HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 96; środa, 27 maj 2020 Imieniny Amandy, Jana, Juliana
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-11-06
Córka oszukała matkę? Uważaj z kim piszesz na komunikatorach i przekazujesz pieniądze
Córka oszukała matkę? Uważaj z kim piszesz na komunikatorach i przekazujesz pieniądze

Źródło: Policja Lubuska  


Mobilne płatności to w dzisiejszych czasach jedna z popularnych metod przekazywania pieniędzy. 

Podanie sześciocyfrowego kodu daje możliwość szybkiego transferu gotówki. Prośby takie wysyłane są z przejętych przez oszustów kont portali społecznościowych naszych bliskich. Niestety dopiero po czasie pokrzywdzeni orientują się, że w rzeczywistości pieniądze trafiły do oszustów. W jednym z przypadków matka była przekonana, że o gotówkę prosi ją córka.
 
Użytkownicy portali społecznościowych powinni być niezwykle czujni. Do policjantów docierają sygnały o oszustwach przy płatnościach mobilnych. Pokrzywdzonym wydaje się, że pieniądze przelewają znajomym. Tymczasem prośby o kilkaset złotych to działanie oszustów. Przy wysokim poziomie rozsądku można jednak ustrzec się przed utratą pieniędzy.
 
Wiele osób korzysta na co dzień z portali społecznościowych czy komunikatorów. To niezwykle ułatwia kontakt z bliskimi nam osobami. Ale także powoduje, że jesteśmy bardziej narażeni na ataki ze strony oszustów. Jedna z pokrzywdzonych kobiet przekazała kilkaset złotych po tym, jak na komunikatorze poprosiła ją o to córka. Dopiero później okazało się, że dokonano włamania na konto. Córka nie prosiła o podanie sześciocyfrowego kodu niezbędnego w płatnościach mobilnych – to było działanie oszustów, którzy włamali się na jej konto portalu społecznościowego. Podobna prośba o podanie kodu została wysłana też do innych osób z listy kontaktów.
 
Metoda działania jest zawsze podobna – prośba o pożyczkę kilkuset złotych za pomocą komunikatorów. Teoretycznie od naszych bliskich czy znajomych – faktycznie od oszustów, którzy przejęli ich profile. Metoda na uniknięcie oszustwa to kontakt telefoniczny, a najlepiej osobisty z osobą, która prośbę wysyła. Nawet jeśli wydaje nam się, że pisze do nas córka czy matka. Zadbajmy także o zabezpieczanie właściwym hasłem naszych kont mailowych czy społecznościowych. Używajmy trudnych kombinacji liter, cyfr i znaków. Pamiętajmy, by nie stosować jednego hasła do wielu kont. A przede wszystkim zachowajmy spory rozsądek przy przekazywaniu pieniędzy.

ZAANGAŻOWANIE, EMPATIA I PROFESJONALIZM – POLICJANCI DOTARLI DO MĘŻCZYZNY, KTÓRY CHCIAŁ TARGNĄĆ SIĘ NA SWOJE ŻYCIE2019-11-06

Policjanci z przygranicznych posterunków zostali zaalarmowani i zaangażowani w poszukiwania desperata, który groził że popełni samobójstwo.
Showroom VOLVO w NoVa Park2019-11-06

Popularna skandynawska marka samochodowa otworzyła swój pierwszy showroom w Gorzowie Wielkopolskim! Klienci Centrum Handlowego NoVa Park mogą nie tylko zapoznać się z ofertą najnowszych modeli VOLVO oraz zakupić akcesoria i produkty lifestylowe marki VOLVO, ale także skorzystać z jazdy testowej oraz porozmawiać z doradcami handlowymi w zakresie doboru najkorzystniejszej formy finansowania. 
Poszukujemy świadków wypadku2019-11-06

W Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. prowadzone jest postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło na osiedlu Bermudy w Wawrowie.
LUBUSKA GRUPA „SPEED” ZATRZYMAŁA KIERUJĄCEGO AUDI. W AUCIE 1 KG AMFETAMINY2019-11-06

Grupa policjantów ruchu drogowego „SPEED” powstała, aby zwalczać najbardziej agresywne zachowania na drodze. 
56-LATEK USŁYSZAŁ ZARZUT ZABICIA KOTA - SKUTECZNA PRACA POLICJANTÓW2019-11-06

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości powiatu międzyrzeckiego mężczyzna miał zabić kota. 
Na ratunek matce i dziecku2019-11-06

To był zabieg ratujący życie zarówno matki, jak i jej nienarodzonego jeszcze dziecka.   
Pokochaj mnie – Adoptuj mnie. Wspólna akcja Galerii Askana i Schroniska Azorki2019-11-06

Galeria Askana i gorzowskie Schronisko AZORKI prowadzone przez Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AZYL rozpoczynają akcję „POKOCHAJ MNIE – ADOPTUJ MNIE”. 
Koła służą do ratowania życia2019-11-05

W ubiegłym roku, dla podniesienia bezpieczeństwa spacerujących po gorzowskich bulwarach, liczbę zamontowanych tam kół ratunkowych zwiększono do 14; siedem znajduje się na bulwarze wschodnim, tyle samo na zachodnim.  
Gorzowska „Szesnastka” walczy o tysiąc książek2019-11-05

Szkoła Podstawowa numer 16 jako jedyna w Gorzowie stanęła do konkursu „Tysiąc powodów by czytać”, w którym główną nagrodą jest możliwość wygrania tysiąca książek do szkolnej biblioteki. 
TRAGEDIA BYŁA O KROK 2019-11-05

Nie tylko widoczność pieszego, ale także skupienie oraz stan psychofizyczny kierującego mają ogromny wpływ na to, czy dojdzie do zdarzenia drogowego czy nie. 
CHWILĘ WCZEŚNIEJ OKRADLI SAMOCHÓD - PODEJRZANYCH ZATRZYMAŁY PODODDZIAŁY PREWENCJI2019-11-05

W Gorzowie Wielkopolskim policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży katalizatora samochodowego. 
Mamy lidera - Stal lepsza od Szczypiorniaka! - Stal Gorzów II vs Szczypiorniak Gniezno2019-11-04

Gorzowianie świetnie poradzili sobie przeciwko ekipie z Gniezna i udowodnili, że poprzedni mecz nie był przypadkowy. Żółto-niebiescy zajmują I miejsce w tabeli!  
Marcus Birkemose: Cieszę się, że dołączyłem do tej drużyny2019-11-04

Nowy nabytek żółto-niebieskich nie ukrywa podekscytowania, w związku z podpisaniem ze Stalą kontraktu.  
Niels Kristian Iversen zawodnikiem gorzowskiej Stali!2019-11-04

Niels Kristian Iversen po dwóch latach spędzonych w Toruniu wraca do gorzowskiej Stali!  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Andrzej Mierzejewski - Kara dla dziecka

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Przystanek Radość - Ekologia

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Małżeńska Kwarantanna w Domu

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-02
Naprawa z AC – kiedy zamienniki a kiedy części oryginalne?

gorzow.com kraj artykuly 2020-03-12
Wymarzona czterdziestka - nietuzinkowe inspiracje upominkowe

© 2018 Gorzow.com

^