HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 168; sobota, 8 sierpień 2020 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • sport • 2019-12-30
Po tym turnieju widzę dobrą perspektywę dla piłki ręcznej w Gorzowie.
Po tym turnieju widzę dobrą perspektywę dla piłki ręcznej w Gorzowie.

Źródło: Stal Gorzow  


Turniej świąteczny to - jak się okazuje - nie tylko granie i spotkanie towarzyskie, ale okazja do zetknięcia starego pokolenia z tym dopiero wchodzącym w dorosłą piłkę ręczną. O samym turnieju, o tradycjach i o perspektywach rozmawialiśmy z jego uczestnikami.
 
Karol Głośniak: Tak, podczas turnieju świątecznego chciałem troszkę odpocząć od bramki, no i popróbowałem swoich sił w polu. W miarę wyszło, bo rzuciłem kilka bramek i pograłem w obronie, na bramce trochę gorzej w finale, ale cóż, zdarza się. Nie miałem obrony! (śmiech). Zastanawialiśmy się przed finałem, czy mam wracać do bramki, czy nie, ale jednak uznaliśmy, że będę tam mocniejszy. Nie wyszło tym razem. Turniej świąteczny to przede wszystkim spotkanie towarzyskie, widujemy się z chłopakami od 8 lat i HC Albatros to zawsze mój zespół, ciągle ten sam, bez zmian, a reszta tak samo. Integrujemy się i jest naprawdę super. To ważne, bo widzimy się raz do roku, albo gdzieś tam na meczach z częścią chłopaków, więc ten turniej to możliwość spotkania się i porozmawiania.
 
Mateusz Krzyżanowski: Jak najbardziej jestem zadowolony z turnieju. Muszę powiedzieć, że jak przyjeżdżam co roku na święta, to najbardziej cieszę się właśnie na to wydarzenie, bo mogę spotkać wszystkich chłopaków, a nie mam tej okazji na co dzień. Mieliśmy w tym roku bardzo fajny zespół i udało nam się wygrać. To jeden z aspektów, a drugi to na pewno integracja. Widać też, że pojawia się wielu nowych, młodych chłopaków, którzy fajnie się zapowiadają! W półfinale graliśmy przeciwko zespołowi, który na co dzień jest zdaje się Stalą II, dziś jako Orły Pana Radzia i fajnie chłopacy grali, więc widzę tu perspektywę dla gorzowskiej piłki ręcznej. Czy dobrze się znamy? To jest jak jazda na rowerze, z Wojtkiem (Gumińskim – dop. red.) znamy się już od ponad 20 lat, 10 lat temu graliśmy jeszcze razem, tego się nie zapomina. Umiejętności są i jakoś to funkcjonuje na boisku.
 
Kamil Hanuszczak: Sportowo wydaje mi się, że bardzo dobrze, bo udało mi się zaprosić tutaj bardzo, bardzo „starych kolegów”, z którymi grałem jeszcze w Szkole Podstawowej, bo był . in. Bartosz Ruszkiewicz, który oczywiście grał tu w Ekstraklasie, ale długo-długo nie było go na turnieju świątecznym i również w Polsce. Świetna atmosfera jak zawsze, sportowo wydaje mi się, że jest co roku poziom podnoszony, i z amatorskiego turnieju robi się taki bardzo zacięty ten turniej, chociaż skupiamy się na graniu dla samego grania, to jednak rywalizacja także jest. Tak, mamy przekrój od amatorów po Superligę, czyli Wojtka Gumińskiego, ale to chyba jest właśnie najważniejsze, że na parkiecie mogą się zetknąć zespoły z „różnych epok”, bo są i młodzi, którzy nie mają jeszcze 18 lat, są też ludzie po 40-tce, 50-tce i grają i się cieszą, przychodzą ludzie, którzy nigdy w życiu nie grali w piłkę ręczną, ale tutaj grają i to jest dla nich fajne, co roku się pokazują, no i są tacy, którzy uprawiają tę dyscyplinę zawodowo, jak Wojtek, który w tym roku przekazał bardzo fajnego „białego kruka” na licytację dla Olivera, czyli koszulkę, w której zdobył brązowy medal mistrzostw Polski.
 
Jeśli chodzi o aspekt charytatywny, to na pewno jest dla nas coś nowego i jeszcze sprawdzamy, jak nam idzie w tym wszystkim. Jak już się za coś zabieramy, to chcemy to robić najlepiej jak potrafimy. A jak nam wyszło? To jeszcze zobaczymy. Mam nadzieję, że tato Olivera będzie zadowolony, bo troszkę udało nam się już zebrać, ale licytacje trwają, więc resztę będziemy liczyć już na chłodno.
 
Mateusz Stupiński: Tak wyszło w tym roku, że ja jak co roku w zespole braci Krzyżanowskich wywracam się tutaj w ten świąteczny drugi dzień, a brat po przeciwnej stronie, w półfinale pokonany, także na plus (śmiech). Dokładnie tak, trochę ruchu między rundami, ale najważniejsze jest to, żeby spotkać się tu ze znajomymi, bo niestety, wielu z nas – tych boiskowych kolegów – porozjeżdżało się po Polsce i po świecie. To jest dla nas taki szczególny dzień, w którym możemy się spotkać i razem powywracać się na tym parkiecie, powspominać stare czasy, bo wiadomo, ta druga strona, nie tylko boisko-boisko-gra-wynik, także istnieje. Przyjaźnie, które tu się zawiera, to dla nas rzecz na lata.

Handball Gorzów Cup: Świąteczne granie z elementem charytatywnym2019-12-27

Za nami już 8 edycja turnieju świątecznego Handball Gorzów Cup. W tym roku oprócz sportowej rywalizacji i spotkania towarzyskiego, piłkarze ręczni zagrali dla Olivera.  
KRADZIEŻ PRAWIE DOSKONAŁA. DZIAŁALI PODOBNIE JAK ZNANY, FILMOWY GANG2019-12-23

Dwójce mężczyzn zamarzył się łatwy zarobek przy niewielkim wysiłku. 
Niech to będzie wyjątkowy czas2019-12-23

(…) Wytchnienia spokoju, radości i dużo zdrowia na święta Bożego Narodzenia…  
REAKCJA MOGŁA BYĆ TYLKO JEDNA – POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ2019-12-23

Podkom. Marcin Ostrowski, który przez wiele lat pracował w gorzowskiej drogówce wiedział doskonale, jak się zachować mając do czynienia z nietrzeźwym kierowcą. 
Godziny pracy UM w okresie świątecznym2019-12-23

24 grudnia (wtorek), w wigilię świąt Bożego Narodzenia, gorzowski Urząd Miasta będzie czynny od godziny 7.30 do 13.00.  
101. rocznica Powstania Wielkopolskiego2019-12-23

W poświąteczny piątek (27 grudnia br.) będziemy obchodzić 101. rocznicę  wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
100-letnia pacjentka gorzowskiego Ośrodka Radioterapii dziś kończy cykl naświetlań2019-12-23

Przeżyła II wojnę światową, stan wojenny i wiele innych wydarzeń, o których można przeczytać w podręcznikach do historii. 
Przepis na barszcz po gorzowsku2019-12-20

Przedstawiamy przepis na Barszcz po gorzowsku autorstwa Pawła Salamona.  
Gorzów ma budżet na 2020 rok2019-12-20

Rada Miasta przyjęła w czwartek przyszłoroczny budżet Gorzowa Wielkopolskiego. Głosowało 22 radnych; 18 było za, czterech wstrzymało się od głosu.  
Gorzów zagra z Orkiestrą2019-12-19

Dwa sztaby, 400 wolontariuszy, jedna scena, setki atrakcyjnych gadżetów i Sztywny Pal Azji w roli gwiazdy wieczoru. 
Spraw bliskiemu karnet na święta2019-12-19

Karnet na sezon 2020 dla prawdziwego fana żużla może okazać się wymarzonym prezentem…  
Zagubiono paszport. 2019-12-19

W dniu 17.12.2019r został zgubiony paszport w Gorzowie Wielkopolskim.   
LUBUSKA GRUPA SPEED – SKUTECZNA I BEZWZGLĘDNA DLA DROGOWYCH PIRATÓW2019-12-19

Bezwzględni dla drogowych piratów, szybcy i profesjonalni – to policjanci lubuskiej grupy SPEED, która od kilku miesięcy działa w województwie. 
Gorzowska bombka druga w kraju2019-12-19

W  środę zakończyła się charytatywna aukcja prezydenckich bombek, w ramach akcji RMF FM.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^