HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 132; sobota, 8 sierpień 2020 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-02-21
Od juniora do seniora - międzypokoleniowe wsparcie w Gorzowie
Od juniora do seniora - międzypokoleniowe wsparcie w Gorzowie

Źródło: Gorzow Przystan  


Ponad dwa i pół miliony złotych trafi do Gorzowa na przygotowanie i organizację międzypokoleniowego wsparcia dla seniorów i dzieci .

To pieniądze, które dla naszego miasta przyznał podczas ostatniej sesji (18.02. br.) zarząd województwa lubuskiego. Odpowiedział  tym samym pozytywnie na projekt złożony przez Urząd Miasta Gorzowa do Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą: „Most od juniora do seniora - klub integracji międzypokoleniowej”.
 
Dobrą wiadomość przekazał podczas konferencji prasowej w Gorzowie wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki. O szczegółach wsparcia opowiedziała wiceprezydent miasta Małgorzata Domagała.
 
- To prawdziwa przyjemność wspierać dobrze przygotowane projekty, a takim był ten gorzowski - podkreślił Łukasz Porycki. Szukamy obecnie takich form wspierania lubuskich seniorów, by ich energia, której mają ogrom, była dobrze wykorzystana - dodał.  
 
- Znamy naszych gorzowskich seniorów, mamy świadomość ich ogromnego potencjału w procesie opieki nad dziećmi, stąd pomysł, by połączyć ich energię z potrzebami tych najmłodszych i najbardziej potrzebujących w postaci projektu „Most od juniora do seniora - klub integracji międzypokoleniowej” - powiedziała wiceprezydent Małgorzata Domagała.
 
W ramach projektu zostaną utworzone cztery placówki, które będą ze sobą ściśle współpracować. Są to: Klub Wsparcia Dziecka, Klub Wsparcia Seniora, Poradnia Specjalistyczna oraz Klub Integracji Międzypokoleniowej. Wszystkie będą funkcjonować przy ul. Puszkina, w ramach funkcjonującej tam obecnie wielofunkcyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Przekazane środki zabezpieczą potrzeby w zakresie przystosowania pomieszczeń, ich wyposażenia i organizacji zajęć, gdzie seniorzy będą współpracować z podopiecznymi placówki. Projekt zakłada wsparcie działań przez najbliższe trzy lata. Pierwsze prace ruszą w marcu br., a zajęcia dla seniorów i dzieci rozpoczną się jeszcze w tym roku.
 
Wartość całego projektu to 2 800 000,00 zł, dofinansowanie UMWL to 2 695 000,00 z EFS, a wkład własny miasta to nieco ponad 100 000,00 zł.  W najbliższym czasie nastąpi podpisanie porozumienia pomiędzy Urzędem Gorzowa Wlkp. a Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. Wówczas zaprezentowane zostaną szczegóły projektu, nad którego realizacją opiekę merytoryczną będzie sprawował Wydział Spraw Społecznych UM Gorzowa.

Tragiczny wypadek osobówki z autobusem. 2020-02-21

Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a dwie kolejne zostały przewiezione do szpitala na badania. 
Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem2020-02-20

Już od piątku 21 lutego policjanci Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. włączają się w szereg działań związanych z obchodami „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. 
NIE ZWLEKAJ, WSTĄP DO POLICJI2020-02-20

Policjantka z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła cykl spotkań z kandydatami, którzy stawili się w Urzędzie Miasta do Wojskowej Komisji Uzupełnień w ramach kwalifikacji wojskowej .  
Tłusty czwartek :)2020-02-20

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem (czyli 52 dni przed Wielkanocą), karnawał.
SKUTECZNA OBŁAWA ZA NAPASTNIKAMI, KTÓRZY AUTEM STARANOWALI POLICJANTÓW2020-02-20

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wczoraj po południu potrącili policjantów z Sulechowa. 
Bilety na Memoriał w sprzedaży od piątku!2020-02-20

Wielkimi krokami zbliża się sezon 2020. Zanim jednak o ligowe punkty walczyć będą Stalowcy, tydzień przed startem PGE Ekstraligi, na gorzowskim stadionie czekają nas wielkie emocje!  
REAKTYWACJA WIELKICH SERC. BĘDZIE KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI2020-02-19

We wtorek /18 lutego 2020/ w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie informacyjno - organizacyjne dotyczące krwiodawstwa i krwiolecznictwa. 
19 lutego – Dzień Nauki Polskiej 2020-02-19

Jak podano w uzasadnieniu ustawy z dnia 9 stycznia 2020 r. ustanowienie nowego święta państwowego „stanie się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”.
Sześciolatki o bezpieczeństwie... wiedzą wszystko2020-02-19

Co najmłodsi Lubuszanie wiedzą o tym jak być bezpiecznym? Więcej, niż może się dorosłym wydawać. 
Inspirujący Wieczór Biznesowy vol. 62020-02-19

Odsłaniamy szczegóły następnego Inspirującego Wieczoru Biznesowego. 
Lekarz koroner poszukiwany2020-02-18

Prezydent Miasta ogłosił nabór ofert od podmiotów wykonujących działalność leczniczą, dysponujących osobami uprawnionymi do wykonania czynności związanych ze stwierdzaniem zgonów i ich przyczyn oraz wystawianiem kart zgonu osobom zmarłym na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
Słodki czwartek w NoVa Park2020-02-18

Za co lubisz Tłusty Czwartek? 
BYŁ POSZUKIWANY ZA GŁOŚNE WYMUSZENIA ROZBÓJNICZE. ZATRZYMALI GO KRYMINALNI Z GORZOWA2020-02-18

64-latek z Choszczna był poszukiwany po prawomocnym wyroku Sądu za wymuszenia rozbójnicze, których dokonał przed wieloma laty grożąc swym ofiarom nawet pozbawieniem życia.
Zmiany przy Rolniku2020-02-18

Wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego, w związku z budową ronda w rejonie Domu Handlowego Rolnik, planuje w piątek (21. lutego) wprowadzenie zmian w rejonie skrzyżowania ulic Sikorskiego, Orląt Lwowskich, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^