HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 360; poniedziałek, 1 czerwiec 2020 Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-10-09
OSKARŻYCIELE PUBLICZNI RYWALIZOWALI O TYTUŁ NAJLEPSZEGO W LUBUSKIEM
OSKARŻYCIELE PUBLICZNI RYWALIZOWALI O TYTUŁ NAJLEPSZEGO W LUBUSKIEM

Źródło: Policja Lubuska  


We wtorek (8 października) w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbył się wojewódzki etap II. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych. 

Spośród 12 funkcjonariuszy najlepsza okazała się mł. asp. Iwona Marciniszyn z Komisariatu Policji I w Gorzowie, która będzie reprezentować garnizon lubuski w finale krajowym.
Celem konkursu było przede wszystkim doskonalenie zawodowe związane z podniesieniem kwalifikacji zawodowych policjantów służby prewencyjnej, sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności funkcjonariuszy pełniących funkcje oskarżyciela publicznego i wyłonienie najlepszego policjanta - oskarżyciela publicznego, który będzie reprezentował garnizon lubuski w zawodach szczebla centralnego. Bardzo ważnym zadaniem policjantów służb prewencyjnych jest zapobieganie i zwalczanie wykroczeniom oraz ściganie ich sprawców. W tym zakresie policjanci mają do swej dyspozycji szereg środków prawnych. Jednym z nich jest prawo do złożenia wniosku o ukaranie, który stanowi podstawę wszczęcia postępowania przed sądem. Policja jest uprawniona wówczas do sprawowania funkcji oskarżenia poprzez udział jej przedstawiciela w charakterze oskarżyciela publicznego.
 
Etap powiatowy konkursu polegał na przeprowadzeniu zawodów na szczeblu komend miejskich i powiatowych celem wyłonienia po jednym policjancie danej jednostki do udziału w etapie wojewódzki. Obejmował jedną konkurencję polegającą na rozwiązaniu testu wiedzy opracowanego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie składającego się z 40 pytań. W wojewódzkim etapie konkursu udział wzięło 12 funkcjonariuszy z komend powiatowych i miejskich. Finał konkursu składa się z dwóch konkurencji: testu wiedzy dotyczącego w szczególności znajomości ustaw: kodeksu wykroczeń, kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, kodeksu karnego, kodeksu postępowania karnego, prawa o ruchu drogowym oraz testu z umiejętności rozwiązywania kazusów z materialnego prawa wykroczeń.
 
Konkurs zwyciężyła mł. asp. Iwona Marciniszyn z Komisariatu Policji I w Gorzowie Wlkp. Drugie miejsce zajęła mł. asp. Aleksandra Jędrkowiak z KPP w Świebodzinie, natomiast miejsca trzecie zajęły ex aequo: mł. asp. Daria Andrejczuk z KPP w Słubicach i st. sierż. Marta Kobelak z KPP w Strzelcach Kraj.
 
Mł. asp. Iwona Marciniszyn będzie reprezentować województwo lubuskie w finale II. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych, który będzie rozgrywany w dniach 18-19 listopada 2019 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

OSKARŻYCIELE PUBLICZNI RYWALIZOWALI O TYTUŁ NAJLEPSZEGO W LUBUSKIEMOSKARŻYCIELE PUBLICZNI RYWALIZOWALI O TYTUŁ NAJLEPSZEGO W LUBUSKIEMOSKARŻYCIELE PUBLICZNI RYWALIZOWALI O TYTUŁ NAJLEPSZEGO W LUBUSKIEMOSKARŻYCIELE PUBLICZNI RYWALIZOWALI O TYTUŁ NAJLEPSZEGO W LUBUSKIEM

Wąż na Osiedlu Europejskim. Pomogli policjanci2019-10-09

Półtorametrowy wąż zablokował się w drzwiach wejściowych bloku mieszkalnego na osiedlu Europejskim.
Cezary Marciniak: Prawdziwych facetów poznaje się po tym jak kończą, nie jak zaczynają2019-10-08

Stalowcy zafundowali w sobotę niezły horror swoim fanom. Dlaczego tak musiało być i jak to spotkanie ocenił jeden z istotnych ojców zwycięstwa?  
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - wnioski na 2020 rok 2019-10-08

Przypominamy, że 31 października 2019 r. upływa termin składania przez dyrektorów szkół i dyrektorów bibliotek pedagogicznych wniosków na rok 2020 w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” w latach 2016-2020.
Utrudnienia drogowe 2019-10-08

DK 92 (43km) w m. Wilkowo,
4 złota, 3 srebra i 3 brązy2019-10-08

Zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Szachach, które odbyły się w Bydgoszczy w​ miniony weekend. 
Brąz Piotra Dobrzyńskiego na I Grand Prix2019-10-08

Od 4 do 6 października w Gdańsku trwało I Grand Prix Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym.
Jesienne porządki2019-10-08

Pracownicy spółki Inneko RCS codziennie od rana sprzątają z suchych liści m.in. miejskie chodniki, parkingi i zatoki postojowe. 
Jeszcze więcej ścieżek rowerowych2019-10-08

Rowerzyści mogą już korzystać z nowej ścieżki, która została wybudowana wzdłuż wyremontowanej ulicy Piłsudskiego.  
Dariusz Molski: Zwątpiłem w zwycięstwo2019-10-08

Gorzowianie wygrali spotkanie z wrocławskim Śląskiem zaledwie jedną bramka po niesamowitym boju.
Mecz był dla naszej drużyny trochę jak rebus - truly.work Stal Gorzów vs Agred Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2019-10-08

Pierwszy mecz barażowy zdominowała ekipa gospodarzy, która zdobył aż 60 punktów przy zaledwie 30 punktach gości.
Grand Prix: Jestem Bartosz Zmarzlik - Mistrz Świata, nie mogę w to uwierzyć2019-10-08

W ubiegłą sobotę na torze w Toruniu odbyła się ostatnia rudna Indywidualnych Mistrzostw Świata. Co powiedzieli medaliści po tych zawodach?  
GRUPA PRZESTĘPCZA OSZUKIWAŁA FIRMY TRANSPORTOWE. LUBUSKA POLICJA ZATRZYMAŁA PIĘĆ OSÓB2019-10-08

Zorganizowana grupa przestępcza, która z oszustw uczyniła sobie stałe źródło dochodu, została rozbita przez Lubuską Policję.
KOLEJNY CIOS W PRZESTĘPCZOŚĆ SAMOCHODOWĄ. POLICJANCI ODZYSKALI KRADZIONE RENAULT WARTE 70 TYS. ZŁ I ZATRZYMALI PODEJRZANEGO2019-10-08

Walka z przestępczością samochodową nie zawsze przybiera postać pościgu rodem z filmów akcji. 
KOLEJNY SUKCES POLICJI W WALCE Z OSZUSTAMI DZIAŁAJĄCYMI METODĄ "NA POLICJANTA"- ZATRZYMANE 5 OSÓB, JEDNA ARESZTOWANA2019-10-08

Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o wyłudzenie pieniędzy od starszej kobiety metodą „na policjanta”. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Andrzej Mierzejewski - Kara dla dziecka

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Przystanek Radość - Ekologia

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Małżeńska Kwarantanna w Domu

© 2018 Gorzow.com

^