HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 962; środa, 15 lipiec 2020 Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-12-02
POSZUKIWANIA 85-LATKI, KTÓRA ZAGINĘŁA W LESIE - ĆWICZENIA SŁUŻB
POSZUKIWANIA 85-LATKI, KTÓRA ZAGINĘŁA W LESIE - ĆWICZENIA SŁUŻB

Źródło: Policja Lubuska  


Wielokrotnie w ciągu roku lubuscy policjanci poszukują osób, które zabłądziły w lesie. 

By jeszcze lepiej się do tego przygotować, na terenie powiatu międzyrzeckiego odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe. W ćwiczeniach uczestniczyli również słuchacze ze Szkoły Policji w Słupsku, którzy odbywali praktyki w Pszczewie.
W piątek 29 listopada dyżurny międzyrzeckiej jednostki Policji otrzymuje telefoniczne zgłoszenie, że 85-letnia kobieta wyszła rano do lasu i przez kilka godzin nie wróciła. Starsza kobieta choruje na schizofrenie paranoidalną i nie posiada przy sobie telefonu komórkowego. Według prognoz pogody, w nocy warunki atmosferyczne mają ulec znacznemu pogorszeniu, przewidywany jest gwałtowny spadek temperatury do -15 ̊ C, możliwe są również opady śniegu.
 
Przy takich założeniach, ważna była każda chwila. W takich warunkach, mogło dojść do wychłodzenia organizmu bardzo szybko. Na miejsce w pierwszej kolejności zostaje wysłany patrol dzielnicowych, który zbiera informacje na miejscu zdarzenia, rozmawia z rodziną kobiety i przekazuje dane dyżurnemu. Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu ogłasza alarm dla jednostki, dodatkowo poinformowane zostały inne służby, takie jak straż leśna oraz straż pożarna.
 
Wszystkie siły zostały skierowane na teren lasu, gdzie według wskazań rodziny, kobieta najczęściej chodziła na spacery. W działaniach biorą udział policjanci z Międzyrzecza oraz 20 słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku, którzy właśnie odbywali tygodniowe praktyki na terenie Pszczewa. Kilkugodzinne przeczesywanie lasów, przynosi efekty- kobieta zostaje odnaleziona. Okazuje się, że skręciła kostkę i nie była w stanie dalej iść. Kobieta zostaje przetransportowana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Jest wycieńczona i wyziębiona, ale jej życie i zdrowie nie jest zagrożone.
 
Piątkowe szkolenie z pewnością przełoży się na profesjonalne działanie w trakcie rzeczywistych zagrożeń, a tym samym zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. To sprawdzian dla wielu służb, które w trudnych sytuacjach ściśle współdziałają ze sobą, a ich głównym celem jest często uratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Również dla słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku takie działania, to potężny zastrzyk wiedzy i możliwość przyjrzenia się pracy starszych kolegów. Na szczęście ich pierwszy alarm w służbie, to tylko ćwiczenia. Ale dzięki nim po ukończeniu kursu podstawowego i powrocie do macierzystych jednostek, będą bardziej doświadczeni i przeszkoleni. Działania tego rodzaju i ćwiczenia mają bezpośredni wpływ na sprawność działania w razie pojawienia się rzeczywistych zagrożeń.

POSZUKIWANIA 85-LATKI, KTÓRA ZAGINĘŁA W LESIE - ĆWICZENIA SŁUŻBPOSZUKIWANIA 85-LATKI, KTÓRA ZAGINĘŁA W LESIE - ĆWICZENIA SŁUŻBPOSZUKIWANIA 85-LATKI, KTÓRA ZAGINĘŁA W LESIE - ĆWICZENIA SŁUŻBPOSZUKIWANIA 85-LATKI, KTÓRA ZAGINĘŁA W LESIE - ĆWICZENIA SŁUŻB

ZATRZYMANY ZA LICZNE WŁAMANIA DO SAMOCHODÓW2019-12-02

Mężczyzna, który dokonywał włamań do samochodów na terenie Żagania, dzięki pracy operacyjnej policjantów został zatrzymany. 
OBSERWOWALI SWOJE OFIARY, KRADLI KARTY PŁATNICZE I WYPŁACALI PIENIĄDZE - ARESZT I 18 ZARZUTÓW KRADZIEŻY2019-12-02

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi parze podejrzanej o kradzieże kart bankowych i przy ich użyciu włamania na konta powodując straty w łącznej kwocie ponad 14 tysięcy złotych. 
Budujemy bez granic2019-12-02

Doposażenie pracowni budowlanych, utworzenie symulatorów edukacyjnych do promocji kształcenia zawodowego, nawiązanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami i podmiotami edukacyjnymi, czy nauka języków obcych – to tylko niektóre pozytywne efekty projektu „Budujemy bez granic”.
Rośnie nowe skrzydło SP 202019-12-02

Postęp prac przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 20 na osiedlu Górczyn robi wrażenie. 
Przeniesienie przystanku „Katedra”2019-12-02

W nocy z wtorku na środę (3 – 4 grudnia) nastąpi przywrócenie przystanku autobusowego „Katedra” na ul. Chrobrego do pierwotnej lokalizacji (przy skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Sikorskiego).  
Wyjątkowy recital artysty z Sumy2019-12-02

Vasiliy Zhadan, artysta pochodzący z partnerskiego miasta Sumy, wystąpił na gościnnym recitalu w Gorzowie.   
MZK wraca na stałe trasy na Piaski2019-12-02

Od poniedziałku (2 grudnia 2019), w związku z zakończeniem remontu ulicy Kazimierza Wielkiego, linie autobusowe nr T2, 503 oraz 505 powrócą na swoje stałe trasy.  
Kobiety pogranicza pod coraz lepszą opieką2019-12-02

Polsko-Niemieckie Forum Ginekologiczne zbiera owoce dwuletniej współpracy.  
Filip Kucharczyk i Kamil Kulisz Mistrzami Województwa Lubuskiego w Kickboxingu2019-12-02

W dniu 01 grudnia w Zielonogórskiej "Gwardii" odbyły się jubileuszowe XXV Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Kickboxingu w formułach Light Contact, Kick Light i Pointfighting.
Pierwszy etap Olimpiady ZUS przed nami!2019-12-02

2 grudnia w lubuskich szkołach odbędzie się I etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych.
CS-R „Słowianka” zaprasza weteranów2019-11-29

CSR "Słowianka" Sp. z o.o. informuje, że w związku z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 roku o weteranach działań poza granicami państwa ( Dz. U. 2019 poz 1569) w porozumieniu z Miastem Gorzów Wlkp. 
ZAANGAŻOWANIE, EMPATIA, DOŚWIADCZENIE – SULECHOWSCY POLICJANCI ODWIEDLI MĘŻCZYZNĘ OD DESPERACKIEGO KROKU2019-11-29

Sulechowscy policjanci dzięki swojemu doświadczeniu życiowemu i służbowemu uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. 
TY ZGŁASZASZ, MY REAGUJEMY I RAZEM POMAGAMY OSOBOM BEZDOMNYM2019-11-29

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której każdy obywatel może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.
Relacja z VII edycji Kuchni Społecznej Gorzów2019-11-29

W ubiegłą niedzielę w Miejskim Ośrodku Sztuki odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez Kuchnię Społeczną Gorzów.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^