HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 141; środa, 5 sierpień 2020 Imieniny Emila, Karoliny, Kary
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2020-02-21
DEFIBRYLATORY W LUBUSKIEJ POLICJI.
DEFIBRYLATORY W LUBUSKIEJ POLICJI.

Źródło: Policja Lubuska  


Mają przywracać bicie serca tym, którym odmówiło ono posłuszeństwa.

Nowoczesne defibrylatory trafią do każdej jednostki Policji w lubuskiem. Z inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów z lubuskiego urządzenia te będą już służyć potrzebującym w każdym z powiatów naszego regionu. To nowy standard i pierwsza taka sytuacja w Polsce. Lubuska Policja ma świecić przykładem i dać impuls do kontynuacji takich inicjatyw.
AED to automatyczny defibrylator zewnętrzny. Defibrylacja dosłownie oznacza zakończenie migotania komór. Jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą zwiększającą szanse przeżycia podczas ciężkich zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od utraty przytomności pozwala na przeżycie w 75 procentach przypadków. W wielu przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca możliwe jest przywrócenie prawidłowej akcji serca poprzez wczesną defibrylację. Po przyklejeniu do klatki piersiowej ofiary dwóch elektrod (pod prawym obojczykiem i na lewym boku poniżej serca) defibrylator sam wydaje instrukcje postępowania.
 
W Polsce w niektórych miastach wprowadza się powoli system szybkiego i pełnego dostępu do defibrylatorów. AED coraz częściej możemy spotkać w miejscach publicznych, takich jak instytucje, urzędy czy też ośrodki sportowe. Jednocześnie, ze względu na poręczny rozmiar nadaje się doskonale, jako wyposażenie służb ratowniczych i policji. Jego ideą jest więc łatwy i publiczny dostęp oraz prostota obsługi. Wszystko po to, aby nawet osoba nieprzeszkolona medycznie mogła go użyć i tym samym uratować ludzkie życie.
 
Dzięki inicjatywie Przewodniczących Zarządu NSZZ Policjantów woj. lubuskiego, podinsp. Sławomira Kostiuszko oraz mł. asp. Przemysława Matczaka, którzy wystąpili z wnioskiem do Funduszu Prewencyjnego PZU, możliwe było zaopatrzenie w ten sprzęt. 14 defibrylatorów o łącznej wartości 80 tys. zł. Trafi on zatem do wszystkich komend w lubuskiem. Podobnie jak urządzenia do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu- AlcoBlow, będą w miejscach ogólnodostępnych tak, aby każdy w razie potrzeby mógł z nich skorzystać. To pierwsza taka sytuacja w Polsce, gdzie każda jednostka będzie posiadać defibrylatory. Jak dodał podinsp. Sławomir Kostiuszko „ Bądźmy dumni z faktu, że w razie potrzeby posiadamy już taki sprzęt, który może uratować to co dla wszystkich jest najważniejsze- ludzkie życie”.
 
Podczas przekazania byli wszyscy komendanci miejscy i powiatowi z regionu. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Helena Michalak powiedziała, że „...rolą Policji jest nie tylko ściganie przestępców ale także szybka reakcja na sytuacje związane z ratowaniem życia. Codziennie spotykamy się z takimi zdarzeniami, gdzie liczy się każda sekunda. Dlatego chciałam podziękować inicjatorom tego przedsięwzięcia”.
 
Z kolei Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zwrócił się słowami: „... Niezwykle się cieszę, że obszar związany z ratowaniem życia ludzkiego jest coraz szerszy i bardziej profesjonalny. Dziękuję za pierwszą taką w Polsce inicjatywę. Mam nadzieję, że będą jak najrzadziej wykorzystywane ale bez wątpienia muszą one wyposażać takie instytucje jak Policja...”.
 
 
Zatem Lubuska Policja staje się pionierem takich działań w Polsce. Za kilka dni urządzenia te będą już dostępne dla wszystkich. Oby sięgano po nie jak najrzadziej. Niemniej inicjatywa ta jest niezwykle cenna.

DEFIBRYLATORY W LUBUSKIEJ POLICJI. DEFIBRYLATORY W LUBUSKIEJ POLICJI. DEFIBRYLATORY W LUBUSKIEJ POLICJI. DEFIBRYLATORY W LUBUSKIEJ POLICJI. DEFIBRYLATORY W LUBUSKIEJ POLICJI.

Qulinarne przedszkolaki2020-02-21

Wiceprezydent Gorzowa Małgorzata Domagała i wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki podpisali w piątek umowę na realizację projektu „Qulinarne przedszkolaki” w Gorzowie.  
Od juniora do seniora - międzypokoleniowe wsparcie w Gorzowie2020-02-21

Ponad dwa i pół miliony złotych trafi do Gorzowa na przygotowanie i organizację międzypokoleniowego wsparcia dla seniorów i dzieci .
Tragiczny wypadek osobówki z autobusem. 2020-02-21

Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a dwie kolejne zostały przewiezione do szpitala na badania. 
Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem2020-02-20

Już od piątku 21 lutego policjanci Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. włączają się w szereg działań związanych z obchodami „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. 
NIE ZWLEKAJ, WSTĄP DO POLICJI2020-02-20

Policjantka z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła cykl spotkań z kandydatami, którzy stawili się w Urzędzie Miasta do Wojskowej Komisji Uzupełnień w ramach kwalifikacji wojskowej .  
Tłusty czwartek :)2020-02-20

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem (czyli 52 dni przed Wielkanocą), karnawał.
SKUTECZNA OBŁAWA ZA NAPASTNIKAMI, KTÓRZY AUTEM STARANOWALI POLICJANTÓW2020-02-20

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wczoraj po południu potrącili policjantów z Sulechowa. 
Bilety na Memoriał w sprzedaży od piątku!2020-02-20

Wielkimi krokami zbliża się sezon 2020. Zanim jednak o ligowe punkty walczyć będą Stalowcy, tydzień przed startem PGE Ekstraligi, na gorzowskim stadionie czekają nas wielkie emocje!  
REAKTYWACJA WIELKICH SERC. BĘDZIE KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI2020-02-19

We wtorek /18 lutego 2020/ w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie informacyjno - organizacyjne dotyczące krwiodawstwa i krwiolecznictwa. 
19 lutego – Dzień Nauki Polskiej 2020-02-19

Jak podano w uzasadnieniu ustawy z dnia 9 stycznia 2020 r. ustanowienie nowego święta państwowego „stanie się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa”.
Sześciolatki o bezpieczeństwie... wiedzą wszystko2020-02-19

Co najmłodsi Lubuszanie wiedzą o tym jak być bezpiecznym? Więcej, niż może się dorosłym wydawać. 
Inspirujący Wieczór Biznesowy vol. 62020-02-19

Odsłaniamy szczegóły następnego Inspirującego Wieczoru Biznesowego. 
Lekarz koroner poszukiwany2020-02-18

Prezydent Miasta ogłosił nabór ofert od podmiotów wykonujących działalność leczniczą, dysponujących osobami uprawnionymi do wykonania czynności związanych ze stwierdzaniem zgonów i ich przyczyn oraz wystawianiem kart zgonu osobom zmarłym na terenie Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
Słodki czwartek w NoVa Park2020-02-18

Za co lubisz Tłusty Czwartek? 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^