HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 142; środa, 12 sierpień 2020 Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-12-23
REAKCJA MOGŁA BYĆ TYLKO JEDNA – POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ
REAKCJA MOGŁA BYĆ TYLKO JEDNA – POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

Źródło: Policja Lubuska  


Podkom. Marcin Ostrowski, który przez wiele lat pracował w gorzowskiej drogówce wiedział doskonale, jak się zachować mając do czynienia z nietrzeźwym kierowcą. 

Policjant w czasie wolnym od służby, będąc na spacerze z psami zauważył osobową mazdę, której jazda wskazywała, że kierowca auta może być pod wpływem alkoholu. Reakcja Marcina mogła być tylko jedna – otworzył drzwi od auta, wyciągnął kluczyki i przy pomocy drugiego mężczyzny zatrzymał kierowcę auta. Jak się okazało, policjant miał dobre przeczucie, gdyż policyjny alkomat wskazał dwa promile alkoholu w organizmie 60-latka.
 
Policyjny radiowóz, a obok pojazd osobowy, kierowany przez nietrzeźwego kierowcę
O tym jak niebezpieczne skutki może mieć kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu nie trzeba nikogo przekonywać. Ogólne zmęczenie, brak koncentracji i wydłużony czas na reakcję to najczęstsze symptomy alkoholu za kierownicą. A wtedy niewiele trzeba, aby doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Doświadczenie w zatrzymywaniu nietrzeźwych kierowców posiada  podkom. Marcin Ostrowski, który służy w gorzowskiej Policji. Obecnie jako dochodzeniowiec prowadzi postępowania przygotowawcze, wcześniej przez wiele lat dbał o bezpieczeństwo zmotoryzowanych jako policjant gorzowskiej drogówki. Policyjny „nos” nie zawiódł go też w minioną niedzielę (22 grudnia). Policjant będąc w czasie wolnym od służby zauważył jak na sklepowy parking w Kłodawie podjechał samochód marki Mazda. Jego nienaturalna i dziwnie wyglądająca jazda wskazywała, że kierowca auta może być  pod wpływem alkoholu. Reakcja policjanta była jednoznaczna – otworzył drzwi samochodu, wyciągnął kluczyki ze stacyjki, a potem przy pomocy świadka zdarzenia przetrzymał kierowcę do przyjazdu policyjnego patrolu. Podkom. Marcin Ostrowski miał dobre przeczucie, gdyż alkomat wskazał blisko dwa promile w organizmie 61-letniego kierowcy mazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a ponadto jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Kary zasądzonej właśnie za… niestosowanie się do wcześniejszego, orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i noc z niedzieli na poniedziałek spędził w policyjnej celi. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.
 
Podkom. Marcin Ostrowski udowodnił swoim zachowaniem, że policjantem jest się cały czas, nawet w czasie wolnym. Widząc jak ktoś łamie prawo, nie da się odwrócić głowy i bezinteresownie przejść obok.

Godziny pracy UM w okresie świątecznym2019-12-23

24 grudnia (wtorek), w wigilię świąt Bożego Narodzenia, gorzowski Urząd Miasta będzie czynny od godziny 7.30 do 13.00.  
101. rocznica Powstania Wielkopolskiego2019-12-23

W poświąteczny piątek (27 grudnia br.) będziemy obchodzić 101. rocznicę  wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
100-letnia pacjentka gorzowskiego Ośrodka Radioterapii dziś kończy cykl naświetlań2019-12-23

Przeżyła II wojnę światową, stan wojenny i wiele innych wydarzeń, o których można przeczytać w podręcznikach do historii. 
Przepis na barszcz po gorzowsku2019-12-20

Przedstawiamy przepis na Barszcz po gorzowsku autorstwa Pawła Salamona.  
Gorzów ma budżet na 2020 rok2019-12-20

Rada Miasta przyjęła w czwartek przyszłoroczny budżet Gorzowa Wielkopolskiego. Głosowało 22 radnych; 18 było za, czterech wstrzymało się od głosu.  
Gorzów zagra z Orkiestrą2019-12-19

Dwa sztaby, 400 wolontariuszy, jedna scena, setki atrakcyjnych gadżetów i Sztywny Pal Azji w roli gwiazdy wieczoru. 
Spraw bliskiemu karnet na święta2019-12-19

Karnet na sezon 2020 dla prawdziwego fana żużla może okazać się wymarzonym prezentem…  
Zagubiono paszport. 2019-12-19

W dniu 17.12.2019r został zgubiony paszport w Gorzowie Wielkopolskim.   
LUBUSKA GRUPA SPEED – SKUTECZNA I BEZWZGLĘDNA DLA DROGOWYCH PIRATÓW2019-12-19

Bezwzględni dla drogowych piratów, szybcy i profesjonalni – to policjanci lubuskiej grupy SPEED, która od kilku miesięcy działa w województwie. 
Gorzowska bombka druga w kraju2019-12-19

W  środę zakończyła się charytatywna aukcja prezydenckich bombek, w ramach akcji RMF FM.  
Książka o smakach Gorzowa2019-12-19

W ostatnią niedzielę tego roku (29 grudnia, godzina 17.00 ul. Łokietka 32) odbędzie się prezentacja albumu kulinarnego „Gorzów – 12 smaków”, dokumentującego spotkania z kulturą i kulinariami grup etnicznych, mniejszości narodowych oraz narodowości od lat mających swoich reprezentantów w Gorzowie Wielkopolskim.
Gorzowski Słoik Jabłkowy na święta!2019-12-18

Już w piątek, na ryneczku przy Jerzego i w sobotę, podczas jarmarku bożonarodzeniowego, będzie można zabrać do domu, z wyjątkowym masłem z renety w środku, Gorzowski Słoik Jabłkowy.  
To światło daje moc! 2019-12-18

Jak co roku harcerze ZHP hufiec Gorzów Wielkopolski przynieśli do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Betlejemskie Światło Pokoju - symbol braterstwa i pokoju.  
Barszcz po gorzowsku2019-12-18

W piątek (20 grudnia) na ryneczku przy ulicy Jerzego odbędzie się, pod okiem mistrza kucharskiego Pawła Salamona, ambasadora miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem, nauczyciela zawodu w Zespole Szkół Gastronomicznych w Gorzowie, przygotowywanie wigilijnego barszczu po gorzowsku.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^