HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 413; wtorek, 25 luty 2020 Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2020-02-11
PO NAMOWIE WYKRZYCZAŁ SWÓJ BÓL – DZIĘKI TEMU ODNALAZŁ GO PATROL
PO NAMOWIE WYKRZYCZAŁ SWÓJ BÓL – DZIĘKI TEMU ODNALAZŁ GO PATROL

Źródło: Policja Lubuska  


Kiedy czas gra główną rolę, a stawką jest ludzkie życie to właśnie doświadczenie oraz pomysłowość mogą wpłynąć na pozytywne zakończenie interwencji. 

Dzięki umiejętnie prowadzonej rozmowie telefonicznej przez dyżurnego Policji, patrol odnalazł na czas mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. W nocy, w bardzo trudnych warunkach pogodowych namówił mężczyznę, aby wykrzyczał swój ból, dzięki czemu usłyszeli go policjanci.
 
To dyżurny otrzymuje pierwsze informacje o zaistniałych zdarzeń i na podstawie doświadczenia i zdobytej wiedzy dysponuje do działań policjantów z odpowiednich komórek. Pomimo faktu, iż wszystko wykonuje na odległość, za pomocą telefonu lub radiostacji, to od niego może zależeć powodzenie interwencji, a nawet ludzkie życie. W ubiegłych latach dyżurni ze Świebodzina wielokrotnie udowadniali, że znają się na swojej pracy. Dzięki ich działaniom zatrzymywani byli sprawcy przestępstw. Zdarzały się również sytuacje, kiedy przez telefon uspokajali wystraszone osoby, a następnie kierowali nimi by prawidłowo prowadzić reanimacje czy udzielić pomocy przedmedycznej. W ich służbie należy mieć podzielność uwagi i potrafić się skoncentrować na kilku rzeczach jednocześnie. W tym samym momencie bowiem może być zgłoszonych kilka interwencji. Wielokrotnie są to zdarzenia wymagające zaangażowania dużych sił i środków więc istotnym jest, aby odpowiednio nimi dysponować. Ważną cechą jest także pomysłowość, którą bez wątpienia wykazał się podkom. Łukasz Szymański. W niedzielę (9 lutego) wieczorem pełnił on służbę jako dyżurny. Przyjął zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który oświadczył, że zamierza odebrać sobie życie. Skierowany do jego mieszkania patrol nie zastał mężczyzny, ponieważ zdążył on opuścił już budynek i oddalić się w nieznanym kierunku. Dyżurny zadzwonił na telefon komórkowy mężczyzny, który poinformował go, że kilka miesięcy temu zmarła jego partnerka, a teraz on odbierze sobie życie. W trakcie umiejętnie prowadzonej rozmowy dyżurny ustalił, że mężczyzna znajduje się na cmentarzu w Świebodzinie. Odmówił on jednak podania dokładniejszej lokalizacji. Podkom. Łukasz Szymański w dyskretny sposób wskazał dokąd ma się udać patrol i polecił, aby funkcjonariusze zachowali ciszę. Trudne warunki pogodowe oraz noc sprawiały, że na dużej nekropoli znalezienie mężczyzny na czas mogło okazać się niemożliwe. Dyżurny zachował jednak zimną krew i zmienił temat rozmowy. Namówił mężczyznę, aby wykrzyczał swój ból, na co ten przystał. Dzięki temu patrol usłyszał mężczyznę i szybko go odnalazł. Wezwane na miejsce Pogotowie Ratunkowe odwiozło mężczyznę do jednego ze szpitali, gdzie uzyskał pomoc lekarzy.

PO NAMOWIE WYKRZYCZAŁ SWÓJ BÓL – DZIĘKI TEMU ODNALAZŁ GO PATROL

Razem z chorymi z gorzowskiego hospicjum 2020-02-11

W Światowy Dzień Chorego wojewoda spotkał się z osobami chorymi oraz uczestniczył we Mszy Świętej w intencji chorych, która zainaugurowała skromne obchody tego dnia.  
Tomasz Gintowt: Oby kibice licznie wspierali i kibicowali nam w drugiej rundzie2020-02-11

Stalowcy powoli zapominają już o spotkaniu w Ostrowie i przygotowują się pod kolejnego trudnego rywala.  
Patryk Jaśko: Obrona mocno pomagała2020-02-11

Gorzowianie wywieźli bardzo cenny 1 punkt z Ostrowa. 
ZERO TOLERANCJI DLA PIRATÓW DROGOWYCH – POLICYJNA GRUPA SPEED W AKCJI2020-02-11

„Zero tolerancji” to działania jakie policjanci krośnieńskiej drogówki przeprowadzili na drogach powiatu. 
Z miłości do miasta pobijmy rekord Polski!2020-02-11

Z miłości do miasta, do siebie, innych lub z miłości po prostu… Każdy powód jest dobry, by w Gorzowie podjąć próbę pobicia rekordu Polski. 
Poziom bezrobocia bez zmian2020-02-11

W pierwszym miesiącu 2020 roku, podobnie jak pod koniec roku ubiegłego, stopa bezrobocia w Gorzowie wynosiła 2,2 %.  
11 lutego - Światowy Dzień Chorego 2020-02-11

Już po raz dwudziesty ósmy obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II, aby skupić uwagę na osobach chorych, cierpiących i ich potrzebach. 
Stawiam sobie te same cele, co rok temu.2020-02-11

Sezon coraz bliżej, a z pewnością cieszyć może pogoda, która robi się coraz bardziej wiosenna. – Moje przygotowania idą zgodnie z planem. 
Wesprzyj gorzowską młodzież! Przekaż swój 1%!2020-02-11

Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy kibic może zdecydować o przekazaniu 1% swojego podatku dochodowego za rok ubiegły na wsparcie dowolnej organizacji pożytku publicznego...  
BEZPIECZNA DROGA K22. DROGOWI PIRACI NIE MOGĄ LICZYĆ NA TARYFĘ ULGOWĄ2020-02-10

Nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych i nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków drogowych, do których doszło na lubuskich drogach w 2019 roku. Lubuscy policjanci z tymi przyczynami walczą i dlatego na drogach więcej jest policyjnych kontroli.
Niebezpieczna pogoda2020-02-10

Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ostrzega mieszkańców województwa lubuskiego przed silnym wiatrem w poniedziałek.  
Integracja, trening, rekreacja - tak Stalowcy spędzą obóz przygotowawczy2020-02-08

5 lutego rozpoczęło się zgrupowanie zespołu Stali Gorzów przed zbliżającym się sezonem 2020. 
Memoriał Edwarda Jancarza - dlaczego warto się na niego wybrać?2020-02-08

Wielkimi krokami zbliża się żużlowy sezon 2020. Już za dwa miesiące ruszy rywalizacja w PGE Ekstralidze, gdzie Stalowcy będą walczyć o najwyższe cele. Inaugurację ligową na „Jancarzu” poprzedzi memoriał patrona gorzowskiego obiektu.
TATA W TARAPATACH - SKRADZIONE KOSMETYKI CHOWAŁ DO NOSIDEŁKA Z KILKUMIESIĘCZNYM DZIECKIEM2020-02-08

Kryminalni ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali 28-latka w związku z kradzieżami kosmetyków jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie miasta. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Sopocki Hit Kabaretowy 2019 - Neonówka - Zarobiony

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Kabaret Młodych Panów - Turyści

© 2018 Gorzow.com

^