HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 233; sobota, 8 sierpień 2020 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-11-03
„Zakochaj się w Polsce”… w Gorzowie
„Zakochaj się w Polsce”… w Gorzowie

Źródło: Gorzow Przystan  


Przez dwa dni, w środę i czwartek (30 i 31 października), ekipa programu Telewizji Polskiej „Zakochaj się w Polsce” gościła w Gorzowie. 

Realizowane były zdjęcia do odcinka, którego głównym bohaterem będzie nasze miasto.
 
Tomasz Bednarek - prowadzący  program, rozmawiał między innymi o żużlu, jego historii, festiwalu muzyki cygańskiej Romane Dyvesa, był również gościem Muzeum Lubuskiego przy ul. Warszawskiej. Efekty pracy ekipy będzie można oglądać na antenie telewizyjnej „Jedynki” na początku przyszłego roku.
 
Praca nad scenariuszem rozpoczęła się jeszcze latem. Pod koniec sierpnia br. producenci zwrócili się do Miasta o pomoc we wskazaniu ciekawych miejsc i osób, z którymi można przeprowadzić rozmowy o historii Gorzowa i jego specyfice. Ostateczny wybór lokalizacji oraz rozmówców leżał po stronie twórców programu.
 
„Zakochaj się w Polsce” to program, emitowany na antenie telewizyjnej „Jedynki” w każdą niedzielę, przed południem. Jego głównym celem jest pokazywanie i przybliżanie widzom Polski nieoczywistej. Jego producenci starają się nie pokazywać miejsc znanych z pierwszych stron przewodników, ale to, co jest równie wartościowe, a wiele osób o tym nie wie, bo nie ma się skąd dowiedzieć. Program jest misyjny i edukacyjny. Realizowany jest nowocześnie, przy użyciu wielu kamer i drona. Żeby nie było nudno, a było dynamicznie, w programie pojawiają się różni goście. I tak będzie też w odcinku z Gorzowa.
 
Ekipa TVP realizując zdjęcia w Gorzowie Wielkopolskim, odwiedziła: 
 
- Rezerwat Przyrody Gorzowskie Murawy,
- stadion żużlowy im. E. Jancarza,
- bulwar nadwarciański,
- park Wiosny Ludów, park Górczyński, park Kopernika,
- Stary Rynek,
- Filharmonia Gorzowska,
- park Siemiradzkiego / amfiteatr,
- średniowieczne mury zabytkowe przy ul. Zabytkowej,
- Muzeum Lubuskie (Ogród Dendrologiczny i Spichlerz).
 
Tomasz Bednarek rozmawiał m.in. z pracownikami Muzeum Lubuskiego: dyrektor Ewą Pawlak i Agnieszką Dębską. W amfiteatrze MCK nagrano rozmowę z Manuelem Dębickim, synem Ewy i Edwarda Dębickich. Ekipa gościła również na stadionie żużlowym im. Edwarda Jancarza przy ul. Śląskiej.
 
Emisja programu „Zakochaj się w Polsce” odbywa się na antenie TVP 1 w niedzielne poranki o godzinie 8.30. Pierwsze odcinki wyemitowano w 2016 roku. Dodatkowo program można obejrzeć w każdej chwili tutaj - w serwisie internetowym video TVP.
 
Nie ma jeszcze wyznaczonej daty na emisję programu o Gorzowie, najprawdopodobniej będzie to na przełomie roku. O dokładnej dacie będziemy informować.
 

„Zakochaj się w Polsce”… w Gorzowie„Zakochaj się w Polsce”… w Gorzowie„Zakochaj się w Polsce”… w Gorzowie

Ambasador w schronisku dla zwierząt2019-11-03

Ponad pół tony karmy dla podopiecznych schroniska „Azorki” przywiózł do Gorzowa Krzysztof „Jankes” Jankowski.
60-LATEK W SŁOIKACH MIAŁ 1,5 KILOGRAMA NARKOTYKÓW2019-10-31

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w domku letniskowym nad jeziorem posiadał 1,5 kilograma narkotyków. 13 słoików wypełnionych suszem zostało zabezpieczonych.
SZALEŃCZA UCIECZKA KIEROWCY BEZ UPRAWNIEŃ I SKUTECZNY POŚCIG POLICJANTÓW Z GRUPY SPEED2019-10-31

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich wchodzący w skład lubuskiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymując się do kontroli próbował uniknąć odpowiedzialności.
Francuscy strażacy w gorzowskim ratuszu2019-10-31

Goszcząca w województwie lubuskim delegacja francuskich strażaków z departamentu Le Lot  w środę spotkała się z prezydentem Gorzowa Jackiem Wójcickim.  
MONITORING BEZWZGLĘDNY DLA PRZESTĘPCÓW. OKRADŁA KOLEGĘ, Z KTÓRYM SIĘ BAWIŁA2019-10-31

Zaskakujący finał miało spotkanie towarzyskie w jednym z lokali w centrum miasta, gdzie pewna kobieta wraz z mężem bawiła się w towarzystwie kolegi, którego później bezwzględnie okradła, wykorzystując jego stan upojenia alkoholowego. 
MIĘDZYNARODOWA 9. KONFERENCJA GRANICZNA 2019 POTWIERDZENIEM WSPÓŁPRACY POLICJI Z POLSKI I NIEMIEC2019-10-31

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Prezydium Policji Landu Brandenburgia w Poczdamie zorganizowała międzynarodową konferencję pn. „Wspólnie ograniczyć możliwości przestępców w Europie bez granic”. Spotkanie polskich i niemieckich policjantów było okazją do podsumowania wspólnych inicjatyw i partnerstwa w zapewnianiu bezpieczeństwa po obu stronach granicy.
KRYMINALNI W WALCE Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ AKCYZOWĄ. ZABEZPIECZONE NIELEGALNE PAPIEROSY I ZATRZYMANA KOBIETA2019-10-31

Kryminalni ujawnili i zabezpieczyli blisko 33 tysiące sztuk papierosów oraz ponad 17 kg krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.
Marcin Gałat: 8 miesięcy ciężkiej pracy i mam owoce2019-10-31

Gorzowianie po ostatnim meczu mogli być zadowoleni nie tylko z wyniku, ale też z powrotu na boisko prawoskrzydłowego, Marcina Gałata, który do dyspozycji wraca po zerwaniu ścięgna Achillesa. Co mówił o tym meczu i jak ocenił ten mecz trener Stalowców?  
Z wizytą u gorzowskiego stulatka2019-10-31

Tadeusza Stodolniaka, mieszkańca Gorzowa, który w środę (30 października br.) obchodzi setną rocznicę urodzin, odwiedzili prezydent Jacek Wójcicki i przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mirosława Winnicka.
Rozmowy z Prezesem Stali Gorzów 2019-10-30

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z Prezesem Zarządu KS Stal Gorzów Markiem Grzybem.  
Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness2019-10-30

Za nami Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness Gorzów Wlkp. 2019. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Sportowe Gorzów. 
Rozpoznajesz tego mężczyznę?2019-10-30

W Komisariacie Policji I w Gorzowie Wlkp. prowadzone jest postępowanie w sprawie kradzieży. 
UROCZYSTE PRZEKAZANIE RADIOWOZU DO PRZEWOZU PSÓW SŁUŻBOWYCH2019-10-29

Wczoraj /28 października br./ na placu Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy ul. Wyszyńskiego 122 odbyło się uroczyste przekazanie radiowozu wraz z przyczepą do przewozu psów służbowych.
BEZPIECZEŃSTWO ODWIEDZAJĄCYCH GROBY BLISKICH POD OKIEM LUBUSKICH POLICJANTÓW2019-10-29

Lubuscy policjanci w ramach akcji „ZNICZ 2019” zapewniają bezpieczeństwo wszystkim tym, którzy decydują się odwiedzić groby bliskich.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^