HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 196; piątek, 3 kwiecień 2020 Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-02-13
Galeria Sztuki R – uroczyście otwarta
Galeria Sztuki R – uroczyście otwarta

Źródło: Agnieszka Wiśniewska asystent zarządu ds. kontaktów z mediami 


W Ośrodku Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. uroczyście otwarto dziś Galerię Sztuki R. 

Od dziś na stałe korytarze ośrodka będą zdobiły prace artystów malarzy, malarzy amatorów i samych pacjentów. Jako pierwsza swoją autorską wystawę pt. Pejzaż wzruszeń zaprezentowała Barbara Dzięcielewska – nauczycielka z Zielonej Góry, od ponad 20 lat związana z grupą plastyków amatorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonej Górze.
 
- Szpital to nie tylko budynki i nowoczesne technologie. To przede wszystkim ludzie, którzy chorym ludziom, bardzo zatroskanym o swoje zdrowie i zdrowie swoich najbliższych stwarzają miłą i przyjazną atmosferę. Otwierana dziś galeria ma być jednym z takich miejsc, w którym pacjent będzie się czuł dobrze i wśród obrazów choć na chwilę oderwie się od myśli związanych z chorobą – mówił podczas otwarcia galerii Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
Galeria Sztuki R to jeden z elementów realizowanego przez gorzowski szpital projektu humanizacji medycyny realizowanego do tej pory przez prof. Zbigniewa Izdebskiego. Mecenasem nowo powstałej galerii jest Roman Czarnecki, mieszkaniec Zielonej Góry, wieloletni członek Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sulechowie, a także kabaretów Monte Verde oraz Retro.

- Sam, jakiś czas temu byłem pacjentem gorzowskiego Ośrodka Radioterapii. Tego, co przeżyłem tu podczas mojego pięciotygodniowego pobytu na oddziale radioterapii nie da się opisać zwykłymi słowami. Trafiłem na wspaniałych ludzi, świetnych fachowców, z wyjątkowo empatycznym podejściem do pacjenta. Będąc tu w Gorzowie – mimo, że jestem z Zielonej Góry – czułem się tak jak w domu, a może nawet trochę lepiej. Choć nie ukrywam, że brakowało mi sztuki jako takiej, dlatego z radością przyjąłem propozycję dr Edyty Wolny Rokickiej  dotyczącą pomocy w stworzeniu galerii – mówi Roman Czarnecki – mecenas galerii.
- Stworzenie pacjentom możliwości obcowania ze sztuką to nie jest mój autorski pomysł. Podczas moich zagranicznych staży w najlepszych światowych klinikach takie praktyki były codziennością. To się sprawdza, a pacjenci bardzo dobrze na to reagują. Moim marzeniem było stworzenie podobnego miejsca w prowadzonym przeze mnie ośrodku. Najpierw stworzyłam zespól świetnych fachowców, lekarzy, techników i innych specjalistów. Teraz przyszedł czas na kolejne kroki. Los na mojej drodze postawił pana Romana i panią Barbarę. To był dla mnie sygnał do działania. I jak widać udało się. Mam nadzieję, że nasi pacjenci ciepło przyjmą tę propozycję – mówi dr n. med. Edyta Wolny – Rokicka – kierownik Ośrodka Radioterapii w Gorzowie Wlkp.  

Jako pierwsza swoją autorską wystawę w Galerii Sztuki R prezentuje Barbara Dzięcielewska z Zielonej Góry. 
 
- Oboje z Romanem mamy doświadczenie w walce z chorobą nowotworową. Obojgu – dzięki ludziom, których tu spotkaliśmy udało się nam z tego wyjść. Oboje byliśmy leczeni tu w Gorzowie i oboje kochamy sztukę. Połączyliśmy siły i tak moje obrazy znalazły się w galerii gorzowskiego ośrodka radioterapii. Tej wystawie nadałam wspólną nazwę Pejzaż wzruszeń.  Choć powstawały w różnym czasie i w różnym stanie emocjonalnym łączy je to, że pokazują sceny i widoki, które wywarły na mnie duże wrażenie. Chciałam się tym podzielić z osobami , które teraz przeżywają to, co niedawno było też moim udziałem – mówi Barbara Dzięcielewska – autorka prac.
 
Część prezentowanych na wystawie prac – 20 akwarel – Barbara Dzięcielewska przekazała   w darowiźnie gorzowskiemu Ośrodkowi Radioterapii. 
 
Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach pracy ośrodka, czyli od 7:30 do 15:30. Dzieła artystki oglądać będzie można do dnia 12.03.2020 r.

Galeria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwartaGaleria Sztuki R – uroczyście otwarta

PO NAMOWIE WYKRZYCZAŁ SWÓJ BÓL – DZIĘKI TEMU ODNALAZŁ GO PATROL2020-02-11

Kiedy czas gra główną rolę, a stawką jest ludzkie życie to właśnie doświadczenie oraz pomysłowość mogą wpłynąć na pozytywne zakończenie interwencji. 
Razem z chorymi z gorzowskiego hospicjum 2020-02-11

W Światowy Dzień Chorego wojewoda spotkał się z osobami chorymi oraz uczestniczył we Mszy Świętej w intencji chorych, która zainaugurowała skromne obchody tego dnia.  
Tomasz Gintowt: Oby kibice licznie wspierali i kibicowali nam w drugiej rundzie2020-02-11

Stalowcy powoli zapominają już o spotkaniu w Ostrowie i przygotowują się pod kolejnego trudnego rywala.  
Patryk Jaśko: Obrona mocno pomagała2020-02-11

Gorzowianie wywieźli bardzo cenny 1 punkt z Ostrowa. 
ZERO TOLERANCJI DLA PIRATÓW DROGOWYCH – POLICYJNA GRUPA SPEED W AKCJI2020-02-11

„Zero tolerancji” to działania jakie policjanci krośnieńskiej drogówki przeprowadzili na drogach powiatu. 
Z miłości do miasta pobijmy rekord Polski!2020-02-11

Z miłości do miasta, do siebie, innych lub z miłości po prostu… Każdy powód jest dobry, by w Gorzowie podjąć próbę pobicia rekordu Polski. 
Poziom bezrobocia bez zmian2020-02-11

W pierwszym miesiącu 2020 roku, podobnie jak pod koniec roku ubiegłego, stopa bezrobocia w Gorzowie wynosiła 2,2 %.  
11 lutego - Światowy Dzień Chorego 2020-02-11

Już po raz dwudziesty ósmy obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II, aby skupić uwagę na osobach chorych, cierpiących i ich potrzebach. 
Stawiam sobie te same cele, co rok temu.2020-02-11

Sezon coraz bliżej, a z pewnością cieszyć może pogoda, która robi się coraz bardziej wiosenna. – Moje przygotowania idą zgodnie z planem. 
Wesprzyj gorzowską młodzież! Przekaż swój 1%!2020-02-11

Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy kibic może zdecydować o przekazaniu 1% swojego podatku dochodowego za rok ubiegły na wsparcie dowolnej organizacji pożytku publicznego...  
BEZPIECZNA DROGA K22. DROGOWI PIRACI NIE MOGĄ LICZYĆ NA TARYFĘ ULGOWĄ2020-02-10

Nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych i nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków drogowych, do których doszło na lubuskich drogach w 2019 roku. Lubuscy policjanci z tymi przyczynami walczą i dlatego na drogach więcej jest policyjnych kontroli.
Niebezpieczna pogoda2020-02-10

Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ostrzega mieszkańców województwa lubuskiego przed silnym wiatrem w poniedziałek.  
Integracja, trening, rekreacja - tak Stalowcy spędzą obóz przygotowawczy2020-02-08

5 lutego rozpoczęło się zgrupowanie zespołu Stali Gorzów przed zbliżającym się sezonem 2020. 
Memoriał Edwarda Jancarza - dlaczego warto się na niego wybrać?2020-02-08

Wielkimi krokami zbliża się żużlowy sezon 2020. Już za dwa miesiące ruszy rywalizacja w PGE Ekstralidze, gdzie Stalowcy będą walczyć o najwyższe cele. Inaugurację ligową na „Jancarzu” poprzedzi memoriał patrona gorzowskiego obiektu.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-02
Naprawa z AC – kiedy zamienniki a kiedy części oryginalne?

gorzow.com kraj artykuly 2020-03-12
Wymarzona czterdziestka - nietuzinkowe inspiracje upominkowe

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

© 2018 Gorzow.com

^