapomnienia – Integracyjny Wyjazd Międzypokoleniowy2019-10-03

Międzypokoleniowe spotkanie integracyjne odbyło się w dniach 24  – 26 września br. w ramach projektu ,,Ocalić od zapomnienia’’ z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej – barbarzyńskiej agresji na Nasz Naród ze strony nazistowskich Niemiec a następnie inwazji bolszewickiej Rosji. 
POSZEDŁ DO LASU NA GRZYBY I WRÓCIŁ Z... ZARZUTAMI2019-10-03

Nowosolscy policjanci ruchu drogowego ustalili i zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży podzespołów naczepy ciężarowej w miejscowości Niedoradz. 
WYBIERASZ SIĘ DO LASU? ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO!2019-10-03

Jesień to czas kiedy dużo osób wybiera się do lasu, część z powodu pojawiających się grzybów, inni by zwyczajnie pospacerować. 
Alan – tysięczny noworodek2019-10-02

W niedzielę 29 września 2019 r. o godz. 3:40 w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim na świat przyszedł Alan.
Gorzowski szpital na nowo otworzył oddział nefrologii2019-10-02

Po kilkumiesięcznej przerwie Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przywrócił funkcjonowanie Oddziału Nefrologii. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2019-10-17
Mariusz Kałamaga - Stand-up

gorzow.com kraj artykuly 2019-10-07
Bilety z pewnego źródła, czyli skąd?

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-30
Ubezpieczenie na narty - jak i na ile się ubezpieczyć?

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Kobiety

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Nowaki - Krystyna u lekarza

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
- Kabaret Młodych Panów - Agencja Towarzyska Olimp

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Myśli

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-17
Jak spędzić dobrze czas w domu po ciężkim dniu w biurze

© 2018 Gorzow.com

^