HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 115; poniedziałek, 24 luty 2020 Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • sport • 2020-01-24
Mistrzostwa Europy to wspaniała impreza! Trzymajcie dalej za nas kciuki
Mistrzostwa Europy to wspaniała impreza! Trzymajcie dalej za nas kciuki

Źródło: Stal Gorzow  


Po tym jak Reprezentacja Polski zakończyła swoją przygodę z Mistrzostwami Europy, poprosiliśmy o kilka słów wychowanka UKS-u Miś i gorzowianina z urodzenia, który zaliczył tam debiut w wielkiej imprezie reprezentacyjnej. O samych mistrzostwach, marzeniach i planach z reprezentantem Polski rozmawiała nasza redaktorka.
 
www.stalgorzow.pl: Michał, w niedzielę pojawiłeś się w hali przy Szarych Szeregów na meczu swoich kolegów ze Stali II Gorzów i nie ukrywajmy – wzbudziłeś zainteresowanie wszystkich zgromadzonych w hali. Jak się z tym czujesz?
 
Michał Olejniczak: To mnie zaskoczyło. Miło było spotkać wszystkich znajomych, którzy podchodzili i gratulowali.
 
Gdyby ktoś powiedział Ci z 3 lata temu, że w 2020 roku wystąpisz na Mistrzostwach Europy, to jak byś zareagował i dlaczego?
 
- Oczywiście byłby to dla mnie wielki szok i niedowierzanie. Dlaczego tak? Trzy lata temu nie pomyślałbym nawet o powołaniu na zgrupowanie pierwszej reprezentacji! To były początki liceum, moim najbliższym wtedy celem, był debiut w pierwszej lidze. Koncentrowałem się na reprezentowaniu barw gdańskiej drużyny SMS-u. Oczywiste jest  to, że gdzieś w moich marzeniach było to powołanie, ale nie sądziłem, że stanie się to tak szybko.
 
Czy to dla Ciebie spełnienie marzeń – gra w kadrze narodowej?
 
Oczywiście! Jako młody chłopak zawsze marzyłem o reprezentowaniu naszego kraju. Droga do reprezentacji, najpierw juniorskiej, kosztowała mnie wiele pracy. Cieszę się, że zostałem zauważony i jednocześnie otrzymałem szansę.
 
Opowiedz o samych zgrupowaniach i ME – jak byłeś przyjęty przez starszych kolegów? Jak pasowało im to, że często na boisku to Ty decydowałeś o kreowaniu gry? I jak wyglądały te zgrupowania i mistrzostwa pod względem atmosfery, organizacji?
 
- Przyjeżdżając na zgrupowania byłem zaskoczony praktycznie wszystkim. Zostałem pozytywnie przyjęty do drużyny. Bardzo duże wrażenie robiła na mnie opieka medyczna i jej profesjonalne podejście nawet do błahostek. Dwóch fizjoterapeutów i lekarz - to było dla mnie coś nowego. Kwestia organizacji również - dzień zaplanowany od rana do wieczora. Spotkania z psychologiem, oglądanie wideo z treningów, treningi - to wszystko wchodzi w dzień zawodnika reprezentacji.
 
Mistrzostwa Europy to wspaniała impreza. Cudowna atmosfera i niezapomniane przeżycie. Gra przy dwunastu tysiącach kibiców, to na początku coś niewyobrażalnego. Prawdę mówiąc, większy stres towarzyszył mi przy egzaminie na prawo jazdy, niż debiucie w na mistrzostwach (śmiech). Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem spędzić na boisku w dwóch meczach po około 20 minut. To dla mnie cenne doświadczenie, którego nikt nie jest w stanie mi odebrać. Mam nadzieję, że z czasem będzie to procentować. Gra na pozycji środkowego to nie lada wyzwanie. Trzeba  mieć w głowie ułożony plan i być gotowym na różne warianty, które mogą pojawić się na boisku. Nie zawsze mi się to udawało, gdyż zazwyczaj występuję na lewym rozegraniu. Staram się kierować grą. Z początku wydawało się to być niedorzeczne, aby mówić starszemu o 10 lat koledze, co ma robić ma boisku, ale były rozmowy na ten temat. Na boisku wszyscy jesteśmy równi i środkowy rządzi grą, z której później jest rozliczany.
 
Co było dla Ciebie najważniejsze w trakcie ostatnich miesięcy i na czym skupiasz się w kolejnych miesiącach? Masz jeszcze kilka miesięcy w SMS-ie Gdańsk, a później będziesz szukał klubu dla siebie. Jakieś oferty już się pojawiły?  
 
- Jak wiadomo jestem uczniem liceum, gdzie nauka trwa trzy lata. W tym roku przystępuję do egzaminu maturalnego, który jest dla mnie priorytetem i przepustką do dalszego rozwoju.
 
 
Z Gorzowa płynęło wiele ciepłych słów względem Twojej osoby od kibiców – czułeś wsparcie gorzowian podczas meczów kadry narodowej?
 
- Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy trzymali kciuki za naszą reprezentację na mistrzostwach. Bardzo ważne dla nas jest wsparcie kibiców. Kibic to nasz ósmy zawodnik zespołu. Trzymajcie kciuki i nadal wspierajcie naszą kadrę!

ALFA-CRP: UM pracuje normalnie2020-01-24

Od 23 do 29 stycznia 2020 roku na terenie całej Polski, w związku z uroczystościami 75. rocznicy wyzwolenia byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, został wprowadzony stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP.  
POLICJANCI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY CHCIAŁ RZUCIĆ SIĘ POD POCIĄG2020-01-23

Szybka interwencja policjantów prawdopodobnie uratowała życie 32- letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo rzucając się pod pociąg.
NIE DAJ SIĘ ZABIĆ NA DRODZE ! WIDZIAŁEŚ? REAGUJ !2020-01-23

Mrożące krew w żyłach zachowania kierowców, które wielokrotnie balansują między życiem, a śmiercią zbyt często mają miejsce na naszych drogach.
WŁAMAŁ SIĘ DO DOMÓW I UKRADŁ MIENIE WARTE 65 TYS. ZŁ2020-01-23

Kryminalni z żarskiej komendy zatrzymali 26-latka, który podejrzany jest o dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem. 
Zostaw 1% w Gorzowie2020-01-23

Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców naszego miasta do przekazania 1% lokalnym podmiotom. 
Stalowa Armia 2020 - film promujący2020-01-23

Wejście w strojach z minionego roku, szafka z żużlowymi symbolami, sportowa złość i odrzucenie niezadowalającego sportowo sezonu... 
Przetargi na działki przy Miłej2020-01-22

Jeszcze tylko w czwartek (23. stycznia) można wpłacić wadium oraz zgłosić uczestnictwo w przetargu, aby wziąć udział w ogłoszonych przez Prezydenta Miasta trzecich przetargach ustnych ograniczonych na sprzedaż na własność niezabudowanych nieruchomości położonych w Gorzowie Wlkp. w rejonie ul. Miłej (dawna ul. Dobra i ul. Folwarczna).  
Wieczór z grami planszowymi. 2020-01-22

Comiesięczne cykliczne spotkanie miłośników nowoczesnych gier planszowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 
SPALONE CIAŁO W PARKU. POLICJA SZYBKO ZATRZYMAŁA 19-LATKA2020-01-22

Policjanci z Żagania oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp wspólnie z Prokuraturą Rejonową badają okoliczności związane z odnalezieniem nadpalonego ciała mężczyzny w miejscowości Witoszyn (pow. żagański). 
40 TYS. ZŁ WYRZUCONE PRZEZ BALKON, 20 TYS. ZŁ ODDANE W DZIEŃ BABCI – SENIORKI OSZUKANE METODĄ „NA POLICJANTA”2020-01-22

W Nowej Soli od dwóch seniorek wyłudzono blisko 60 tysięcy złotych metodą „na policjanta”. 
Życzenia na dzień dziadka. 2020-01-22

Dzisiaj mamy święto Dziadka,  
60 krzeseł kinem miesiąca2020-01-22

Gorzowskie Kino 60 krzeseł jest już ponad rok członkiem Europa Cinemas, sieci najlepszych europejskich kin arthousowych, do której w Polsce należy zaledwie 39 placówek "srebrnego ekranu".  
Spotkanie z przedstawicielami SWISS KRONO 2020-01-21

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak na prośbę prezesa SWISS KRONO GROUP Macieja Karnickiego spotkał się z nim w siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.  
Życzenia na dzień babci. 2020-01-21

  Kochana Babciu

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Sopocki Hit Kabaretowy 2019 - Neonówka - Zarobiony

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Kabaret Młodych Panów - Turyści

© 2018 Gorzow.com

^