HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 140; sobota, 8 sierpień 2020 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-02-13
Muzyczne krajobrazy z Cracow Guitar Quartet
Muzyczne krajobrazy z Cracow Guitar Quartet

Źródło: Gorzow Przystan  


Grupa czołowych polskich gitarzystów zagra 21 lutego podczas koncertu kameralnego w Filharmonii Gorzowskiej. 

Cracow Guitar Quartet zabiorą nas w muzyczną podróż od baroku po współczesne rytmy brazylijskie.
 
Cracow Guitar Quartet to czołowa polska formacja gitarowa wykonująca muzykę klasyczną wszystkich epok – od renesansu po współczesność. Różnorodny będzie również program koncertu kameralnego w Filharmonii Gorzowskiej 21 lutego.
 
Koncert rozpocznie obraz dworskiej kultury tanecznej z niemieckich źródeł z początku XVII wieku. Zespół przywoła cztery tańce autorstwa Michaela Praetoriusa ze zbioruTerpsichore, musarum aoniarum quinta.
 
III Koncert Brandenburski Johanna Sebastiana Bacha to arcydzieło muzyki koncertującej oraz jeden z najpiękniejszych przykładów barokowego obrazu światła i cienia.Część pierwsza Allegro moderato to apoteoza radości. Oparta na figurze corta tworzy obraz triumfu, podniosłego nastroju oraz manifestację duchowej siły człowieka.
 
W dalszą podróż udamy się do Francji. Niezwykła miniatura Rêverie Claude’a Debussy’ego to ulotny, pejzaż, marzycielska wizja utrwalona w dźwiękach.
 
- Obecne tu ulubione przez impresjonistów środki wyrazu: operowanie ściszoną dynamiką, subtelność barw i nastrojów, są szczególnie bliskie gitarze, instrumentowi o wyjątkowej intymności i pięknie brzmienia. Dlatego w transkrypcji gitarowej  Rêverie zyskuje szczególny urok – wyjaśnia Łukasz Dobrowolski, jeden z członków Cracow Guitar Quartet.
 
Na zakończenie pierwszej części koncertu znajdziemy się na Kubie. Za sprawą  kompozycji Krajobraz kubański z deszczem przeniesiemy się w niezwykły świat brzmień sonorystycznych. Usłyszymy rozmaite odcienie padającego deszczu od pojedynczych kropli, po burzę z piorunami i gradem. Autorem utworu jest jeden z największych współczesnych kompozytorów muzyki gitarowej Leo Brouwer.
 
Po przerwie przenieśmy się nie tylko w świat muzyki norweskiej, ale także w świat baśni i legend tego kraju. Z cieszącego się ogromną popularnością Peer Gynta Edvarda Griega, opartego na dramacie Henryka Ibsena usłyszymy przepełnioną trudnym do opisania smutkiem Pieśń Solvejgi oraz modną w czasach romantyzmu ilustrację orientu wTańcu Anitry.
 
Dalsza muzyczna podróż ukarze nam świat ludowej fantastyki rosyjskiej, a stanie się to za sprawą fantazji orkiestrowej Noc na Łysej Górze Modesta Musorgskiego.  W krainę białoruskich baśni zabierze nas natomiast opowieść o sześciu rybach.  Kompozycja z początku XXI wieku jest autorstwa austriackiego kompozytora i gitarzystyDietmara Ungeranka.
 
Na zakończenie muzycznej podróży przeniesiemy się do świata dźwięków Brazylii. Zespół wykona trzy tańce brazylijskie napisane przez pochodzącego z tego kraju gitarzystę i multiinstrumentalistę Celso Machado. Pierwszy z nich to Catira, ludowy taniec, w którym pojawia się charakterystyczny wyklaskiwany i stepowany przez tancerzy schemat rytmiczny. Po nim usłyszymy liryczną i tęskną kołysankę Cirandę, a na zakończenie żywiołowe Frevo, widowiskowy taniec z akrobatycznymi figurami, związany z brazylijskim karnawałem.
 
BILETY:
25 zł
20 zł z Kartą Seniora

Zostaw 1 % w Gorzowie2020-02-13

Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców naszego miasta do przekazania 1 % lokalnym podmiotom.
Galeria Sztuki R – uroczyście otwarta2020-02-13

W Ośrodku Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. uroczyście otwarto dziś Galerię Sztuki R. 
PO NAMOWIE WYKRZYCZAŁ SWÓJ BÓL – DZIĘKI TEMU ODNALAZŁ GO PATROL2020-02-11

Kiedy czas gra główną rolę, a stawką jest ludzkie życie to właśnie doświadczenie oraz pomysłowość mogą wpłynąć na pozytywne zakończenie interwencji. 
Razem z chorymi z gorzowskiego hospicjum 2020-02-11

W Światowy Dzień Chorego wojewoda spotkał się z osobami chorymi oraz uczestniczył we Mszy Świętej w intencji chorych, która zainaugurowała skromne obchody tego dnia.  
Tomasz Gintowt: Oby kibice licznie wspierali i kibicowali nam w drugiej rundzie2020-02-11

Stalowcy powoli zapominają już o spotkaniu w Ostrowie i przygotowują się pod kolejnego trudnego rywala.  
Patryk Jaśko: Obrona mocno pomagała2020-02-11

Gorzowianie wywieźli bardzo cenny 1 punkt z Ostrowa. 
ZERO TOLERANCJI DLA PIRATÓW DROGOWYCH – POLICYJNA GRUPA SPEED W AKCJI2020-02-11

„Zero tolerancji” to działania jakie policjanci krośnieńskiej drogówki przeprowadzili na drogach powiatu. 
Z miłości do miasta pobijmy rekord Polski!2020-02-11

Z miłości do miasta, do siebie, innych lub z miłości po prostu… Każdy powód jest dobry, by w Gorzowie podjąć próbę pobicia rekordu Polski. 
Poziom bezrobocia bez zmian2020-02-11

W pierwszym miesiącu 2020 roku, podobnie jak pod koniec roku ubiegłego, stopa bezrobocia w Gorzowie wynosiła 2,2 %.  
11 lutego - Światowy Dzień Chorego 2020-02-11

Już po raz dwudziesty ósmy obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II, aby skupić uwagę na osobach chorych, cierpiących i ich potrzebach. 
Stawiam sobie te same cele, co rok temu.2020-02-11

Sezon coraz bliżej, a z pewnością cieszyć może pogoda, która robi się coraz bardziej wiosenna. – Moje przygotowania idą zgodnie z planem. 
Wesprzyj gorzowską młodzież! Przekaż swój 1%!2020-02-11

Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy kibic może zdecydować o przekazaniu 1% swojego podatku dochodowego za rok ubiegły na wsparcie dowolnej organizacji pożytku publicznego...  
BEZPIECZNA DROGA K22. DROGOWI PIRACI NIE MOGĄ LICZYĆ NA TARYFĘ ULGOWĄ2020-02-10

Nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych i nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków drogowych, do których doszło na lubuskich drogach w 2019 roku. Lubuscy policjanci z tymi przyczynami walczą i dlatego na drogach więcej jest policyjnych kontroli.
Niebezpieczna pogoda2020-02-10

Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ostrzega mieszkańców województwa lubuskiego przed silnym wiatrem w poniedziałek.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^