HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 182; czwartek, 6 sierpień 2020 Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-11-29
ZAANGAŻOWANIE, EMPATIA, DOŚWIADCZENIE – SULECHOWSCY POLICJANCI ODWIEDLI MĘŻCZYZNĘ OD DESPERACKIEGO KROKU
ZAANGAŻOWANIE, EMPATIA, DOŚWIADCZENIE – SULECHOWSCY POLICJANCI ODWIEDLI MĘŻCZYZNĘ OD DESPERACKIEGO KROKU

Źródło: Policja Lubuska  


Sulechowscy policjanci dzięki swojemu doświadczeniu życiowemu i służbowemu uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. 

Desperat chodził po torowisku, chcąc rzucić się pod pociąg. Profesjonalne działania stróżów prawa pozwoliły dotrzeć do niego, a później przekazać pod opiekę lekarzy.
 
W czwartek w południe (28 listopada) dyżurny Komisariatu Policji w Sulechowie asp. szt. Tomasz Domagalski przyjął nietypowe zgłoszenie od operatora numeru 112 o mężczyźnie, który zadzwonił z zapytaniem, gdzie może oddać swoje organy. Dyżurny, będący policjantem z 18-letnim stażem zorientował się, że mogła dzwonić osoba, która chce popełnić samobójstwo. Ponieważ znany był obszar, z którego dzwonił mężczyzna, policjant niezwłocznie wysłał na miejsce patrol dzielnicowych - asp. szt. Krzysztofa Fliegnera wraz z sierż. Krzysztofem Kasperskim, aby sprawdzić wskazaną okolicę. Później dyżurny zadzwonił również na numer telefonu komórkowego, z którego było to nietypowe zgłoszenie. Policjant w spokojnej rozmowie dowiedział się, że mężczyzna jest w drodze do miejsca, gdzie planuje popełnić samobójstwo. Po kilkunastu minutach ten mężczyzna zadzwonił ponownie i powiedział, że właśnie stoi na torowisku. Powiedział że chce rzucić się pod pociąg, gdyż życie straciło dla niego sens i nikt mu nie jest w stanie już pomóc. Prowadząc dalszą rozmowę dyżurny usiłował przekonać go, iż na pewno jest wyjście z sytuacji i nie musi decydować się na tak desperacki krok. W pewnym momencie rozmowy mężczyzna poprosił o pomoc i powiedział, że chce aby zbadał go lekarz. Wtedy dyżurny zapytał o dokładne miejsce, gdzie mężczyzna się znajduje i natychmiast przekazał te informacje patrolowi. Asp. szt. Tomasz Domagalski skontaktował się również telefonicznie z dyżurnym PKP w Sulechowie i powiadomił go o zaistniałej sytuacji. Dyżurny PKP natomiast przekazał informacje maszyniście pociągu, który miał być we wskazanym miejscu za około 15 minut. Na szczęście policyjny patrol wcześniej odnalazł mężczyznę na torowisku, zabrał do radiowozu i odwiózł do szpitala pod opiekę lekarzy.
 
Policjanci każdego dnia na swojej służbie spełniają przyrzeczenie składane podczas policyjnego ślubowania. Rota ślubowania to dla policjantów nie tylko deklaracja – to zobowiązanie i codzienna żmudna praca, pomoc obywatelom w trudnych sytuacjach życiowych – czasem w bardzo tragicznych okolicznościach. Kolejny raz dzięki swojemu opanowaniu, doświadczeniu i znajomości terenu zapobiegli kolejnej ludzkiej tragedii.
 
 


TY ZGŁASZASZ, MY REAGUJEMY I RAZEM POMAGAMY OSOBOM BEZDOMNYM2019-11-29

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której każdy obywatel może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.
Relacja z VII edycji Kuchni Społecznej Gorzów2019-11-29

W ubiegłą niedzielę w Miejskim Ośrodku Sztuki odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez Kuchnię Społeczną Gorzów.
Wysokie przychody ze składek2019-11-29

W trzecim kwartale tego roku przychody Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z tytułu składek były nadal bardzo wysokie patrząc rok do roku.
Nowa szansa na własny dom2019-11-28

Miasto rozpoczęło kolejny projekt wspierający budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne; wkrótce 43 działki budowlane będzie można kupić za połowę ich wartości. Nieruchomości zlokalizowane są przy ulicy Granicznej i Ludowej.  
MATURZYŚCI PYTALI, POLICJANCI ODPOWIADALI JAK ZOSTAĆ POLICJANTEM2019-11-28

Zostać policjantem, takie marzenie przychodzi najczęściej w okresie dziecięcym. 
POLICJANCI URATOWALI ŻYCIE WYZIĘBIONEMU 81-LATKOWI2019-11-28

Niewiele brakowało, aby doszło do tragedii. 81-letniemu wyziębionemu, zakrwawionemu mężczyźnie pomogli wschowscy policjanci przy wsparciu strażaków. 
Czerwona latarnia nie taka słaba jak się wydaje? - Stal Gorzów vs MKS Real-Astromal Leszno2019-11-28

Gorzowianie w najbliższą sobotę podejmą u siebie ostatni zespół z ligowej tabeli I ligi grupy B. Czy tak zwana czerwona latarnia zdoła postawić się liderowi?  
TESTY SPRAWNOŚCIOWE DLA KANDYDATÓW DO POLICJI – PRZYJDŹ I POĆWICZ Z NAMI2019-11-28

Lubuscy policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych służbą w Policji na wspólne treningi. W Gorzowie Wlkp. można będzie zmierzyć się w teście sprawności fizycznej, który jest jednym z etapów rekrutacji do Policji. 
Zbiornik retencyjny gotowy2019-11-28

Podziemny zbiornik o pojemności 2 tysięcy kubików przy ulicy Słowiańskiej jest już gotowy do użytku. Teren tzw. placu cyrkowego wygląda jak przed rozpoczęciem budowy; odtworzono nawierzchnię, zasiano trawę – jedyna różnica to nowy szalet miejski.
Zakaz sprzedaży alkoholu w nocy2019-11-28

W Gorzowie pomiędzy godz. 23 a szóstą rano będzie zakaz sprzedaży  alkoholu  przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży – zdecydowali podczas środowej sesji miejscy radni.  
Fluorek sodu pomoże wykryć zmiany nowotworowe w kościach2019-11-28

Kliniczny zakład Medycyny Nuklearnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w  Gorzowie Wlkp. dołączył do elitarnego grona placówek, które do wykrywania zmian nowotworowych w kościach używają fluorku sodu (NaF-18) i jednego z najnowocześniejszych w kraju aparatów PET/CT. We wtorek (26 listopada 2016 r.) tą metodą przebadanych zostało 6 pacjentów, w tym także osoby spoza województwa lubuskiego.
Nadzwyczajne Walne Zebranie Klubu Sportowego Stal Gorzów2019-11-27

Zarząd Stowarzyszenia Klubu Sportowego „Stal Gorzów” zawiadamia, że w dniu 17 grudnia 2019 r. o godzinie 18.00 w Hotelu Mieszko odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Klubu Sportowego „Stal Gorzów”...  
NIELEGALNE AUTOMATY I KARA MOGĄCA SIĘGAĆ NAWET 300 TYS. ZŁOTYCH2019-11-27

Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy urzędu celno-skarbowego w efekcie, których zabezpieczone zostały nielegalne automaty do gier. 
W muzyce chodzi o radość. Tym bardziej w Andrzejki2019-11-27

Czworo muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, cztery pasje i cztery muzyczne wrażliwości – tak powstał zespół FolkfoR, którego wspólnym mianownikiem stała się myśl, że muzyka ma być przede wszystkim źródłem radości.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^