HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 143; środa, 5 sierpień 2020 Imieniny Emila, Karoliny, Kary
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2020-02-19
REAKTYWACJA WIELKICH SERC. BĘDZIE KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI
REAKTYWACJA WIELKICH SERC. BĘDZIE KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI

Źródło: Policja Lubuska  


We wtorek /18 lutego 2020/ w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie informacyjno - organizacyjne dotyczące krwiodawstwa i krwiolecznictwa. 

Istotą była reaktywacja Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Teraz dzięki tej inicjatywie dużo łatwiej i skuteczniej będzie można organizować różnego rodzaju przedsięwzięcia, aby dzielić się tym cennym darem jakim jest krew.
Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Koncentrat krwinek czerwonych jest niezbędny dla ratowania życia ofiar wypadków samochodowych, przetaczany w trakcie poważnych operacji i przy różnego rodzaju zabiegach. To lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu potrzebującym. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących.
 
To już pewne. Powstanie Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Tomasz Kłosowski oraz Przewodniczący Lubuskiej Okręgowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża pan Jan Kowalczyk. Zebranie otworzyła Ewa Romankiewicz – koordynator i zarazem sekretarz Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., która powitała zaproszonych gości oraz funkcjonariuszy i pracowników lubuskiej Policji. W swoim wystąpieniu podkreślała wagę oddawania krwi. Przypomniała również kto może zostać dawcą oraz poinformowała, jak przygotować się do zabiegu. Głos zabrał również Przewodniczący Lubuskiej Okręgowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK, który podzielił się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w obszarze krwiodawstwa.
 
Najważniejszym punktem spotkania było podpisanie Protokołu powołującego Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., w skład którego weszli:
 
- podkom. Bogusław Pasamonik z Wydziału Kontroli KWP w Gorzowie Wlkp. – prezes klubu,
 
- podkom. Sławomir Gąsior z Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Gorzowie Wlkp. – zastępca prezesa klubu,
 
- Ewa Romankiewicz z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Gorzowie Wlkp.– sekretarz.
 
Honorowe krwiodawstwo to bardzo szczytna idea. Gorzowscy policjanci i pracownicy Policji, którzy regularnie oddają krew jednomyślnie podkreślają, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa. Tym bardziej cieszy reaktywacja klubu, do którego – tylko podczas spotkania – dołączyło 20 członków.
 
Informujemy, że pierwsza zbiórka krwi w ramach reaktywowanego klubu odbędzie się 24 marca w godzinach 9:00-12:00.
 
Przed Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp. (od ul. Sielskiej) stanie Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

REAKTYWACJA WIELKICH SERC. BĘDZIE KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWIREAKTYWACJA WIELKICH SERC. BĘDZIE KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWIREAKTYWACJA WIELKICH SERC. BĘDZIE KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWIREAKTYWACJA WIELKICH SERC. BĘDZIE KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWIREAKTYWACJA WIELKICH SERC. BĘDZIE KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWIREAKTYWACJA WIELKICH SERC. BĘDZIE KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWIREAKTYWACJA WIELKICH SERC. BĘDZIE KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWIREAKTYWACJA WIELKICH SERC. BĘDZIE KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI

19 lutego – Dzień Nauki Polskiej 2020-02-19

Jak podano w uzasadnieniu ustawy z dnia 9 stycznia 2020 r. ustanowienie nowego święta państwowego „stanie się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”.
Sześciolatki o bezpieczeństwie... wiedzą wszystko2020-02-19

Co najmłodsi Lubuszanie wiedzą o tym jak być bezpiecznym? Więcej, niż może się dorosłym wydawać. 
Inspirujący Wieczór Biznesowy vol. 62020-02-19

Odsłaniamy szczegóły następnego Inspirującego Wieczoru Biznesowego. 
Lekarz koroner poszukiwany2020-02-18

Prezydent Miasta ogłosił nabór ofert od podmiotów wykonujących działalność leczniczą, dysponujących osobami uprawnionymi do wykonania czynności związanych ze stwierdzaniem zgonów i ich przyczyn oraz wystawianiem kart zgonu osobom zmarłym na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
Słodki czwartek w NoVa Park2020-02-18

Za co lubisz Tłusty Czwartek? 
BYŁ POSZUKIWANY ZA GŁOŚNE WYMUSZENIA ROZBÓJNICZE. ZATRZYMALI GO KRYMINALNI Z GORZOWA2020-02-18

64-latek z Choszczna był poszukiwany po prawomocnym wyroku Sądu za wymuszenia rozbójnicze, których dokonał przed wieloma laty grożąc swym ofiarom nawet pozbawieniem życia.
Zmiany przy Rolniku2020-02-18

Wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego, w związku z budową ronda w rejonie Domu Handlowego Rolnik, planuje w piątek (21. lutego) wprowadzenie zmian w rejonie skrzyżowania ulic Sikorskiego, Orląt Lwowskich, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja.
Duży fiat już w Europie2020-02-18

Fiat 125 p, którym Joasia i Paweł Poterscy podróżują dookoła świata, jest już w Europie. 
Gorzów liderem tabeli! - Stal II Gorzów vs Real Astromal II Leszno 2020-02-18

Gorzowianie wygrali gładko kolejne spotkanie ligowe na łamach ligi wielkopolskiej!  
Nowy punkt przedszkolny oficjalnie otwarty2020-02-17

Przy Przedszkolu Miejskim nr 2 otwarty został nowy Punkt Przedszkolny. 
DOPALACZE MOGĄ ZABIJAĆ – STRZELECCY KRYMINALNI SKUTECZNI W WALCE Z NARKOBIZNESEM2020-02-17

Policjanci pionu kryminalnego doprowadzili do zatrzymania kobiety, która posiadała tzw. nowe substancje psychoaktywne tzw. „dopalacze”. 
Wybrano wykonawcę przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I2020-02-17

Konsorcjum firm ZUE i FDO wygrało przetarg na przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta.  
Stal Gorzów vs Anilana Łódź2020-02-17

Gorzowianie wygrali mecz z Anilaną Łódź, choć nie przyszło im to łatwo. 
Dziękuję za wsparcie, za zaufanie i za to, że na Jancarzu czuję się, jak w domu - dziękuje wszystkich fanom Krzysztof Kasprzak.2020-02-17

Stal Gorzów 10 lutego wróciła z obozu przygotowawczego w Szpindlerowym Młynie.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^